Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Żyjemy w masońskim świecie (2) – suwerenność i niepodległość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W poprzednim wpisie napisałem, że w Polsce mamy ustrój oligarchiczny. To tylko pół prawdy, to tylko forma ustroju oligarchicznego. W istocie rządzą nami ambasadorowie w imieniu… i w interesie…

 

Arystoteles wyróżniając różne formy ustrojów politycznych nie pisał o jakiś konkretnych ustrojach. Po prostu wyróżniał możliwości. Wyróżniając trzy podstawowe ustroje i ich patologie zakładał, że mówi o niepodległych i suwerennych państwach – nie brał pod uwagę zewnętrza państw.

 

Jak zachowuje się oligarchia w ustroju oligarchicznym?

 

Wszystko robi w swoim interesie służąc państwu i społeczeństwu o tyle tylko o ile jest to w ich interesie. Wciąż jednak, chcąc niechęcąc, często pośrednio, służy w znacznej mierze państwu i społeczeństwu.

 

Po pierwsze, zabiega o niepodległość i suwerenność państwa, a a następnie z determinacją je chroni.

 

Dlaczego?

 

Bo chce całej władzy dla siebie. Pojawienie się jakichkolwiek obcych wpływów ich władzę ogranicza.

 

Po drugie, oligarchia star się przejąć jak największą część gospodarki i wyeliminować konkurencję. Efekt jest taki, że powstają wielkie przedsiębiorstwa należące do oligarchii i małe przedsiębiorstwa prowadzone przez innych obywateli, które działają w innych sektorach gospodarki. Te małe przedsiębiorstwa nie zagrażają tym wielkim, ale dają chleb społeczeństwu (a co za tym idzie spokój społeczny) i pieniądze (które mogą wydać na towary produkowane przez wielkie przedsiębiorstwa) oraz dają oligarchii towary i usługi, których ta potrzebuje, a sama ich nie produkuje i nie świadczy.

 

Oligarchia nie pozwala na wkroczenie w gospodarkę swojego kraju obcych przedsiębiorstw, bo te działyby przeciwko jej interesom. Te sektory gospodarki, w które wkroczyłyby obce przedsiębiorstwa oligarchia sama przejmuje.

 

Rządy po 1989 r. z natury oligarchiczne zachowywały się jednak nie jak typowa oligarchia, ale jak ludzie, którzy w istocie oligarchii nie stanowią, a sa tylko przez kogoś mianowani. Przez kogo? Przez tych, których interesy realizują i przez tych, których interesy chronią.

 

W istocie zatem mamy do czynienia tylko z formą rządów oligarchicznych (oczywiście grupa rządząca stara się zachowywać jak typowa oligarchia o tyle o ile to tylko możliwe w tych warunkach). Brak suwerenności i również brak niepodległości powoduje, że Polska funkcjonuje, i to od 1989 r., tylko jako prowincja jakiejś większej całości lub czyjaś kolonia.

 

Ustrój polityczny w Polsce nie jest w istocie ustrojem politycznym polskiego państwa, a tylko forma zarządzania tym terenem przez kogoś kto z państwem polskim i ze społeczeństwem polskim nie ma nic wspólnego i jeśli nawet stanowi oligarchię to nie polską, ale obcą czy międzynarodową.

 

Potwierdza to nawet konstytucja „RP” w art. 90, p. 1: „Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach”.

Ciekawostką jest tu termin „organizacja międzynarodowa”, który można równie dobrze odnieść do masonerii.

Jeśli zadamy pytanie: czy zgodne z naszą konstytucja jest poddanie Polski władzy masonerii w każdym zakresie odpowiedź jest, bez żadnych wątpliwości, pozytywna.

KOMENTARZE

 • @Autorze
  "Potwierdza to nawet konstytucja „RP” w art. 90, p. 1: „Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach”.

  Ciekawostką jest tu termin „organizacja międzynarodowa”, który można równie dobrze odnieść do masonerii.

  Jeśli zadamy pytanie: czy zgodne z naszą konstytucja jest poddanie Polski władzy masonerii w każdym zakresie odpowiedź jest, bez żadnych wątpliwości, pozytywna."
  ================

  To jest mocne, bardzo mocne, ale prawdziwe, tyle że masoni nie występują pod nazwą "masoni" :) To było szyte pod UE, pod NATO, pod inne organizacje być może które dopiero powstaną. Np trybunały międzynarodowe, unijne są wstanie podważyć KAŻDE nasze prawo, orzeczenie, mogą nam narzucić co tylko zechcą. Dziwne byty jak WHO ogłaszają światowe pandemie i nasz system ma się dostosować. Na terenie kraju prowadzi się opryski CHEMTRAILS. W razie niewykonania zaleceń mogą te "społeczności międzynarodowe" posłać nawet dywizje, czy samoloty żeby się ziściło, niekiedy posyłają samoloty na lasy brzozowe.... Np nie spodobają się im rządy premiera dr Krajskiego.

  Zdrajcami byli zatem twórcy "naszej" konstytucji z takimi zapisami. Lud tego nie rozumiał, ale elity i kreatorzy owszem.

  Pozornym zabezpieczeniem antymasońskim jest zakaz tajnych organizacji, ale te zapisy są z myślą bardziej o zwykłych obywatelach, o ruchu oporu obywatelskiego przeciwko reżimowi. Masoni mają jawne przybudówki i one działają legalnie. Jednak same loże na jakiej podstawie prawnej? I nikt ich nie ściga, chwali się sektę żydowską z pałacu prezydenckiego, a gdzie jest anulowany dekret z 1938? Wyszła taka nowela? Kiedy, kto uchwalił, kto za tym głosował i gdzie to jest?

  Stąd apeluję o jawną opozycję bez spisków, bo i tak będziemy inwigilowani jak w PRL, wtedy rozpracowano całą opozycję łamiąc choćby co 10-tego, to wystarczyło. Od spisków są inni bieglejsi w tym "fachu" od setek lat.
 • Po co nam w ogóle oligarchia, czy to jest mądry sposób budowy silnego państwa i zamożnego społeczeństwa obywatelskiego?
  Zatem oligarchia rodzima, czy służąca zagranicy to nie jest dobry model. Dobry model to rodzina oparta na własnej firmie rodzinnej dającej dostatek, pracę dla kilku choćby innych spoza rodziny. Oczywiście za tym musi iść kreacja elit, a nie kręcenie się tylko wokół żłoba i wydawania kasy.

  Przyznam że nie uznaję sensu istnienia fortun miliarderów i naprawdę ciężkich multimilionerów z górnej półki. Przy obecnych cenach każdy przedsiębiorca jest milionerem, nie mówię zatem o tych z dolnej i środkowej półki co do MSP, rzemiosła całego. To jest chore jeżeli człowiek ma majątek i dochody wielkości państw, czy wielkich miast. Co to ma być? Jaki to ład, jaka sprawiedliwość, czemu ma to służyć, kultowi własności, mamony przed czym Jezus ostrzegał? To wywoła w końcu nawoływanie do kolejnej odsłony tym razem XXI-wiecznego komunizmu i da pożywkę na której urósł PRL, urósł na krzywdzie, biedzie sanacyjnej. Kto miał dobrze to miał dobrze, reszta w nędzy bez pieniędzy.

  Nadal nie ma jako tako optymalnego ustroju gospodarczego i zgodnego przy tym z religią katolicką co jest kluczowe w Polsce.
 • @Marek Kajdas 18:19:34
  "Po co nam w ogóle oligarchia, czy to jest mądry sposób budowy silnego państwa i zamożnego społeczeństwa obywatelskiego?"

  Oligarchia jest zawsze patologią.
 • @Stanisław Krajski 21:56:54
  Kto jest autorem art. 90, p. 1?
 • @Zdzich 22:27:29
  Ja tego nie wiem, ale wszyscy chyba politycy wtedy się na niego zgadzali.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031