Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Niespodziewana zmiana herbu papieskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W herbie kard. Bergoglio, a następnie papieża Franciszka znajdowała się pięcioramienna gwiazda o takim dokładnie kształcie, jaki posiada pentagram. Została usunięta przez Stolicę Apostolską.

 

W jednym z rozdziałów mojej książki „Papież Franciszek – dokąd zmierza kościół” znalazł się punkt dotyczący herbu biskupiego kard. Bergoglio, który bez żadnych zmian stał się herbem papieża Franciszka. Kilka dni później herb papieski został zmieniony przez Stolicę Apostolską.

Oto dotyczący herbu fragment książki:

W herbie kard. Bergoglio znajduje się słońce, a na jego tle krzyż z literami IHS, a poniżej trzy gwoździe. W dolnym prawym rogu herbu znajduje się kiść winogron, a w lewem rogu gwiazda pięcioramienna jednym rogiem zwrócona do góry, dokładnie zatem taka sama jak pentagram.

Obecność tej gwiazdy w herbie kard. Bergoglio zaniepokoiło wielu katolików.

W Internecie w komentarzach do wielu stron pojawiły się liczne rozważania internatów na ten temat. Oto niektóre głosy: „Czy ktoś mógłby wyjaśnić co robi w herbie kard. Bergoglio pięcioramienna gwiazda? Satanizm, bolszewizm czy tylko teologia wyzwolenia.?”; „Też się zastanawiałem nad tą gwiazdą...dziwne co najmniej – dziwaczny herb..aha i co mnie uderzyło jeszcze – powtarzane z jego ust wielokrotnie hasło braterstwo (Fraternite – kojarzy mi się to z masonerią i Rewolucją)”; „A może to Gwiazda Betlejemska?”.

Na portalu tvn24.pl znajdujemy materiał referujący watykańską konferencję prasową dotycząca herbu wybranego przez papieża Franciszka. Jego zasadnicze elementy są dokładnie takie same jak w jego herbie biskupim.

Oto co napisano w tym materiale: „Na tarczy herbowej w centrum i jako największy element znalazł się symbol zakonu jezuitów, z którego wywodzi się nowy papież. Poniżej znajduje się pięcioramienna gwiazda, która w heraldyce symbolizuje Matkę Boską, Matkę Jezusa i całego Kościoła. Obok znajduje się gałązka Nardostachys jatamanasi, niepozornej rośliny nazywanej popularnie szpikanardem. Wybrano ją, ponieważ jest uznawana za symbol św. Józefa z Nazaretu. Jak powiedział rzecznik prasowy Watykanu, Federico Lombardi, papież chciał w ten sposób podkreślić swoje przywiązanie do rodziców Jezusa. Podano również, że jako papież Franciszek zachowa swoje wcześniejsze zawołanie biskupie Miserando Atque Eligendo, pochodzące z homilii św. Bedy Czcigodnego, opartej o Ewangelię św. Mateusza. Można je przetłumaczyć jako wybrał go, ponieważ spojrzał na niego oczami miłosierdzia”.

Z portali internetowych poświęconych heraldyce i symbolice chrzęscijańskiej dowiedziałem się niewiele. Dotarłem bowiem tylko do stwierdzeń, że gwiazda związana z Matką Bożą jest sześcioramienna.

 

A oto treść oświadczenia czy raczej komunikatu pt.Symbole w papieskim herbie stały się bardziej czytelne”, które zostało zamieszczone na stronie Radia Watykańskiego w dniu 27 marca 2013 r.:

 

Herb Papieża Franciszka na oficjalnej stronie Watykanu został lekko zmodyfikowany, by przedstawione na nim symbole były bardziej czytelne. Jak wiadomo, Ojciec Święty zachował w zasadniczym kształcie swój dotychczasowy herb biskupi. Przedstawia on na błękitnej tarczy w górnej części czerwone litery IHS, czyli skrót imienia Jezus, na tle promienistego słońca z krzyżem i trzema gwoźdźmi. Jest to emblemat zakonu jezuitów, do którego należy Franciszek. Ten symbol, wskazujący na Chrystusa i Jego mękę, był dostatecznie wyraźny i nie wymagał zmian.
Natomiast w dolnej części papieskiego herbu jako symbol Maryi dotychczasową pięcioramienną gwiazdę zastąpiono ośmioramienną, co nawiązuje do ośmiu ewangelicznych Błogosławieństw. Z kolei spikanardowi, z którym w tradycji ikonograficznej krajów hiszpańskojęzycznych przedstawia się św. Józefa, nadano wyraźny wygląd kwiatu, bo przedtem trochę za bardzo przypominał on winne grono”.

 

Tekst ten został podpisany: ak/ rv

A oto adres, pod którym tak tekst jak i nowy herb papieski można znaleźć:

http://pl.radiovaticana.va/news/2013/03/27/symbole_w_papieskim_herbie_sta%C5%82y_si%C4%99_bardziej_czytelne/pol-677508

 

Informacje o książce „Papież Franciszek – dokąd zmierza Kościół można znaleźć tutaj

 

KOMENTARZE

 • Czy to ma znaczyć że kardynał który został papieżem
  musiał dopiero zostać przez kogoś pouczony by się dowiedzieć co jest stosowne a co nie jest ?
 • "w górnej części czerwone litery IHS, czyli skrót imienia Jezus, na tle promienistego słońca z krzyżem i trzema gwoźdźmi."
  litery IHS w żaden sposób nie są skrótem imienia Jezus, ale oznaczają słońce - co potwierdza - "na tle promienistego słońca".

  Kto chce poznać prawdę o religiach powinien postudiować Astrotheology.
 • @NUS 17:42:09
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrystogram
 • @Stanisław Krajski 18:51:09
  Za skrótem może stać oficjalna wersja (dla parafian) oraz faktyczne znaczenie (nie dla parafian) - je widać po słoneczku.
  Tak przy okazji krzyż też ma i miał (znacznie wcześniej niż chrześcijaństwo) swoje znaczenie (inne niż parafianie myślą).
 • @NUS 23:07:59 Kółko i krzyżyk …nudna gra.
  No to odkryłeś koło … Jest wiele symboli towarzyszących człowiekowi jeszcze przed narodzeniem Chrystusa . W Starym Testamencie zwracano uwagę na pewną specyficzną literkę hmmm np….TAW
  Idź lepiej robaczku ze swoimi jehowicko heretyckimi warcabami na zakładkę religijną
  a moze poczytaj ze zrozumieniem ....
  http://poruszyciel.nowyekran.pl/post/71351,dlaczego-warto-znac-litere-taw
 • Symbolika ma znaczenie
  W tym przypadku symboliczna jest już sama zamiana , a skorygowany znak tylko podkreśla wagę tego wydarzenia .

  Nie każda pięcioramienna gwiazdka jest złowrogim pentagramem, bo ten jest schematem służącym do opisania pewnej okultystycznej praktyki. Na pentagramie – schemacie wyodrębnione są wyraźne pola i linie . Jednak prawda, że na „zwykłej” gwiazdce łatwo ten schemat rozrysować.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930