Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Żyjemy w masońskim świecie (3) – samorządy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Samorządy stanowią w znacznej mierze o podmiotowości społeczeństwa i zdrowiu jego życia. Są istotnym elementem demokracji we współczesnym jej znaczeniu. W Polsce są spatologizowane lub zlikwidowane. Władzę przejmuje masoneria.

 

Gen. Franco wprowadził w Hiszpanii dyktaturę. Jego program brzmiał: „Rodzina, praca, samorząd”. Ta dyktatura była zatem tylko na poziomie ogólnopaństwowym. Lokalnie Hiszpanie mieli dużo swobody.

W Polsce dyktatura ma miejsce również na poziomie lokalnym. Samorząd terytorialny jest tylko formalnie. Ogranicza go szalenie prawo unijne i państwowe. Nie maja żadnych istotnych możliwości ustawodawczych. Te swobody, które pozostały są iluzoryczne. Samorządami rządzą w większości wypadków partie polityczne, które nie myślą lokalną wspólnotą, ale interesem partyjnym i dodatkowo, (o tyle o ile muszą) populistycznie (przez co często szkodzą wspólnocie lokalnej).

Samorządy środowiskowe, zawodowe i gospodarcze już w Polsce, tak naprawdę nie istnieją. Te wspólnoty są zatem całkowicie ubezwłasnowolnione.

 

Podstawowe dla państwa w porządku cywilizacji, kultury, opinii publicznej i przyszłości w wielu porządkach są uniwersytety. Powinny one posiadać jeden tylko cel – konserwacja i rozwój cywilizacji i kultury, konserwacja i rozwój wiedzy, mądrość i kształtowanie świadomości i opinii społecznej w porządkach fundamentalnych (żadnych celów praktycznych; te należą do wyższych szkół zawodowych).

Mogą one realizować ten cel jedynie przy posiadaniu pełnej autonomii (autonomię taką należałoby nadać uniwersytetom w Polsce dopiero po wyleczeniu ich z chorób i patologii, które zaszczepił w nich komunizm).

Uniwersytety w Polsce XXI w. nie realizują już w żadnym stopniu swojego podstawowego celu. Stały się bowiem szkołami (a raczej szkółkami) zawodowymi, całkowicie ubezwłasnowolnionymi (samorząd i podmiotowość kadry nie ma już miejsca).

Inne samorządy (zawodowe i gospodarcze) zostały zlikwidowane, w ogóle nie powstały lub zostały ubezwłasnowolnione i funkcjonują marginalnie i formalnie). Ich władzę przejęła wprost masoneria i koncerny (też w całości lub znacznej mierze masoneria).

W każdym ustroju państwa będącego państwem narodu czy wolnego społeczeństwa samorządy musza spełniać istotną rolę. O zakresie ich kompetencji (które mogą być bardzo daleko idące) decyduje już forma ustroju politycznego, którego istotnym elementem jest samorząd (nawet w monarchii samorząd może spełniać ważną rolę).

Masoneria ubezwłasnowolnia najpierw narody i społeczeństwa, potem państwa. Tak buduje swoją władzę.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Zgadza się!
  Dodam tylko, że mackami masońskiej ośmiornicy, która oplata swymi mackami wszystkie obszary życia państwowego (w tym służby), społecznego, naukę, informację oraz kulturę są szeroko rozbudowane struktury funkcjonujące pod nazwami fundacji. Fundacje zaś są najdalej wysuniętymi przyczółkami w sferę życia publicznego, politycznego i społecznego. To tymi mackami "bracia" kontrolują i wdrażają swoje idee i plany w całokształt funkcjonowania państw poczynając od swej międzynarodowej centrali po sam dół drabiny społeczności lokalnych i instytucji poszczególnych krajów.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:29:58
  Zgadzam się. Fundacje kształtują świadomość społeczną (jak Fundacja Batorego Sorosa), przekupują i kształtują elity.

  Państwo przekazuje im część swojego budżetu i swoich kompetencji.
 • @Stanisław Krajski 11:34:53
  Oczywiście Fundacja Batorego to jedna z najważniejszych odnóg hydry i w zasadzie każdy wie co ona sobą reprezentują, ale równie niebezpieczne są te tysiące małych, lokalnych fundacji i stowarzyszeń, które docierają na sam dół do środowisk lokalnych, np: na uczelniach, do szkół, ośrodków kultury czy też działając w strukturach samorządowych.
  Najbardziej niebezpieczne jest to, że b. często podszywają się one pod szczytne idee, np: rozwój lokalnej kultury, rozwój świadomości samorządowej, podtrzymanie lokalnej tradycji historycznej, rozwój demokracji, edukacja polityczna, itd, itp.

  Pozdrawiam.
 • @Stanisław Krajski
  http://komentator.nowyekran.pl/post/77051,grzegorz-braun-o-wplywach-sluzb-izraelskich-w-polsce

  Grzegorz Braun chciałby z Panem polemizować o niektórych tezach z najnowszej książki, warto przyjąć takie wyzwanie i byłoby dobrze na NE, czy za ich pośrednictwem, ale też niekoniecznie trzeba ich "łaski". Na pewno się Panowie dogadacie co do terminu, formy, tematyki. Bardzo do tego zachęcam.
 • Poseł Masłowska pyta o udział J. Rostowskiego w Grupie Bilderberg
  Poseł Masłowska pyta o udział J. Rostowskiego w Grupie Bilderberg

  Poseł Gabriela Masłowska

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,Mam pytanie też do przedstawicieli Ministerstwa Finansów

  Czy prawdą jest, że Minister Finansów Jacek Rostowski brał udział w tym roku w posiedzeniu Grupy Bilderberg i jeżeli tak to czy podczas tego posiedzenia tejże Grupy omawiane były zagadnienia unii bankowej i przekazania EBC kompetencji w zakresie nadzoru nad bankami w strefie euro i czy posłowie na sejm Rzeczpospolitej Polskiej mogą otrzymać stenogram z tegorocznego posiedzenia Grupy Bilderberg”

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Jacek Dominik, wiceminister finansów

  http://www.mf.gov.pl/_files_/ministerstwo/foto_kierownictwa/jacek_dominik_foto.jpg

  ,,Było pytanie Pani poseł Masłowskiej na temat udziału Pana ministra Rostowskiego w Grupie Bilderberga

  Wiemy, że był tam natomiast co było omawiane nie wiem nie mam takiej informacji

  To musiało by być pytanie do Ministra co było przedmiotem dyskusji na spotkaniu tej Grupy”

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Dariusz Rosati (PO) – przewodniczący Komisji Finansów Publicznych

  http://www.roadshowpolska.pl/Pl/NEW/Professor-Dariusz-Rosati_02.gif


  ,,Jeśli minister Rostowski brał udział w tym spotkaniu jako przedstawiciel Polski to rozumiem, że możemy oczekiwać, że taka informacja Komisji zostanie przedstawiona

  Ale nie jest wykluczone, że to jest Grupa osób nieformalnych, nieformalne spotkanie. Osób, które nie występują wtedy w charakterze oficjalnych przedstawicieli, No właśnie..”

  -----------------------------------------------------------------------------

  Oto fragment dyskusji na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, ,,Informacja o kierunkach zmian w europejskim systemie nadzoru bankowego” – 11 października 2012 roku

  Wypowiedź poseł Masłowskiej w tej sprawie zaczyna się od około godziny 13.38
  Wypowiedź Jacka Dominika i potem Dariusza Rosatiego od około 14.09

  Spisane ze stenogramu

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=44CD92103FBA683DC1257A8C00455FD9
 • @Stanisław Krajski
  http://marekstefanszmidt.nowyekran.pl/post/77801,masoneria-liga-polska-i-mazurek-dabrowskiego

  To Pana na pewno zaciekawi.
 • Grupa G-20
  24 października 2012 roku

  Komisja do spraw Unii Europejskiej sejmu RP
  Poseł Gabriela Masłowska (PiS) – spoza składu Komisji:

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,W pierwszym punkcie planu działania na rzecz unii bankowej stwierdza się: „Wdrażany jest również istotny program reform finansowych, spełniając zobowiązania podjęte na szczeblu Grupy G-20, w odpowiedzi na kryzys finansowy oraz w celu zwiększenia stabilności, konkurencyjności i odporności instytucji rynków finansowych. W związku z tym pytam, czy zdanie to mam rozumieć w ten sposób, że Grupa G-20 stanowi światowy rząd, a Unia Europejska podlega pod ten rząd i jest wobec niego strukturą podrzędną?

  https://blogs.worldbank.org/files/education/G20c.jpg

  Zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego MF Piotr Koziński:

  ,,Kolejną serię pytań zadała pani poseł Masłowska.

  Pani poseł podniosła wątpliwość odnośnie do roli grupy G-20 (…) W sprawie grupy G-20 odpowiem w sposób następujący: G-20 wydaje pewne zalecenia”

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=41EDCBF1E526002DC1257AAA002B5322

  ----------------------------------------------------------------------

  O Grupie G-20

  http://pl.wikipedia.org/wiki/G20

  ,,Nowy porządek światowy i erę wspólnego zarządzania procesem globalizacji zapowiedział w czwartek po zakończeniu szczytu najbardziej uprzemysłowionych państw świata w Londynie jego gospodarz, brytyjski premier Gordon Brown” – 2 kwietnia 2009 roku

  http://www.euractiv.pl/wersja-do-druku/wywiad/nowy-porzdek-po-szczycie-g20-000882

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031