Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Doradcy papieża Franciszka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmierzając ku większej kolegialności w Kościele papież Franciszek powołał pierwsze ciało doradcze. Kim są kardynałowie, którzy weszli w jego skład?

 

Jak czytamy na portalu Rada Maryja „Papież Franciszek powołał grupę ośmiu kardynałów-doradców, którzy będą mu służyć radą w zarządzaniu Kościołem i w sprawach reformy Kurii Rzymskiej. To kolejna przełomowa decyzja nowego Papieża”.

Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej wyjaśnił, że jest to odpowiedź Papieża  „na sugestię, przedstawioną podczas obrad Kolegium Kardynałów w czasie wakatu po rezygnacji z urzędu Benedykta XVI”. W trakcie tych obrad mówiono bowiem wiele „o konieczności reformy zarządzania Kościołem i większej kolegialności”.

 

Kard. Bergoglio był zwolennikiem kolegialności. Gdy został papieżem nie zmienił tu swoich poglądów. Stąd od pierwszego dnia podkreśla, ze jest tylko biskupem Rzymu.

 

Przyjrzyjmy się tym, którzy zostali doradcami Papieża.

 

Odnalazłem w Internecie, w wolnej chwili, kilka danych, które mogą niepokoić.

 

ks. kard.Francisco Javier Errazuriz Ossa z Chile

 

„Arcybiskup Santiago de Chile – czytamy na portalu prezbiter.pl – przewodniczący Chilijskiej Konferencji Episkopalnej, kardynał Francisco Javier Errázuriz Ossa zakwestionował w wywiadzie dla Radia Cooperativa wymagany dzisiaj od rzymskokatolickich kapłanów celibat kapłański i zapytał sam siebie, czy jednak nie byłoby lepiej, aby niektórzy kapłani mieli żony i dzieci, nawiązując w ten sposób do ostatnio głośnych w Chile przypadków pedofilii, homoseksualizmu i konkubinatu”.

 

Za: http://www.prezbiter.pl/content/view/413/2/

 

ks. kard. Sean Patrick O’Malley z USA

 

„Mianowany w 2006 roku przez papieża Benedykta XVI na biskupa diecezji Boston, kardynał Sean P. O’Malley – czytamy na portalu bibula.pl – dał się poznać z filosemickich kazań i oświadczeń, w wielu przypadkach całkowicie zaprzeczających nauce Kościoła. “Wzywamy wszystkich katolików aby głębiej zrozumieli żydowskie korzenie naszej religii” – wołał w maju 2006 roku kardynał O’Malley, przemawiając do około 400 osób – żydowskich działaczy, rabinów, księży i katolików – zgromadzonych w żydowskim centrum kulturalnym Leventhal-Sidman Jewish Community Center w Newton. Kardynał O’Malley obarczył również katolików pewną odpowiedzialnością za “holokaust”, mówiąc, że w czasie “nazistowskiego holokaustu [...] zbyt wielu chrześcijan nie miało odwagi [...] i zbyt wielu zostało uwiedzonych przez rasizm i nacjonalizm”.“Wiele jest różnic pomiędzy chrześcijaństwem i judaizmem” – wołał kard. O’Malley – “ale mamy wiele wspólnego i będziemy sądzeni przez tego samego Boga. Pracujmy razem nad budową lepszej cywilizacji i świata. Nasz Bóg będzie z tego zadowolony.”

 

Za:http://www.bibula.com/?p=6237

 

Ks. kard. Reinhard Marx z Niemiec

 

„Następca św. Piotra  - czytamy na portalu gazeta.pl – nie może być monarchą - powiedział w wywiadzie monachijski kardynał Reinhard Marx, krytykując stosunki panujące w Watykanie. Arcybiskup Monachium i Freisingu kardynał Reinhard Marx skrytykował stosunki panujące w rzymskiej kurii. Arcybiskup uważa, że w ceremoniach kościelnych zbyt dużą wagę przywiązuje się w Watykanie do formy zewnętrznej. W rozmowie z agencją DPA powiedział, że podziela opinię krytyków, którzy twierdzą, iż Watykan przypomina im w pewnym sensie dwór królewski. - Następca św. Piotra nie może być monarchą. W moim przekonaniu jest to sprzeczne z urzędem papieskim. Marx jest zdania, że w przyszłości należałoby się zastanowić nad tym, "czy nie można by niektórych decyzji podejmować na miejscu, zamiast w Rzymie". Kardynał podkreślił jednocześnie, że "centrala w Rzymie jest nam potrzebna, ale nie może się wynosić ponad wszystko".”.

 

Za:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13641573,Kardynal_Marx_krytykuje__dworskie_stosunki__w_Watykanie.html

 

Ks. kard. Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Hondurasu

 

O tym kardynale (który będzie koordynatorem całej grupy doradców Papieża) pisałem już w swojej książce „Papież Franciszek – dokąd zmierza Kościół” powołując się na portal bibula.pl:Kardynał Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Hondurasu, publicznie sprzeciwił się wezwaniom Papieża o nie udzielanie Komunii św. proaborcyjnym politykom. Kardynał Maradiaga, w wywiadzie dla pisma Time, zapytany wprost o wypowiedziane przez papieża Benedykta XVI podczas wizyty w Brazylii słowa wspierające działania biskupów meksykańskich wzywających do odmowy udzielania Komunii św. proaborcyjnym politykom, powiedział, że nie może odmówić udzielenia im[proaborcyjnym politykom] Komunii św.”.

Za: http://www.bibula.com/?p=1016

 

Ks. kard. George Pell z Australii

 

Ten kardynał znany jest z tego, że jako jeden z pierwszych kardynałów odprawił Mszę Święta Trydencka. Znany jest jednak również ze ścisłej współpracy z innymi religiami, przede wszystkim judaizmem i islamem.

Oto co na ten temat podawało Radio Watykańskie w 2005 r.: „Kardynał George Pell zaapelował o współpracę muzułmanów, chrześcijan i Żydów w obronie rodziny i podstawowych wartości moralnych. Na Uniwersytecie Katolickim w Sydney odbyła się IV Konferencja Międzyreligijny. Kardynał Pell wyraził przekonanie, iż dzieci Abrahama muszą być wierne podstawowym wartościom i głosić je społeczeństwu. Należy zdecydowanie odrzucać pornografię, narkomanię, alkoholizm, rozwiązłość seksualną i aborcję. Hierarcha wezwał do współpracy w obronie szkolnictwa wyznaniowego, które powinno przyczyniać się do budowy pluralistycznego a zarazem zgodnie żyjącego społeczeństwa. Wskazał na potrzebę wspólnego zaangażowania w obronie rodziny, która jest podstawą pomyślności narodu i państwa. Arcybiskup Sydney zaapelował o odrzucenie wszelkiej nienawiści. „Musimy sprawić, aby naszej przyjaźni nie przytłumili ludzie czczący bożki przemocy i fanatyzmu” – stwierdził podczas konferencji międzyreligijnej w Sydney kardynał George Pell”.

Za: http://www.opoka.org.pl/pda/news.php?id=13969&s=opoka

Doradcami Ojca św. Franciszka zostali również kardynałowie: gubernator Państwa Watykańskiego ks. kard. Giuseppe Bertello, ks. kard. Oswald Gracias z Indii, ks. kard. Laurent Monsengwo Pasinya z Demokratycznej Republiki Konga.

 

Nie znalazłem żadnych, poza danymi biograficznymi, informacji na ich temat (przyznam, ze długo nie szukałem).

 

Więcej informacji na temat mojej książki o papieżu Franciszku tutaj

KOMENTARZE

 • @
  Czy chrześcijanizm nie wyrósł z tradycji judaizmu?
 • @Rze 16:06:25
  Tak ale judaizmu świątynnego, który po Chrystusie wymarł, a na jego miejscu powstał judaizm rabiniczny, tych o których Chrystus powiedział "plemię żmijowe" i "waszym ojcem jest diabeł".
 • @Rze 16:06:25
  Chrześcijaństwo nie wyrosło z tradycji judaizmu. To judaizm był ew znacznej mierze reakcją na chrześcijaństwo. Stąd tak wiele w talmudzie uwag na temat chrześcijaństwa i chrześcijan. Judaizm powstał w IV wieku po narodzeniu Chrystusa, Jest tez coś takiego co nazywane jest judaizmem biblijnym. Tak nazywa się się Żydów - wyznawców Starego testamentu. Ostatni jednak umarli gdzieś w pierwszym wieku po narodzeniu Chrystusa.
  Pytanie: kto jest dziedzicem Starego Testamentu.

  Wyznawcy judaizmu mówią zapewne, że oni. Ich podstawowe księgi - Talmud powstawały w wiekach I-IV.

  Wyznawcy Islamu mówią zapewne, że oni. Dla nich to są ich pierwsze święte księgi. Koran jest uzupełnieniem.

  Chrześcijanie mówią - my jesteśmy dziedzicami Starego Testamentu. Jego dopowiedzeniem i wypełnieniem jest Nowy Testament.
 • @Stanisław Krajski 20:33:39
  polecam Ks. Chrostowskiego - specjalistę od dialogu katolicko-żydowskiego.

  kilka sprostowań:
  -tradycja judaizmu - talmud babiloński 6-7w. pne
  -judaizm rabiniczny i islam był reakcją na chrześcijaństwo. Talmud babiloński nie odnosił się do chrześcijaństwa w ogóle, a jedynie do gojów.
  - judaizm powstał po rozpadzie izraela. Został juda, beniamin i miasta ucieczki leviego. Religią Izraela był mozaizm pochodzący od Tory, pięcioksięgu Mojżesza.
 • @polipid 19:35:56
  Dzięki za odp.
 • @Stanisław Krajski 20:33:39
  Proszę mnie poprawić jeśli źle napiszę, ale jak wiadomo Chrystus za dziecka przystąpił do wspólnoty żydowskiej, to do jakiej konkretnie?
 • Umysł na czarciej służbie w walce o zniszczenie duszy.
  Wiele spraw zmierza do wyjaśnienia . Nie można traktować jako zła tego, że okażą się intencje, i wydadzą owoce. Cokolwiek się dzieje zmierza do prawdy i to jest zwyczajnie dobre. Warto mieć zaufanie do Ducha Świętego działającego w osobie papieża i działającego w całym kościele . Nie ma powodu by się lękać , bo nie dla strachu są te wydarzenia. Pewne jest, że próba globalnej religijnej czy też antyreligijnej homogenizacji jest tym czego ludzkość musi wcześniej czy później doświadczyć. Na rozwiązania siłowe zawsze jest czas, więc dzisiaj w użyciu są na nowe wyrafinowane metody - mentalne. Umysł bez duszy nie jest ideałem istoty/stworzenia lecz kaleczną hybrydą sprowadzającą się do materii działającej przeciwko sobie. TERAZ wszelkie stworzenie się objaśnia , określa , zajmuje stanowisko. Co w tym złego , że i my możemy się określić ? Powtórzyć należy podobnie jak w dniu wyboru papieża , Chwała Panu ! Nie zważając na ewidentne w istocie zasługi zakonu jezuitów czyniących drogę intronizacji w Polsce , wąską i kamienistą , przebytą nie na tronie w lektyce ale w szyderstwie i pod krzyżem. Czy to powód do urazy czy raczej podziękowania Duchowi Świętemu, czy ważniejsza jest doraźna zadra pogardy czy chluba trwania przy Chrystusie ? Przyznam , że od samego początku widzę to inaczej i nie wzbudza we mnie niepokoju to co już ogłoszono z paniką, czy przesadną histerią. Ufać Duchowi Świętemu jest najłatwiejszym co można w tej sytuacji robić. Najlepszym to ufać prawdzie zgłębiając słowa Pisma Świętego. Trwanie przy Chrystusie jest najbezpieczniejszym ze wszystkich działań. Absolutnie druzgocące dla wszelkich złych sił jest głoszenie królewskiego panowania Chrystusa.

  Jezus Chrystus Zbawiciel Królem Polski ?

  Prawda nas wyzwoli… Z tym faktem nie ma dyskusji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930