Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Czy potrzebna nam hipoteza masońska do objaśnienia wydarzeń i ich przyczyn? – tekst dedykowany Rafałowi Ziemkiewiczowi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W cytowanym przeze mnie w poprzednim wpisie artykule Ziemkiewicza stwierdził on: „… nigdy jakoś nie potrzebowałem hipotezy masońskiej do objaśnienia wydarzeń i ich przyczyn”. Cóż powie o opisanych niżej wydarzeniach i ich przyczynach?

 

Tekst poniższy jest fragmentem mojej książki pt. „Masoneria polska 1999”. Odwołałem się tam do sytuacji w Wielkiej Brytanii ilustrując tylko tym przykładem pewien problem. Mój opis dotyczy zatem sytuacji z lat dziewięćdziesiątych. Potem już masonerią brytyjską szczegółowo się nie zajmowałem. Myślę jednak, że to wystarczy, by wywołać rumieniec wstydu na policzkach Ziemkiewicza i dać mu do myślenia. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że scharakteryzowane poniżej wydarzenia były opisywane w swoim czasie przez „Rzeczpospolitą” i „Gazetę Polską”, a zatem periodyki, które, jak podejrzewam, Ziemkiewicz czytuje i których chyba nie określa (tak jak Krajskiego) jako owładniętych „masońską obsesją”.

 

 

Wielka Brytania jest, jak wiadomo, kolebką masonerii. Już w XVIII w. stworzyła ona tam na tyle silne polityczne lobby, że w wydanej wtedy i obowiązującej do dziś ustawie zakazującej działalności tajnym stowarzyszeniom wymieniając szereg takich stowarzyszeń pominięto masonerię. Dziś skupia ona na Wyspach Brytyjskich ponad milion osób w ponad ośmiu tysiącach lóż[1].

W Wielkiej Brytanii głośno jest o masonerii już od końca lat osiemdziesiątych. Jako pierwszy, chyba, doniósł nam o tym dziennik "Nowy Świat"[2].

Polscy masoni pisali o tym w 1993 r. Wtedy to rozpoczęła się w brytyjskim parlamencie debata dotycząca zagrożenia jakie stwarza dla tamtejszej demokracji masoneria. Posłowie Partii Pracy wnieśli projekt ustawy, w myśl którego "kandydaci do urzędów publicznych mieliby informować o ewentualnej przynależności do 'związków tajnych'". Projekt nie przeszedł. Jednak dyskusja nie ustała. Pod koniec marca 1993 r. poseł Mullin wniósł w tej sprawie interpelację do ministra-sekretarza biura ds. służby publicznej Roberta Jacksona powołując sie na informację torysowskiego polityka, według której 34 z 39 członków rady księstwa Lancaster jest masonami. Minister Jackson wyjaśnił, że w świetle obowiązujących przepisów urzędnicy państwowi są obowiązani informować przełożonych o wszystkich konfliktach interesów, które mogłyby wpłynąć na pełnienie przez nich obowiązków służbowych, a postawę Mullina nazwał "partykularnie partyjną i paranoiczną". Jeden z torysowskich posłów stwierdził, że wprowadzenie do kodeksu specjalnego punktu dotyczącego masonerii "stworzy niebezpieczny precedens, który doprowadzić może do naruszenia wolności sumienia obywateli brytyjskich". Torysowscy posłowie odrzucili również wtedy sugestię opozycji o dokonywaniu lustracji antymasońskiej wśród sędziów. Polscy masoni skomentowali te fakty w sposób następujący: "Wydaje się, że taktyka zastosowana przez Partię Konserwatywną zwieńczona zostanie sukcesem"[3].

  Nie okazali się jednak dobrymi prorokami. Pierwszy skandal związany z masonerią wybuchł w Wielkiej Brytanii w sierpniu 1996 r. gdy dziennik "The Guardian" ujawnił, że sir Frederick Crawford, przewodniczący rządowej komisji ds. pomyłek sądowych należy do elitarnej loży masońskiej Royal Arch, której członkowie, jak wszyscy zresztą brytyjscy masoni, składają rytualną przysięgę lojalności wobec "braci masonów" nakazującą bronić ich w każdych okolicznościach, nawet wtedy gdy popełnili przestępstwo. Podniosły się liczne głosy żądające ustąpienia Crawforda. Atmosferę podgrzała jeszcze książka Martina Shorta pt. "Inside the Brotherhood" ("W kręgu Bractwa"), w której zostały podane, między innymi, nazwiska sędziów-masonów, w tym 27 zasiadających w najważniejszych ciałach brytyjskiej sprawiedliwości (Izba Karna Sądu Najwyższego, Sąd Apelacyjny, sądy okręgowe itd.). Autor książki rozesłał wśród brytyjskich posłów ankietę z zapytaniem o przynależność do masonerii. Pozytywnie odpowiedziało dziewięciu, a czterdziestu ośmiu(z obu partii) przyznało, że proponowano im wstąpienie do masonerii. Martin Short udowodnił, że wielu parlamentarzystów twierdzących, że nie są masonami kłamało. Tak np. Wiliam Whitelaw, były konserwatywny minister spraw wewnętrznych napisał w ankiecie, że od 1955 r. nie był aktywnym członkiem masonerii (w Szkockim Roczniku masonów z 1996 r. figuruje jako przedstawiciel Wielkiej Loży Szkocji na zagranicę), Cecil Parkinson, były przewodniczący Partii Konserwatywnej napisał w ankiecie, że nigdy nie był masonem (figuruje na liście członków loży Potters Bar). Short dotarł też do części dokumentów loży New Welcome Lodge założonej jeszcze w 1929 r. przez księcia Walii. Okazało się, że loża ta "specjalizuje się" w naborze wpływowych działaczy Partii Pracy i że należy do niej wielu posłów tej partii. Shortowi udało się poznać nazwisko tylko jednego z nich Neila Thorne'a, który sam przyznał się do tego, że jest masonem. Przy okazji sprawy Craforda wyszło na jaw, że masonami jest wielu wyższych oficerów brytyjskiej policji, pracowników wymiaru sprawiedliwości, dziennikarzy. Coraz częściej zaczęto mówić o tym, że na Wyspach Brytyjskich o wielu awansach decyduje przynależność do masonerii[4].

 W 1997 r. tak w parlamencie jak i poza nim zaczęto mówić o konieczności antymasońskiej lustracji. "The Times" z lutego tego roku podał, że nawet brytyjscy radni będą niedługo musieli odpowiedzieć na pytanie czy są masonami[5].

 W 1998 r. stało się to faktem. Stosowne oświadczenia mają składać parlamentarzyści, członkowie rządu, wyżsi funkcjonariusze państwowi, radni, oficerowie policji i pracownicy wymiaru sprawiedliwości[6].

 Wykryto bowiem, że masoni przeniknęli do praktycznie wszystkich służb publicznych z nadzorem sądowym włącznie[7].

Parlamentarna Komisja Spraw Wewnętrznych rozpoczęła przesłuchania Wielkiego Mistrza Michaela Highama[8].

 Jack Straw, minister spraw wewnętrznych zażądał aby sędziowie i policjanci ujawnili swoją przynależność do masonerii. Jednocześnie zwrócił się do Parlamentu, by zmusił pod groźbą obrazy parlamentu (za którą można w Wielkiej Brytanii otrzymać wyrok wieloletniego więzienia) Zjednoczoną Wielką Lożę do ujawnienia masonów-pracowników policji i wymiaru sprawiedliwości, których nazwiska jako oskarżonych figurują w aktach toczących się spraw o korupcję, zatajanie dowodów w sprawach kryminalnych oraz zamachów bombowych w latach siedemdziesiątych, w związku z którymi oskarżono niesprawiedliwie i skazano wiele osób (na podstawie zeznań oficerów policji).Pod naciskiem parlamentu masoneria brytyjska ujawniła wreszcie 16 takich nazwisk[9].

W początkach 1999 r. było już wiadomo, że ponad tysiąc brytyjskich sędziów jest masonami[10].

 [1] Por. choćby: E. Turska, Wielka Brytania: masoni i policjanci, Rzeczpospolita z 5.03.97 r.

[2] Masoni brytyjscy, Nowy Świat z 9.10.92 r.

[3] T.C., W brytyjskiej Izbie Gmin o masonerii, Ars Regia nr3/4 (1993), s. 182-183.

[4] E. Turska, tamże; por. też WK, Wielka Brytania: policjanci i masoni, Rzeczpospolita z 23.09.96 r.; J. Julicka, Wielka Brytania: masoni pod pręgierzem opinii, Gazeta Polska z 6.03.97 r.; M. Skolarczyk, Masoneria w Wielkiej Brytanii. W parlamencie, wymiarze sprawiedliwości, mass-mediach, Express Wieczorny z 8.01.97 r.; E. Turska, Mason powinien odejść, Rzeczpospolita z 19.08.96 r.

[5] TS, Masoneria poza prawem, Gazeta Polska nr 7 z 13.02.97 r.

[6] Por. choćby: E. Kerr, zaproście mnie do loży, Trybuna z 28.08.98 r.

[7] Por. choćby: R. Stefanowski, Masoneria na cenzurowanym, Gazeta Krakowska z 25.02.98.

[8]Por. choćby: A. Mikorski, Masoni także w togach, Trybuna Śląska z 27.03.98 r.

[9] Por. choćby: E. Turska, Wielka Brytania - Masoni w sądach karnych. Pora

na ujawnienie członkostwa, Rzeczpospolita z 18.02.98 r., E. Turska, Masoni na cenzurowanym, Rzeczpospolita z 20.02.98 r., D. Rosiak, Masoni wychodzą z ukrycia, Życie z 8.03.98 r.

[10] Por. choćby: Chory świat: Masoneria, Ojczyzna nr 3 z 1.02.99 r., s. 13.

KOMENTARZE

 • Jako przeciwnik masonerii
  pewnie się Pan nie obrazi jak wkleję tu artykuł o tych co z nimi walczą
  o ruchu Okupuj ....

  http://wolnemedia.net/gospodarka/pozytki-z-okupacji/
 • Czy nie wskazuje to dość wyraźnie,
  że Ziemkiewicz może być członkiem masonerii?

  Przecież osoba inteligentna i znająca podstawowe fakty nie może nie wiedzieć o ogromnym wpływie tych grup na losy świata. Zaprzeczanie temu jest więc co najmniej podejrzane.
 • @space
  "... osoba inteligentna i znająca podstawowe fakty nie może nie wiedzieć o ogromnym wpływie tych grup na losy świata."

  Kiedy kilka lat temu Jarosław Kaczyński nazwał "ogromny wpływ" pewnych "grup na losy" Polski, UKŁADEM, to od morza do Tatr rozbrzmiał niekończący się głos oburzenia ... Należy przyznać, że "zaprzeczanie temu jest więc co najmniej podejrzane." a osoby inspirujące ataki na Jarosława Kaczyńskiego to ludzie właśnie z tego układu!
 • W Anglii prawo dopuszcza istnienie organizacji masońskiej a w Polsce?
  .
  Przykład obecnych, realnych działań masonów.

  Poniżej ciekawy sposób tłumaczenia się ze złamania art. 13 konstytucji.
  Tłumaczenie się w stylu "kradnę bo i inni kradną".

  [http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5415/k,3]
  "Jeśli natomiast wrogowie masonerii tak bardzo zatroskani są przestrzeganiem art. 13 Konstytucji, to powinni się najpierw zainteresować wieloma innymi organizacjami, których sprzeczność działania i programów z tymże artykułem jest dużo mniejsza ...."

  Art.13 konstytucji mówi:
  "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa ."

  Ich realne wpływy są wystarczające żeby bezkarnie łamać konstytucję.
 • Dlaczego UB tolerowało Tajną Organizację???
  .
  Pytanie samo w sobie stanowi odpowiedź.
 • @1normalnyczlowiek 12:56:10
  Bez wątpienia. Tylko pytanie: ile w istocie jest tych układów?
 • @space
  "... ile w istocie jest tych układów?"

  Ważna jest sprawność w rozpoznawaniu mechanizmów, dzięki którym układ bądź układy może funkcjonować. A trybiki w tym mechanizmie nie potrzebują nawet centralnego sterowania, by w każdym momencie wiedzieć, w która stronę kręcić ... się. Po prostu, gdy widzimy niekonsekwencje w funkcjonowaniu prawa, sądów, prokuratur, policji ..., to należy mówić odwrotnie niż to chce narzucić mainstream, który wszelkimi siłami za każdym razem próbuje ośmieszyć prawdziwe przyczyny takiego stanu rzeczy. Dlatego mówmy wtedy jednoznacznie: Przy szukaniu przyczyn i tłumaczeniu błędów popełnianych przez te instytucje, nie szukajmy NA SIŁĘ usprawiedliwienia w braku wiedzy, doświadczenia, kompetencji, w nieuwadze lub w przypadkowych nieprawidłowościach! Przyjmijmy do wiadomości to co jest zgodne z logiką i zdrowym rozsądkiem, czyli że fakt bezkarności, gdy na taką skalę, w sposób ewidentny krzywdzeni są uczciwi ludzie, uczciwi przedsiębiorcy, to nie przypadek lecz współdziałanie wielu ludzi na zasadzie "ręka rękę myje", "teraz ja tobie a potem ty mnie" ... Ludzie z tzw. układu intuicyjnie wiedzą kiedy i jak się zachować, by zasłużyć na dalsze profity i bezkarność. Kiedyś pokazała to "rozgrzana" sędzia Matlak a ostatnio - sędzia Konopka ...
 • Ja mam lepszą hipotezę
  Grzech pierworodny.

  I tyle
 • @Antymedyczny 15:02:37
  Bledna ta hipoteza.
 • @1normalnyczlowiek 12:56:10
  Czy ś.p. Lech Kaczyński był jednym z tych ludzi? Przecież on otworzył szeroko drzwi dla loży B'nai B'rith w Polsce.
 • Czy potrzebna nam hipoteza masońska
  Masoneria została dokładnie opisana to nie tylko kwestia wiary ale namacalnych dokumentów fakty historyczno-polityczne .Oczywiście dyskredytuje się wszystko co potwierdza jej wpływy na świecie lansując teorie że grupa facetów kobiet ubiera fartuszki i cyrkle kielnie w łapy
  i się bawią lub to bardziej spotkania towarzyskie.
  Wystarczy trochę chęci poszperać w historii polityce ekonomi poczytać
  bez uprzedzeń stwierdzić suche fakty.Dlatego i ateiści niektórzy są zaniepokojeni jej wpływami.Albo ktoś odrazu odrzuca fakty nie czyta i dyskredytuje istnienie i wpływy masonerii wszystkim co możliwe i nie na temat łapaniem przekręcaniem wypowiedzi gdyż merytorycznie nie zna tematu i łatwo go zgasić udowodnić nie wiedze.

  Martwi mnie co innego co opisze póżniej
 • Pan Stanisław Krajski
  Panie Stanisławie- podaje link na masońską stronę Wirtualny Wschód Wolnomularski.Można tam znaleść rodzynki nazwiska fotki powiązania.
  Czasem bezmyślnie wsadzą informacje z fotką ze spotkania z kimś ważnym jest tyle wejść że kasują informacje
  http://wolnomularstwo.pl/index.php
  Wszyscy-
  Martwi mnie postawa duchownych co do masonerii tak samo bagatelizują problem spotykają się z nimi.
  Encyklika Humanus genus Leona XIII z 1884 r. przeciwko masonerii jest bagatelizowana często twierdzi się że nie aktualna raczej historyczna czasy się zmieniły wyolbrzymiony problem Pewnego Biskupa który się znimi spotyka i medale dyplomy odbiera przez grzeczność nie wspomnę.
  Link do Encykliki
  http://www.tradycja.koc.pl/HumanumGenus.htm#14
  Brazylijski Biskup uczęszcza na masońskie spotkania
  http://signum-dei.blogspot.com/2012/01/brazylijski-biskup-uczeszcza-na.html
  Gdy Arcybiskup Józef Michalik oskarżył masonów o ataki na Kościół
  To zaraz wraz Pisem Biskup Tadeusz Pieronek nie zauważa masońskich wpływów w Polsce
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/380493,biskup-pieronek-masoni-maja-wplywy-w-brukseli-i-strasburgu.html
  Te znaki to znaki czasu niebezpieczne dla kościoła.
  Na koniec polecam te wersety z Pisma Świętego
  Rzadzaca elita: mala grupa bedzie kontrolowala caly swiat. Dziesieciu przywódców, którzy maja jeden zamysł oddadza w przymierzu "potege i wladze swa" jednemu najwyzszemu przywódcy. (Ksiega Daniela 11:23; Apokalipsa 13:8; 17:12-17).
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Browar
  "Rzadzaca elita: mala grupa bedzie kontrolowala caly swiat. ..."

  Zaraz, zaraz. Skoro masoneria jest taka mocna, to skąd te wpływy dawnych komuchów, esbeków, kapusiów i agentów na wszystko co się w Polsce dzieje. Wałęsa, Jaruzelski, Kiszczak, Mazowiecki, Tusk, Komorowski, Borusewicz ... też należą do loży???
 • bez strachu
  zarządza nami żydowska mafia. to nasz wewnetrzny wróg. przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyc najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. a z tym rozpoznaniem w narodzie jeszcze nie za bardzo. dzisiaj u władzy są marionetki, i podstawione osoby z różnych mafii, byli agenci różnych służb, sprzedawczyki i donosiciele." pisze się to agentura. ale jaka to agentura. czy tak trudno skojarzyć narodowi kilka faktów."historycy" próbują udowodnic ze to agentura sowiecka (rosyjska). a tymczasem to nie Rosjanie rozkładają nas na łopatki.
  to agenci globalizmu i światowej lichwy nienawidzący nie tylko Polski a także i całego wolnego świata. agenci dla których bogiem nie jest Chrystus lecz mamona.
  agenci działają w Polsce pod polskimi nazwiskami dlatego tak trudno ich rozpoznac.

  to ich rękami po wojnie polska była zniewalana

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Merz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Wajsblech

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Gurowska

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska

  Alicja Graff żona Kazimierza Graffa stalinowskiego prokuratora

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Graff

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Graff

  Gustaw Auscaler, Paulina Kern linka brak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Romkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Fejgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_%C5%9Awiat%C5%82o

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Mietkowski

  działają w kosciele

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Jakub_Weksler-Waszkinel


  politycy to żydzi


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Dorn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Daniel_Rotfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Geremek

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Borowski


  dziennikarze to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

  wojskowi to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

  to tylko kilka nazwisk. ale jak widać występują na każdym z obozów politycznych, skutecznie doprowadzając do podziału narodu. zamiana PO na PIS czy inną partie niewiele zmieni. ci sami ludzie od ponad 60-u lat są w Polsce u władzy, w zależności od sytuacji zmieniają ugrupowania
 • @rip Lunatic Bird CLH 08:20:43 MAM PIETRA, PEDA LUNATIC BIRD? :)
  RE: Już się zaczynam bać chwili gdy tacy antymasońscy fanatycy dojdą do władzy

  --- Czy dlatego tak trzesiesz portkami, bo jestes masonem?

  Przy okazji, kogo konkretnie roumialbys przez owych mitycznych "antymasonskich fanatykow"?

  A moze to TY jestes fanatykiem nienawidzacym jakichs urojonych "antymasonskich fanatykow"?
 • @rip LunarBird CLH 08:20:43
  Twoje opinie na temat tego, co jest, a co nie jest prawdopodobne nie mają najmniejszego znaczenia.
 • @rip LunarBird CLH 03:59:44
  Oczywiście, że takie stwierdzenie jest nieprawdą. Jednak ja - nawet gdybym tak twierdził - nie posunąłem się do nazywania nikogo "fanatykiem". Ani do imputowania komuś, że twierdził, iż "że dowodem na bycie masonem jest brak przekonania do teorii o spiskach masonerii". Nie imputowałem też nikomu, że nie uznaje faktów, jeśli nie zgadzają się z jego tezami.

  Czyli nie służyłem nieprawdzie nawet w sytuacji, gdybym nieprawdę wyznawał - a nie wyznawałem i nie wyznaję. Przeciwieństwie do pewnej osoby, która właśnie została przyłapana na manipulacji i wyznawaniu nieprawdy.

  Ja natomiast stwierdziłem jedynie, że całkiem możliwe, że Ziemkiewicz jest albo za mało inteligentny, albo za mało rozumie "świecki" świat (obie tezy mało prawdopodobne) albo, że jest masonem - i uważam, że jest to dość prawdopodobne. Powiem więcej - podejrzewam go o to od dawna, po lekturze kilku istotnych artykułów. Ba - więcej - jest też najprawdopodobniej masonem o zabarwieniu syjonistycznym. Albo jeśli nie, to po prostu jest ślepy i mało rozumie. Ale podkreślam - uznaję, że to mało prawdopodobne. I Ty także dałeś mi kilka razy prawo, bym Ciebie podejrzewał o to samo.

  Ale mimo wszystko szczerze i ciepło pozdrawiam!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930