Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Żyjemy w masońskim świecie (1) - ustrój polityczny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ustrój polityczny, w którym żyjemy nie jest demokracją. Państwo, w którym żyjemy nie jest państwem.

 

Powracam wreszcie (po wakacjach i innych perturbacjach) do dokonywania wpisów na blogu. Zaplanowałem duży projekt pt. „Polska jutra”.

 

Jaki ma być ustrój polityczny i ustrój gospodarczy wolnej, niepodległej i suwerennej Polski – państwa wolnych i szczęśliwych Polaków. Jaki ma być jej kształt cywilizacyjny i kulturowy?

 

Od czego i od kiedy zacząć ją budować?

 

Zacznijmy od tego, że żyjemy w, jak to określił B. R. Barber, doradca Clintona, w Mcświecie – utopijnym masońskim tworze. Wszystko tutaj jest według projektu masonerii – nowa kultura, nowa cywilizacja, nowy ustrój polityczny i gospodarczy. Nie mamy najczęściej (pisząc „my” mam na myśli większość społeczeństwa) świadomości tego, bo to świat, w którym jesteśmy zanurzeni, w którym żyjemy, przyzwyczailiśmy się do niego i wydaje się nam, że to normalny i to „nasz” świat.

Od czego zacząć?

 

Można zacząć od każdego punktu, problemu, płaszczyzny.

 

Mój wybór jest zatem niejako przypadkowy. Zacznę od ustroju politycznego.

Wyróżnia się ich, za Arystotelesem, trzy (monarchia, arystokracja, republika) oraz, również za Arystotelesem wyróżnia się patologię każdego z nich (tyrania, oligarchia, demokracja).

Republika to ustrój, w którym idee, wartości i plan (współcześnie zapisane w konstytucji) realizuje całe społeczeństwo przy zastosowaniu odpowiednich gwarantujących to mechanizmów.

Demokracja to, w klasycznym języku filozofii politycznej, patologia republiki polegająca na tyrani większości, która realizuje swoje niskie i zmienne „widzi mi się”.

Dziś nie mamy do czynienia ani z republika ani z demokracja. Używane słowa „demokracja” (nawet w nowym znaczeniu – rządza wszyscy) w odniesieniu do panującego ustroju politycznego jest kłamstwem i manipulacją.

Co to jest arystokracja?

 

Jest to ustrój polegający na rządach autentycznych elit narodowych i społecznych.

 

Co to jest oligarchia?

 

Jest to patologia arystokracji polegająca na tyranii grupy (może lepiej: kliki czy mafii) samozwańczych elit, które kreują się na elity w imię swoich interesów lub interesów innej grupy (kliki, mafii).

 

Właśnie z czymś takim mamy do czynienia. Ta najwyższa grupą jest masoneria.

 

Mechanizmy są tak ustawione, że zawsze rządzi niepodzielnie wąska grupa, która nigdy nie narusza status quo całego układu powodując, że masoński mechanizm (papież Jan Paweł II nazywał go strukturami grzechu) sprawnie funkcjonując i wszystko tak czy inaczej zmierza do realizacji masońskich celów.

 

Grupa rządząca wyłaniana jest w trakcie powszechnych wyborów mniej lub bardziej „demokratycznych”. Mechanizm masoński powoduje, że te „wybory” zawsze wyłaniają odpowiednią grupę.

Po osiągnięciu władzy w ramach tych „wyborów” grupa robi teoretycznie co chce przez 4 czy więcej lat i społeczeństwo nie ma na to żadnego wpływu. Może najwyżej naciskać na grupę wychodząc na ulice.

Napisałem „teoretycznie”, bo grupa ma dwa ograniczniki.

 

Pierwszym jest sam mechanizm, zapisany lub nie w prawie, który zawsze prowadzi do celów wyznaczonych przez masonerię.

 

Drugim jest struktura w stosunku do państwa równoległa, struktura tajna, mafijna, ingerująca w mechanizmy państwowe lub je paraliżująca. Struktura ta albo jest wprost masońska albo jest pod kontrola masonerii.

 

Grupa rządząca (oligarchia) działa w taki sposób (w swoim interesie), że dodatkowo patologizuje struktury państwa. W ten sposób państwo nie jest już państwem, mówiąc językiem św. Augustyna, „ziemskim” (którego struktura i władza pochodzi od Boga i które służy człowiekowi, rodzinie i narodowi – o tym jak i dlaczego później), ale staje się albo pseudpaństwem nazywanym przez św. Augustyna „państwem rozbójników” (rozbójnicy udają władzę państwową i tworzą pozory struktury państwa, by omamić ludzi i zrealizować swoje rozbójnicze cele) albo „państwem szatana”(w każdym momencie urzędnicy - oligarchia tego państwa wchodzą w kompetencje Boga i podejmują decyzje w duchu szatana).

 

W Polsce mamy do czynienia z ustrojem mieszanym; państwo rozbójników/państwo szatana.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Obecny ustrój to nie wypaczenie demokracji, ale jaj konsekwencja. W Polsce proces destrukcji państwa przebiega być może szybciej, niż na Zachodzie ale wszędzie tendencja jest podobna. Masoneria sama też niedługo obudzi się z ręką w nocniku, bo jej ukochane dziecoko, czyli wszechświatowy ład wg. ich założeń runie w gruzy, i to z tak "błahego" powodu jak bankructwo finansowe. Niestety proces ten najprawdopodobniej okupiony będzie wielką ilością ofiar.
 • Szanowny Panie Doktorze Krajski
  opis przyszłego ustroju, opartego o etykę Cywilizacji Łacińskiej, znajdzie Pan na http://marekstefanszmidt.nowyekran.pl/post/74504,idea-polski-w-mysli-konserwatywnej - co dla znawcy Masonerii powinno być smaczkiem, gdyż Monarchia konstytucyjna, do jakiej dążę, oparta jest na legalizmie etycznym ostatniego dokumentu Prawa wyłonionego, czyli Konstytucji 3 Maja, ponoć masońskiej
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • Panie Doktorze
  Pragne uzupelnic : w demokracji atenskiej, w dobie Arystotelesa, istnial mechanizm wyczyszczajacy. Mianowicie, wybrany przedstawiciel mogl byc wywalony na zbita twarz, gdy dzialal wbrew interesowi wyborcow. Jakie to proste.
  W "nowoczesnych" i "postepowych" czasach wybieramy posla, ktory nazajutrz po wyborach moze zaczac 4-letni okres wyrzadzania swinstw i w "nowoczesnym" panstwie nie mozemy takie indywiduum wyrzucic na bruk.
  Jak mowimy o demokracji atenckiej i jej wzorcach, to w koncu o czym mowimy.
 • @Marek Stefan Szmidt 12:33:01
  O ustroju przyszłej Polski będę pisał za jakiś czas (kilka tygodni). Wtedy zapraszam do dyskusji.
 • @B.Leks 12:48:54
  Nie pisałem niczego o demokracji ateńskiej. Na razie przytoczyłem tylko podział ustrojów politycznych według Arystotelesa. O ustroju politycznym pozytywnie będę pisał za kilka tygodni. wtedy zapraszam do dyskusji.
 • @Kleks 11:33:24
  "Masoneria sama też niedługo obudzi się z ręką w nocniku, bo jej ukochane dziecoko, czyli wszechświatowy ład wg. ich założeń runie w gruzy, i to z tak "błahego" powodu jak bankructwo finansowe. Niestety proces ten najprawdopodobniej okupiony będzie wielką ilością ofiar."
  ======

  Bo taki jest w istocie ich plan etapów, zarządzanie nowych etapów poprzez zamykanie starych epok (reformacja, oświecenie, XVIII wiek, rewolucje, powstania narodowe, wojny, wojny światowe, kryzysy różnego typu), to zarządzanie także poprzez kryzysowe metody. Masoneria nie wyginie w wojnach, kryzysie, zawsze będą wysoko, w końcu na czele jak obecnie.

  Ich ukochane dziecko czyli NWO narodzi się po wielkim kryzysie, teraz trwa okres inkubacji bestii, najwyżej jakieś macki wyłażą już i snują się jej gazy toksyczne, to wszystko jeszcze jest niczym, pikuś. To co nas czeka bardziej przeraża niż minione wojny światowe.
 • @Marek Stefan Szmidt 12:33:01
  "Monarchia konstytucyjna, do jakiej dążę, oparta jest na legalizmie etycznym ostatniego dokumentu Prawa wyłonionego, czyli Konstytucji 3 Maja, ponoć masońskiej"
  ================

  Przecież temu faktowi nie można zaprzeczyć i nie ma czegoś takiego że masoneria automatycznie, zawsze od razu wchodzi w radykalizm jak we Francji, czy w czasach obecnych z Sodomą po prostu zalegalizowaną, stale w ofensywie. U nas to nie było możliwe, przecież wzmiankowaliśmy obaj kwestię chłopską choćby. Świątynia Opatrzności raczej nie Bożej miała powstać, lękam się o symbolikę, przesłanie obecnej. Wtedy masoni wbili niewielki klin w monarchię, bo TYLE TYLKO wtedy mogli i dziwię się że Pan monarchista tego nie rozumie. Ten dokument i cała wizja (także w planowanych ustawach szczegółowych) nie jest taki całkiem zły, jest reformą niewątpliwie w wielu aspektach, ale królem Rzeczypospolitej powinien być zawsze mądry Polak-katolik w stylu dawnego monarchisty ks. Skargi raczej, a nie jakieś łajzy z zagranicy, zazwyczaj masoni od Sasów przecież.

  Zobaczymy co dr. Krajski zaproponuje. Ja proponuję oparcie Nowej Polski o II RP i to krokami do w pełni, niepodważalnie legalnej Konstytucji Marcowej, też w dużej mierze z francuska masońskiej jak wszystkie, ale jeżeli chcemy się odwołać do prawa świeckiego, to tylko tak. Możemy się odwołać wprost do Boga, dziedzictwa Katolickiego Narodu Polskiego i to też jest wspaniałe wyjście bez tych jałowych sporów.

  W praktyce Polska zawsze była od kogoś zależna, jeżeli chodzi o Bolesława Chrobrego, to przecież od czasów DAGOME IUDEX od Rzymu i to także w sensie politycznym, bo o to chodzi. Doczekamy naprawdę wolnej Polski podległej tylko Bogu i nam Jego sługom z Jego łaski?
 • @B.Leks 12:48:54
  Bardzo słuszna uwaga, u nas politycy, urzędnicy ewentualny ostracyzm obywatelski mają gdzieś, są nie do ruszenia, święte krowy. Demokracja może być lepsza, obawiam się trochę mechanizmów republikańskich, w końcu elity, mechanizmy republikańskie zdegenerują się i mamy syf. Nikt nad nimi bez rewolucji nie zapanuje. Poprawmy zatem system demokracji, tu kluczem są sami ludzie, póki obywatele będą niekumatym bydłem łatwym do sterowania, to z demokracji NICI.

  Jedni mówią że obywatele zamożni będą mądrzejsi. Czyżby? Zawsze się sprawdzi? Nawet biedak uzależniony pomocą od systemu jeżeli będzie mądry, jeżeli będzie miał wysoką świadomość, to będzie podstawą zdrowej demokracji. To uzależnienie od systemu nie będzie wtedy zbyt krótkim powrozem, acz wpływ będzie niewątpliwie miało. Obecnie np SLD, PO murem wspiera budżetówkę i mowy nie ma żeby tacy ludzie głosowali na III siłę, na wolnorynkowców. PO doskonale wie jak czarować tłumy, zwłaszcza budżetówkę, młodzież, kobiety.

  Może do demokracji trzeba dodać trochę mechanizmów republikańskich? Czy np dzieci w wieku 18 lat powinny mieć prawo głosu i startu do struktur samorządowych, do parlamentu później? Nie za wcześnie? A przestępcy, a osoby poważnie chore psychicznie? Dlaczego z wielomilionowej Polonii głosuje tylko kilkadziesiąt tysięcy ludzi? Bo niewątpliwie system wyborczy ich odcina. Nie mają własnego okręgu, klubu. Dlaczego mają głosować na Warszawę? Nie mogliby na siebie?
 • @Stanisław Krajski
  Podsumowując.

  "W Polsce mamy do czynienia z ustrojem mieszanym; państwo rozbójników/państwo szatana."

  To państwo szatana, przestępcy rozumiani w sposób oczywisty (czyli np nie jest przestępcą bloger krytykujący władze czy jakiegoś redaktorka) są przecież w różnym stopniu opętania tak samo jak "nasi" politycy, elitky wpływu. Lobbies innych nacji i organizacji to także przestępcy, bo w rozumieniu naszego prawa nie dochowują obywatelskiej lojalności względem Polski i Suwerena. Oczywiście system ułatwia im rozmywanie tej odpowiedzialności, inaczej to definiują i wtedy taki stalinowiec Geremek jest zacnym patriotą, a my oszołomami, katofaszystami, szowinistami itd

  Masonów z ich przybudówkami należy radykalnie zdelegalizować, a ich członków wygnać z Polski jako persony non grata, banicja, infamia dożywotnia. Niestety oberwą wtedy tacy jak Olszewski, Wildstein, nie będziemy rozróżniać rytów, wszyscy to wszyscy. Pobudki też nieistotne, w katolickim kraju wchodzić do masonerii i żydowskich kręgów... to chyba coś jest nie tak, nawet jeżeli to było za PRL i zagranicą po części.

  Obawiam się wielkiego nieszczęścia dla Polski kreowanego przez masonów. Już on zaszło wraz z wygraną PO w 2007 i Zamachem Smoleńskim, nawet to wydarzenie Polaków nie obudziło. W końcu masońska I i II RP marnie skończyły. Przeciwnikami naszymi bywali także masoni, sekciarze, także, albo zwłaszcza wśród naszych sojuszników z zachodu.

  Masoni potrafią w doktrynę patriotyczną, narodową wplatać swoje cele długofalowe. Stąd wg mnie w PiS, ale także wszędzie roi się od ich ludzi, czy ludzi podatnych na to. Takich można prześwietlać do woli i nic, a jednak poglądy mają i podejmują działania na rzecz wizji masońskich.

  Taki np szczegół jak szczególna polityka tworzenia żłobków, przedszkoli dla bardzo małych dzieciaków, dosłownie 2-3 latków. Albo szczepienia przymusowe o coraz większym zakresie. To jest program NWO, to masoneria wspiera i PO musi na to znajdować pieniądze. Nas muszą zabić żeby zmienić, ale te dzieci... mogą ukształtować jak zechcą. Niemcy zrobili nazistów fanatycznych z dzieciaków które miały np 10 lat w 1935. To samo komuniści. Zachód tworzy tzw Nowego Człowieka, humanistę litującego się nad kwiatuszkiem i owadem przez co nawet drogi trzeba okrężnie przeprowadzać, ale zdolnego zabić swoje dziecko, rodziców w ramach eutanazji itd

  Jak z tym walczyć?
  Oparciem jest mimo pewnych wątpliwości (wszyscy podlegają wpływom masonerii) Kościół Rzymskokatolicki, zwłaszcza klasyczny kanon, nauczanie KNS w dużej mierze narzucone przez Jana Pawła II. Dranie piszą że to mason także, ale to absolutnie niemożliwe, natomiast wierzę w otoczenie tej postaci plugawcami i mamy na to przykłady.

  Zatem ruch katolicko-narodowy jako fundament i przestrzeń dla całościowego ruchu wolnościowego doceniającego wagę kanonu katolickiego. Załóżmy taki ruch wolnościowy; obywatele zwykli jak ja i elity jak Pan. To nie mogą być sami zwykli ludzie, ani wyalienowane zawsze elity.

  Pokładałem kilka lat temu troszkę nadziei w Ruch Przełomu Narodowego obecnie chyba w PiS? Bo skoro wcielony został do Prawicy Marka Jurka, a ta wrócił do PiS... to gdzie jest RPN? Jednak to nie to jeszcze, ani nie budował się z tego większy ruch obywatelski, ani polityczny, ani think tank elit. Nie wyszło. Jedno środowisko NIGDY nie da rady, stąd moja idea...

  WIELKIEGO RUCHU WOLNOŚCIOWEGO

  Będzie tu wiele plew, kąkolu... ale nie można ich przez żniwami oddzielić... to jest cena i ryzyko. Podejmiemy je? Sam "czysty" ruch katolicko-narodowy nie ma szans nawet powstać, a co dopiero się rozwinąć. On dopiero zdominuje ruch wolnościowy z czasem, tak to widzę. Musimy mimo nieufności dać szansę takim jak Pana Ryszard Opara, mimo że wiadomo iż podejrzewamy jakieś dziwne duchowe (m.in joga) i nie tylko duchowe uwikłania. Kto jest idealny niech pierwszy rzuci w niego kamieniem. Jeżeli będzie milion czystych kropel uczciwych obywateli w ruchu, to te mętne, brudne rozmyją się w całości i nie zdołają jej zanieczyścić, jest nadzieja że się obudzą ze zła, naprawią... Jednak byle nie byli na czele, tu jest właśnie przewaga demokracji, bolków jednak można się pozbyć. Gdybyśmy stworzyli taki PiS nr2, to wodza dożywotnio mamy jak w banku. Tego nie chcę.

  Z Bogiem.
 • @Marek Kajdas 14:45:01
  Szanowny Panie Marku,
  według ustaleń TV Historia, wśród Posłów na Sejm Wielki, było 74 Wolnomularzy. Tylko, czy aż to kwestia gustu - ale nie sposób zapominać, iż Ustawa Rządowa "przeszła" większością głosów.
  Był to ostatni, historycznie, dokument podstawowy, legalny z punktu widzenia etyki Cywilizacji Łacińskiej, a zmienić jego postanowienia - np. co do zastąpienia dynastii Saskiej (ja Im pod fartuszki nie zaglądałem) ustrojem republikańskim a'la Konstytucja Marcowa, -władny będzie Sejm Konstytucyjny, który dopiero należy, w przyszłości Wyłonić.
  Osobiście – jak zresztą widać – nie lubię obarczania odpowiedzialnością na klęski i niepowodzenia mniej, lub bardziej mitycznej Masonerii, gdyż służy to tylko zdjęciu Odpowiedzialności z Obywateli oraz dawaniu tym właśnie Obywatelom wymówek: … jest Tak, bo źli Masoni… etc.
  Jako Obywatele mamy Obowiązek wziąć sprawy polityczne „we własne ręce”, a nie trwać w bezruchu, bo ….Masoni.
  Dlatego będę krytykował publikacje „zwalające winę” na… Masonów, lub inne dobrowolne zrzeszenia Obywateli, którzy z braku powszechnej obecności Izraelitów w życiu państwowym i codziennym, stali się kolejnymi „chłopcami do bicia”.
  Prawda o dzisiejszym ustroju, wraz z poruszoną Przez Pana III RP jest bardziej prozaiczna:
  Nie żyjemy w masońskim świecie, tylko Rzeczypospolita tłamszą post-komunistyczne, totalitarne służby i ich Marionetki w „rządzie”.
  Ale o "Tym" strach jest pisać.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 17:41:22
  Ja w nowej normalnej Polsce proponuje Konstytucje Amerykańską bez poprawek .Bo my w Polsce to będziemy dyskutować do Śmierci,Skoro w Ameryce doszli do dobrobytu przy tej konstytucji TO CO WIĘCEJ POTRZEBA W POLSCE.

  Pozdrawiam
 • @liberalkonserwatywny 19:56:48
  Szanowny Panie,
  propozycja Pańska jest całkiem na miejscu :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • Jaki ma być ustrój polityczny i ustrój gospodarczy wolnej, niepodległej i suwerennej Polski ?
  Dobrze, że Pan zapytał. Odpowiedz już istnieje. Oto ona:
  Jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI. Zatem tworzymy nową scenę polityczną, światopoglądową, obywatelską z wykluczeniem, JAWNYM GŁOŚNYM BOJKOTEM całego bez wyjątku establishmentu. Nie można być też prawicą będąc za UE ”;  
  Jacek Rossakiewicz: „Potrzebna jest główna idea łącząca Naród - cywilizacja miłości jest jedyną rozsądna drogą dla Polaków i świata. Aktem potwierdzenia jej istnienia powinno być wybranie Jezusa Chrystusa na Króla Polski”;
  Maciej Piotr Synak: "Koniec z rządami pasożytów."
  dr Nowopolski: „Jedynym ratunkiem byłoby zerwanie ze skostniałymi stereotypami politycznymi polskich patriotów, które to umożliwiłoby prawdziwą sanację i wyłonienie autentycznie kompetentnych, niezaprzedanych narodowych przywódców.”
  Prezydent RzBiK: „Wolność mediów nie może oznaczać możliwości wpływu na społeczeństwo poprzez przekaz nie będący zgodny z Dobrem Polski”;
  Aleksander Ścios: „Nie zatrzymujcie tego marszu” - http://bezdekretu.blogspot.com/2012/10/nie-zatrzymujcie-tego-marszu.html.

  Zachęcam do współpracy w budowie!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031