Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Abdykacja papieża Benedykta XVI i przyjmowanie Komunii Świętej na kolanach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu 11 lutego 2013 r., dniu, w którym papież Benedykt XVI zapowiedział swoją abdykację ujawniła się prawda o Kościele. Kościół jest w głębokim kryzysie, w jakim nie był od wieków, stoi na rozdrożu. Jego jutro jest pod wielkim znakiem zapytania.

 

Papież abdykując, dokonując aktu, który w tym kontekście jest aktem bez precedensu w historii Kościoła i oświadczając, że nie ma już sił, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową ogłosił w ten sposób światu o istnieniu jedynej w swoim rodzaju, nowej postaci schizmy. Termin schizma w znaczeniu teologicznym polega w pierwszym rzędzie na świadomym wyłamaniu się spod posłuszeństwa papieżowi jako głowie Kościoła.

I oto w ostatnich latach mieliśmy ewidentnie do czynienia z takim zjawiskiem. W Kościele, w wielu jego strukturach i wspólnotach lokalnych ignorowano Jego naukę, wskazania, sugestie i przykład.

Jedną z wielu płaszczyzn, w których to następowało, i było udziałem tak biskupów, kapłanów jak i wiernych, była płaszczyzna udzielania Komunii Świętej.

Papież w sposób wyraźny, rzucający się w oczy, życzył sobie, by Komunia Święta udzielana była do ust i w postawie klęczącej. Sam publicznie zawsze w taki sposób jej udzielał i wielokrotnie mówił o tym by tak ją udzielać i przyjmować.

To życzenie ignorowali tak kapłani jak świeccy, również w Polsce. Jedni i drudzy sprawę tę w praktyce i wypowiedziach bagatelizowali.

W ten sposób bagatelizowana była, siła rzeczy, kwestia realnej obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wszystkich tego konsekwencji.

Papież odszedł, bo zabrakło mu wsparcia biskupów, kapłanów i świeckich, odszedł, bo zabrakło mu również naszego zdecydowanego wsparcia, wsparcia tych, którzy znają prawdę i wiedzą, co czynią i zrobili niewiele, byli bierni i nieskorzy do dawania świadectwa oraz przyjęcia na siebie choćby małego męczeństwa.

Mówił o tym już papież Pius X w 1908 r.: „W naszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek dotychczas, największa siła czyniących zło jest tchórzostwo i słabość ludzi dobrych, a cały wigor rządów szatana wynika ze słabości katolików. O gdybym mógł zapytać Boskiego zbawiciele jak uczynił to w duchu prorok Zachariasz: czymże są rany na Twoich dłoniach? Odpowiedź byłaby bez zwątpienia następująca: Doznałem tych zranień w domu tych, którzy mnie kochali. Zranili mnie przyjaciele, którzy nie zrobili nic by Mnie Bronic, oraz ci, którzy przy każdej okazji staja się wspólnikami moich przeciwników. Ten wyrzut można skierować do słabych i tchórzliwych katolików wszystkich krajów”.

Jednocześnie musimy mieć świadomość tego, jaki jest podstawowy powód przyjmowania Komunii Świętej na kolanach i do ust.

Czy mamy przystępować do Komunii świętej na kolanach tylko dlatego, że życzy sobie tego papież?

Czy gdyby nas do tego nie namawiał moglibyśmy z czystym sumieniem przyjmować ją na stojąco?

Czy nie powinno być dla nas katolików oczywiste, że podstawowy powód przyjmowania Komunii Świętej do ust i na kolanach jest jeden i niezmienny, wciąż ten sam od początku chrześcijaństwa?

W Komunii Świętej jest przecież realnie obecny Bóg, Jezus Chrystus. Gdy ją przyjmujemy jest z nami i w nas, w każdej cząstce komunikantu i każdej kropli wina.

Czy nie należy przed Bogiem upaść na kolana?

Czy nie należy przyjmując Go robić to na kolanach?

Czy nie należy zrobić wszystkiego, by uchronić Jego ciało i krew przed sprofanowaniem?

Przyjmowanie Komunii Świętej na kolanach i do ust powinno być naszym nieustannym świadectwem, świadectwem naszej wiary i naszej miłości do Chrystusa, naszej postawy wobec Boga, naszego szacunku do Niego, czci dla Niego, naszego uwielbienia.

Szczególnie ważne jest to właśnie dziś, gdy „trwa i nasila się zaplanowana i szeroko zakrojona akcja systematycznego eliminowania znaków najwyższej czci wobec Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie”.

Jest to fragment publikacji pt. „Przyjmujmy Komunię Świętą na kolanach”, która ukaże się w dniu 28 lutego 2013 roku.

Więcej szczegółów

KOMENTARZE

 • SCHIZMA?
  TO CHYBA CHODZI O VATICANUM II I STWORZENIE NA JEGO LOTNYCH PIASKACH KOŚCIOŁA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKIEGO,W CZYM BRALI UDZIAŁ OSTATNI PAPIEŻE(?).MY TRADYCJONALISTYCZNY KATOLICY WIERZYMY NA FUNDAMENCIE TRADYCJI I SCHIZMA NAM NIE GROZI.
 • Ks.Natatek jak widać jest prorokiem
  Co więcej można napisać.Ile razy mówił ,że ignorują Papieża.

  Pozdrawiam Polaków katolików
 • @Robert Larkowski 12:58:40
  Ale prześladaowania tak nawet w samym kościele .Dziś z powrotem zamienia się Jezusa na naród wybrany co zaprzecza jego misji .
  Nawet w kręgach katolickich mówi się o jakieś misji żydów posłannictwo naród wybrany ,itp
  To po co ofiara Jezusa .Judeo chrześcijanie to najgorsza schizma masońska w kościele .Prawda jest jedna.
  List do Galatów

  23 Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. 24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. 25 Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy 26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. 27 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28 Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. 29 Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.
 • @
  WILK, POŚRÓD WILKÓW!

  Gdyby papież Benedykt XVI, był prawdziwym uczniem Pana Jezusa i gdyby kościół katolicki głosił Boże Słowo, to jego rezygnacja z zajmowanego papieskiego stanowiska nigdy nie miałaby miejsca.

  Postępowanie wyżej wymienionego, byłoby w rzeczy samej ucieczką z pola walki i zrezygnowaniem z Łask Bożych, (gdyby oczywiście Benedykt XVI je posiadał!).

  Nie wyobrażam sobie Apostoła Piotra, czy Pawła, by nie mieli siły do boju z przeciwnościami.

  Niestety, struktura Kurii rzymskiej jest taka, a nie inna i wilk nie potrafi wyzwolić się spośród sfory innych wilków, zatem rezygnuje.

  A jak postąpiłby Paweł?

  „(9) Gdy jednak niektórzy upierali się w niewierze, bluźniąc wobec ludu przeciw drodze, ODŁĄCZYŁ SIĘ OD NICH I ODDZIELIŁ UCZNIÓW, i rozprawiał codziennie w szkole Tyrannosa. (10) Trwało to dwa lata, tak że wszyscy mieszkańcy Azji, Judejczycy i Grecy, usłyszeli słowo Pańskie”.

  (Dzieje Apostolskie 19:9, 10 Biblia Tysiąclecia)

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Paweł, Apostoł Pana Jezusa Chrystusa, odłączył uczniów…

  Tak powinien postąpić starszy zgromadzenia, tak powinien postąpić człowiek wierzący:

  Odłączyć uczniów słuchających Zbawiciela, by dalej, razem z nimi nieść światu Dobrą Nowinę o Panu Jezusie i Jego Posłannictwie od Boga Ojca!

  No, ale ja tutaj piszę, jak zrobić powinien człowiek wierzący, a Benedykt XVI, ani żaden inny rzymski papież, wierzącym człowiekiem nie jest!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @57KerenOr 10:56:10
  Dobrze powiedziane. Generalnie w kłótnie katolickie nie chce się mieszać, to tylko dopiszę to:

  "Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach."
  Jana 10:11-13

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930