Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Masoneria wobec papieża Franciszka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Masoneria wyraża przeświadczenie, że teraz Kościół zacznie z nią prowadzić dialog. Jaka jest reakcja Stolicy Apostolskiej?

 

Gdy w przeszłości zdarzały się jakieś masońskie prowokacje wobec Kościoła, których celem była dezorientacja wiernych i próba przekonania ich, że stosunek Kościoła wobec masonerii uległ zmianie Stolica Apostolska zawsze błyskawicznie reagowała.

Gdy więc po zmianie Kodeksu Prawa Kanonicznego, gdy w nowej jego wersji zabrakło zapisów na temat masonerii i masoneria ogłosiła, że zaczyna się epoka współpracy Kościoła z masonerią pojawiły się dwa kościelne dokumenty, w których mocno podkreślano, że stosunek Kościoła wobec masonerii jest nadal taki sam i wszystkie dokumenty Koscioła dotyczące masonerii pozostają w mocy. Jeden z nich ukazał się… w 1981 r., drugi w 1983 r. W tym drugim dokumencie podkreślono: „Papież Jan Paweł II potwierdził niniejszą deklarację i zalecił jej opublikowanie”.

Gdy świat dowiedział się, ze papieżem został kard. Bergoglio oświadczenia wydały: Rotary Club („Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”), lożą  B’nai B’rith („Jorge Mario Bergoglio jest katolikiem sprzyjającym dialogowi międzyreligijnemu i scementował mocne braterskie relacje ze wspólnotą Argentyńskich Żydów, w szczególności z B’nai B’rith, która została nagrodzona jego serdecznym i szczerym traktowaniem”) oraz Wielki wschód Włoch (masoneria włoska rytu francuskiego).

Szczególnie interesujący jest ten ostatni dokument podpisany przez Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Włoch Gustavo Raffi. Czytamy w nim, między innymi: Braterstwo i chęć dialogubyły jego pierwszymi konkretnymi słowami. Być może nic w Kościele nie będzie już takie jak wcześniej. Mamy nadzieję, że pontyfikat Franciszka, papieża ‘pochodzącego z końca świata’, może oznaczać powrót do Kościoła-Słowa zamiast Kościoła-Instytucji, promującego otwarty dialog ze współczesnym światem, z wierzącymi i niewierzącymi, po wiośnie II SW. (…)Prosty krzyż jaki miał na białej sutannie pozwala nam oczekiwać, że Kościół ludu ponownie odkryje swoją umiejętność dialogu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z masonerią, która, jak uczy nas doświadczenie Ameryki Łacińskiej, działa dla dobra i postępu ludzkości, co pokazali między innymi Bolivar, Allende i José Martí. Jest to ‘biały dym’ jakiego spodziewamy się od Kościoła naszych czasów”.

 

Żródło:http://www.grandeoriente.it/comunicati/2013/03/il-gran-maestro-raffi-con-papa-francesco-nulla-sara-piu-come-prima.aspx

 

Masoni sugerują zatem, że Kościół, w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, zmieni się w sposób, którego oni zawsze oczekiwali i zacznie współpracować z masoneria.

 

Należałoby, jak się wydaje, oczekiwać zdecydowanej reakcji Stolicy Apostolskiej. Jak na razie chyba jej nie było. Nic na ten temat nie udało mi się znaleźć.

Kiedy się pojawi?

 

Informacje na temat mojej książki o papieżu Franciszku tutaj

KOMENTARZE

  • W takim razie czekamy wszyscy... chociaż....
    słowa, słowami a ja przestałem czytac Gościa Niedzielnego gdy znajdowałem w nim własnie artykuły np wychwalające masonerię, czy wychwalające przyszłe czipowanie. A gdy w czasie ogłoszen parafialnych słyszałem jak ksiądz zachęca do kupienia Gościa Niedzielnego zwracając uwage właśnie na ten artykuł o Masonerii, to już nie miałem wątpliowości że nie mam tego pisma kupowac już więcej. Okazuje się że stosują tam techniki powszechne w innych mediach, czyli uwiarygodniające artykuły nają za zadanie przemycenie tych pojedyńczych dewersyjnych.
  • Wybór papieża „Franciszka"
    http://www.youtube.com/watch?v=ZXpjKoWkyFg
  • Dowód" Ebena Alexandra promuje Wydawnictwo ZNAK czyli NEW AGE
    http://www.fronda.pl/a/wydawnictwo-znak-potrzebuje-egzorcysty,27584.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930