Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Co się stało w Bostonie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Papież Franciszek jest pierwszym papieżem, który ma doradców, „którzy będą mu służyć radą w zarządzaniu Kościołem i w sprawach reformy Kurii Rzymskiej”. Oto aktywność jednego z nich w ostatnich dniach.

 

Na oficjalnej stronie Radia Watykańskiego znajdujemy materiał pt. „Boston: modlitwa ekumeniczna intencji ofiar zamachu na maraton”.

W materiale tym czytamy natomiast: „Trzy dni po ataku terrorystycznym na maraton w Bostonie chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie modlili się w tamtejszej katedrze katolickiej Świętego Krzyża w intencji ofiar. Gospodarzem spotkania był arcybiskup Bostonu kard. Sean O’Malley OFM Cap. Wzięli też udział politycy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą na czele”.

 

Zauważmy, że kard. Sean O’Malley OFM Cap. Na leży do „grupy ośmiu kardynałów-doradców”, których powołał Papież Franciszek, doradców, „którzy będą mu służyć radą w zarządzaniu Kościołem i w sprawach reformy Kurii Rzymskiej”.

Jakaż to jest modlitwa ekumeniczna z Żydami i muzułmanami? Czy ekumenizm nie dotyczy współpracy tylko chrześcijan?

Czy była to tylko modlitwa?

 

Radio Watykańskie mówi tylko o „spotkaniu w katedrze”.

 

Za: http://pl.radiovaticana.va/news/2013/04/19/boston:_modlitwa_ekumeniczna_w_intencji_ofiar_zamachu_na_maraton/pol-684555

 

Trudno mi było znaleźć gdziekolwiek w Internecie jakieś bliższe informacje na ten temat.

 

Na portalu boston.com znajduje tekst  „refleksji” („reflection”) kard. Sean O’Malley`a, która miała miejsce w trakcie, jak czytamy, „the interfaith memorial service”. „Memorial service” to w słowniku angielsko-polskim „nabożeństwo”, a „interfaith „międzywyznaniowe”.

Okazuje się jednak, że kard. O’Malley uzywa go w szerszym znaczeniu jako „miedzyreligijne”

W trakcie tej refleksji Kardynał powiedział bowiem: „We are grateful to Governor Patrick for initiating this ecumenical and interfaith prayer service. We are delighted that Metropolitan Methodius and so many leaders from the various churches and faith communities could join us here today”.

Trzebaby to chyba przetłumaczyć w sposób następujący: „Jesteśmy wdzięczni gubernatorowi Patrickowi za to, że był pomysłodawcą tego ekumenicznego i międzyreligijnego nabożeństwa (spotkania modlitewnego?). Cieszymy się, że Metropolitan Methodius (nie wiem jak to przetłumaczyć) i tak wielu liderów z różnych Kościołów i wspólnot religijnych może dołączyć do nas już dziś”.

 

Pod koniec wystąpienia powiedział: The Jewish people speak of Tikkun Olam, “repairing the world.” God has entrusted us with precisely that task, to repair our broken world. We cannot do it as a collection of individuals; we can only do it together, as a community, as a family”.

 

Należy to przetłumaczyć: „Żydzi mówią o Tikkun Olam "naprawianiu świata". Bóg powierzył nam właśnie to zadanie, aby naprawić nasz zepsuty świat. Nie możemy zrobić tego jako zbiór jednostek, możemy to zrobić tylko razem, jako wspólnota, jako rodzina”.

Za: http://www.boston.com/news/source/2013/04/text_of_cardina.html

 

Wiemy, że oprócz kardynała byli też inni mówcy; pastorzy, rabini (dwóch: rabin Matt Soffer z Temple Izrael w Bostonie i Rabbi Ronne Friedman, starszy rabin w zborze Soffer), przedstawiciele wspólnot muzułmańskich.

 

Za: http://www.huffingtonpost.com/2013/04/18/boston-interfaith-service-bombing-obama_n_3111206.html?ir=Religion

 

Nigdzie nie znalazłem informacji jak wyglądały te wspólne modlitwy.

 

Znalazłem natomiast zdjęcie jak wyglądali ci „duchowni” z różnych religii.

 

Zdjęcie 1

http://www.ecumenicalnews.com/article/obama-at-boston-interfaith-memorial-we-will-finish-the-race-22115

 

Zdjęcie 2

http://www.newsmax.com/Headline/obama-boston-marathon-service/2013/04/18/id/500167

 

Informacje o mojej książce o papieżu Franciszku są tutaj

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930