Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Ziemkiewicz, masoneria i …. „Gazeta Wyborcza”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W „Gazecie Polskiej” z dnia 11.07 ukazał się tekst Rafała Ziemkiewicza pt. „Na tropie P-3”, w którym zajmuje się on moim tekstem pt. „Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria” opublikowanym na niniejszym blogu w dniu 1.07.12.

 

Ten tekst Ziemkiewicza mnie ucieszył. Ucieszył mnie dlatego, że dzięki niemu sytuacja się jakoś rozjaśniła i w wielu sprawach można już  uniknąć wątpliwości. Ziemkiewicz potwierdził wprost głoszone przeze mnie tezy, i dał świadectwo pewnym prawdom w paru porządkach.

 

Ziemkiewicz w swoim tekście kilkakrotnie dokuje takiego typu nadinterpretacji moich wypowiedzi, że zaczyna już mijać się z prawdą, uprawiać coś takiego, co kiedyś nazywano szarą propagandą (trochę prawdy, trochę nieprawdy).

 

Stwierdza między innymi np.: „Najpierw demaskuje mnie, że bronię TV TRWAM nieszczerze, bo kiedyś ją krytykowałem za obronę abp. Wielgusa”. Takiej myśli, ani nawet myśli podobnej, nie było w moim tekście.

 

Napisałem: „Zaangażowanie Ziemkiewicza w obronie wolności mediów w Polsce i w obronie telewizji TRWAM mogłoby mnie wzruszyć swoją szlachetnością, gdyby nie kilka ważnych „ale”.

Podałem dwa takie „ale”: wcześniejsze ataki na abp. Wielgusa i O. Rydzyka oraz wykorzystanie przez Ziemkiewicza czasu antenowego do głoszenia poglądów nie związanych z tematem audycji i z punktu widzenia środowiska Radia Maryja, mówiąc delikatnie kontrowersyjnych.

 

Jaka tutaj była moja myśl?

 

Nie zakwestionowałem w żaden sposób tego, że wystąpienie Ziemkiewicza w obronie TRWAM i to na antenie Radia Maryja jest szczere. Nie pisałem nic o kwestii szczerości. Mówiłem o szlachetności, a to zupełnie coś innego.

Gdyby jednak ta szlachetność była całkowita, gdyby była tylko „czystym miodem” bez dodatku nawet kropli „dziegciu”, to Ziemkiewicz występowałby w tym programie wyłącznie w obronie TRWAM, a nie wykorzystywał czasu antenowego do głoszenia poglądów, z którymi wielu słuchaczy Radia Maryja nie może się zidentyfikować.

Poza tym, w swoim materiale Ziemkiewicz oskarża mnie o „sekciarska potrzebę, by różne prawicowe środowiska zwalczały się z zajadłością afgańskich górali”. Gdzie w moim tekście jest ta zajadłość? Czy używałem słów obraźliwych? Zadałem tylko pytanie. Nic więcej. Podkreśliłem, że nie zamierzam tego komentować.

To Ziemkiewicz dał w przeszłości pokaz zajadłości, negatywnych emocji, używał słów powszechnie uważanych za obraźliwe w stosunku do Biskupa i w stosunku do twórcy Radia Maryja Ojca Rydzyka.

Ziemkiewicz ma prawo być daleko od Kościoła i nie rozumieć go (chociaż „inteligent w drugim pokoleniu”, tak siebie Ziemkiewicz nazywa, powinien chyba takie rzeczy rozumieć), ale nie ma prawa nazywać Arcybiskupa kapusiem, szczególnie, gdy nie ma żadnych dowodów na to, że dostojnik Kościoła donosił na kogokolwiek, a Ojca Rydzyka nazywać kłamcą, obłudnikiem, który „opluwa” ludzi, który wysyła przeciwko przeciwnikom Radia Maryja „swe bojówki krzepkich emerytów z lagami”.

 

Ziemkiewicz byłby w pełni szlachetny, gdyby za te słowa chociaż po latach przeprosił, chociażby w bardzo ogólny sposób, np. „Kilka lat temu ponosiły mnie emocje i napisałem wiele niedobrych, obraźliwych słów, których teraz, choć poglądów nie zmieniłem, żałuję i za nie przepraszam”).

Słowa użyte przez Ziemkiewicza były niegodne i każdy sąd honorowy kazałby mu za nie przeprosić. Gdyby obrażeni postawili Ziemkiewicza przed sądem państwowym również musiałby przegrać sprawę.

Ziemkiewicz wciąż identyfikuje się z prawicą. To słowo wywodzi się od słowa prawy. Człowiek prawy pewnych słów nie mówi, a jeżeli jednak wypowie je w emocjach, to za nie przeprasza.

Czy człowiek prawy nie powinien przeprosić np. za następujące słowa: „Ksiądz Rydzyk, na salonach u którego w dobrym tonie jest nazywać Życińskiego „Żydzińskim”, a Pieronka „zdrajcą”, tym razem trzyma z nimi sztamę. Swym przymilnym głosem, którym uwodzi staruszki niczym tolkienowski Saruman, wezwał wiernych wyznawców, by masowo jechali z całej Polski na ingres, okazać zaatakowanemu przez wrogie media biskupowi swoje poparcie. Witamy, eminencjo, w panteonie Prawdziwych Polaków Pod Szczególną Pieczą Maryi, o, tu jest godne miejsce dla biskupa-kapusia, jak raz między milionerem wzbogaconym na szmalcownictwie i kolaboracji, a biskupem-pederastą, wykorzystującym kleryków. Paru rydzykoidów już posłuchało i sterczy pod pałacem biskupim, gdzie Wielgus właśnie przejmuje nowe włości, wymachując cytatem z Dmowskiego o polskich obowiązkach – co prawda cytat w tym kontekście nie ma żadnego sensu, ale ważne, że stanęli na zew. Kościół w oblężeniu. Atakują Żydzi i masoni z telewizji publicznej, liberałowie, niezlustrowani dziennikarze, pomagierzy Michnika z „Gazety Polskiej”, prezes IPN i Rzecznik Praw Obywatelskich, zaprzyjaźnieni z Platformą Obywatelską... Kto żyw, na wały, bronić Kościoła Matki Naszej i Ojczyzny, uosabianych przez wiarołomnego kapłana, przyłapanego na bezczelnych łgarstwach. (Polecam nocny wykład księdza Rydzyka, który usiłuję tu nieudolnie streścić; takiej sterty nonsensów dawno już nawet na tej antenie nie wygłoszono). Wypisałbym się z Kościoła, gdybym już i tak nie był z niego wylany jako rozwodnik. Choć rozumiem, że ta ekskomunika z dniem ingresu przestaje być ważna. Skoro arcybiskup uważa za zupełnie wystarczające usprawiedliwienie swej zdrady fakt, że potrzebował paszportu, to dlaczego ja za zupełnie satysfakcjonujące usprawiedliwienie swojej nie mam uważać faktu, że potrzebowałem życiowej odmiany?”. (http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/534,to-mowi-pan-biada-zlym-pasterzom )

Czy zacytowany tekst można określić jako rzeczową pełną szacunku dla przeciwnika polemikę odwołującą się wyłącznie do faktów?

Czy nie takie  rzeczowe, pełne szacunku polemiki powinny być charakterystyczne dla prawych ludzi prawicy?

 

A oto kolejna „nadinterpretacja” mojego tekstu dokonana przez Ziemkiewicza: „Koronnym powodem jego oburzenia jest jednak to, że w ciągu kilku godzin na antenie w ogóle nie wspomnieliśmy o tym, że wszystko, co się dzieje jest winą masonów”.

 

Czytam jesz cze raz swój własny tekst i przecieram oczy ze zdziwienia. Gdzie w nim Ziemkiewicz znalazł takie myśli?

 

Ja tylko stwierdziłem przecież, między innymi, że zdumiewa mnie fakt, iż goście mówią nagle (ni przypiął ni przyłatał)w programie w obronie TRWAM o tym, że za Geremkiem i Michnikiem nigdy nikt nie stał poza Moczarem (który ich lansował z głupoty jako „wrogów ludu”). Jeśli Ziemkiewicz nie chce mówić o masonerii to niech nie mówi o zapleczu Michnika. Nikt mnie nie przekona, że Ziemkiewicz nigdy nie słyszał np. o związkach Michnika z Janem Józefem Lipskim i o tym, że Lipski był przez ponad 20 lat wielkim mistrzem ”Szkotów” i nigdy nie wiedział, że Michnik był przez lata sekretarzem jednego z masońskich liderów. Nikt mnie nie przekona, że Ziemkiewicz nie wiedział, że ci ludzie wspierali Michnika i wynieśli go na stanowisko redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

 

Ziemkiewicz przyznaje się w swoim materiale do paru spraw.

 

Po pierwsze, stwierdza a propos masonerii: „Ten akurat temat mnie nudzi – nigdy jakoś nie potrzebowałem hipotezy masońskiej do objaśnienia wydarzeń i ich przyczyn”. Tym samym głosi: „Masoneria nie spełniała i nie spełnia żadnej istotnej roli w kształtowaniu ważnych wydarzeń na świecie i w Polsce”. Czy to jest tylko skrajna ignorancja?

 

Po drugie, wypowiada się jednoznacznie w kwestii podejścia do sprawy Arcybiskupa Wielgusa: „W tej akurat sprawie zdania nie zmieniłem ani na jotę”.

 

Tak więc wynikałoby z tego, że podtrzymuje wszystko to, co napisał onegdaj na ten temat i że jest nadal gotów sprzeciwiać się kolejnym nominacjom w Kościele o ile te nie będą po jego myśli podkreślając zarazem wciąż, że w kościele nie jest i ignorując głosy tych, którzy wyjaśniają, że do istoty Kościoła katolickiego należy to, że nikt poza papieżem nie może decydować o takich nominacjach, a próba zmiany tej sytuacji jest atakiem na Kościół w jego fundamentach.

 

Swój materiał Ziemkiewicz podsumowuje też „merytorycznie” pisząc:

„Trudno wdawać się w dyskusję z obsesją, ale warto zwrócić uwagę, do czego ona prowadzi. Zamiast szukać rozwiązania swoich problemów niech Polacy tropią Lożę P-3”.

 

Czy Ziemkiewicz nie cytuje tu „Gazety Wyborczej”, a nawet samego Michnika?

 

W tym tonie i duchu, tak „merytorycznie”, używając takich słów pisano o mnie dotąd jedynie w „Gazecie Wyborczej”.

 

Na koniec.

 

Ziemkiewicz zrobił ze mnie oszołoma na łamach „Gazety Polskiej”. Powyższy tekst wyślę do niej proponując jego druk. Czy jednak mnie wydrukują? Od lat omijają mnie łukiem i przemilczają. Nawet gdy w kręgu ich zainteresowania byli obrońcy Krzyża, a ja byłem ich kronikarzem nie nastąpiło zetkniecie, choć niektórzy obrońcy Krzyża to proponowali, a ja byłem otwarty na współpracę.

 

W księgarniach „Gazety Polskiej” zakazano sprzedaży mojej książki pt. „Masoneria polska 2012” (będę o tym jeszcze pisał).

 

A może mam złe informacje?

 

A może to obsesja?

 

Może „Gazeta Polska” ceni wolność słowa i zamieści mój ten lub inny tekst?

 

Może Ziemkiewicz, który tak ceni wolność słowa, wstawi się za mną?

 

Może warto przestać uprawiać pyskówki i szarą propagandę i zabrać się do merytorycznej dyskusji, w ramach której można, jak chce tego tak bardzo Ziemkiewicz, szukać rozwiązania problemów?

 

Jakież to rozwiązania proponuje Ziemkiewicz?

 

Chętnie bym się dowiedział.

Jestem tego bardzo ciekawy.

 

KOMENTARZE

 • @Stanisław Krajski
  Ze zdziwieniem przyjąłem "występ" Ziemkiewicza w TV Trwam i Radio Maryja.
  Potwierdzam - Pańskiej książki w księgarni Gazety Polskiej na Nowym Świecie w Warszawie nie ma.
  "Masonerię polską 2012 kupiłem w tą niedzielę w Częstochowie...
  Pozdrawiam.
 • Z całym szacunkiem...
  Pan Ziemkiewicz lansuje sie na wielkiego Patriote szukając poklasku wsród katolickich mediów gdzie tak naprawdę ktoś kto sie zna na faktach obiektywnie zauważa ze robi tylko za pożytecznego idiotę ...Ktoś kto podważa z założenia istnienie masonerii oraz wpływów na rządy w Polsce stawia już go w cieniu podejrzeń iz we własnej osobie może do niej należeć nawet jako taki nieświadomy pożyteczny idiota...Pozdrawiam Panie dr Stanislawie Krajski : ) Bog zapłać za Pana nieocenioną bardzo wartosciowa prace na rzecz naszej Ojczyzny, ktora bez ujawnienia całej PRAWDY NIE ODRODZI SIE . SZCZESC BOZE I OWOCNEJ PRACY ZYCZE .KROLUJ NAM CHRYSTE !!! Korzystając z okazji nie wiem czy Pan już widział co masoni nam teraz kroja- http://www.gloria.tv/?media=310095 http://www.gloria.tv/?media=310073
 • @Wolnyczlowiek 00:22:15
  Bardzo dziękuję za linki,przekazuję znajomym w USA
  Pozdrawiam serdecznie
 • PROSZE O WIECEJ KRYTYKI ZIEMKIEWICZA
  Kiedys blog Ziemkiewicza w pismie Rzeczpospolita mial nazwe: "Miedzy Michnikiem a Rydzykiem." Ziemkiewicz sugerowal, ze "Rydzyk" to taki sam szkodnik ja Michniak, tylko po przeciwnej, ultraprawicowej stronie.

  Pozniej, po dlugim czasie, Ziemkiewicz zmienil nazwe bloga na "Les bleus sont là."

  Wydaje sie, ze Ziemkiewicz brutalnie atakowal o. Rydzyka po to, aby udowodnic tzw. salonowi, czyli propagandystom szerzacym polonofobiczna i katolikofobiczna ideologie GW -w tym Michniakowi? - ze on, Ziemkiewicz, nie jest katolickim "oszolomem," ze z "Rydzkiem" i Radiem Maryja nie ma nic wspolnego. A wszystko to w celu dalszego "istnienia" w salonowych mediach, takich jak Newsweek i radio Tok, czyli zarabiania w nich i bycia prezentowanym przez nie jako powazny publicysta, czyz nie tak?

  Czytam publicystyke Ziemkiewicza z rezerwa. Nierzadko pisze on rozsadnie, nawet blyskotliwie, ale nierzadko impulsywnie, niejasnym, metaforycznym jezykiem, wrecz glupio. Nie wydaje sie, zeby trzymal sie zasady, ze wszystkie swoje twierdzenia trzeba opierac na faktach, udowadniac, inaczej wychodzi sie na klamce.

  Przypuszczam, ze przyczyna sklonnosci Ziemkiewicza do pisania niekiedy nieprawdy w publicystyce jest to, ze pisze on tez powiesci i opowiadania, a wiec opisuje wydarzenia nieistniejace, a wiec w istocie klamie. Przyklad licznych osob, ktore pisaly powiesci, a zarazem publicystyke (Tolstoj, Sartre, Orwell), dowodzi, ze trudno byc dobrym, madrym publicysta jesli jest sie zarazem powiesciopisarzem, czyli "pisze sie" fikcje. Nalezy byc albo artysta, czyli klamca, albo filozofem.
  Klamca nie moze byc madry.

  O ile pamietam, Ziemkiewicz twierdzil, ze Balcerowicz jest swietnym ekonomista i ze jego slawetny "plan" byl korzystny dla Polski, czyz nie tak? O ile pamietam, nie podawal ZADNYCH dowodow na prawdziwosc tych twierdzen, jak nie podawal zadnych dowodow na prawdziwosc swego twierdzenia, ze Jego Eminencja abp Wielgus byl rzekomo "kapusiem."

  Przy okazji, ja tez kiedys twierdzilem, ze abp Wielgus byl kapusiem, spieralem sie z tymi, ktorzy twierdzili cos przeciwnego. Opinie moja opieralem na twierdzeniach p. Sakiewicza, ze dokumenty IPN dowodza, ze abp Wielgus byl kapusiem. Mylilem sie ogromnie.

  Ziemkiewicz powinien byc krytykowany, i to przez kogos takiego jak pan, panie Krajski, czyli osobe o nastawieniu akademickim, trzymajaca sie zasady, ze swoje twierdzenia trzeba udowadniac, nie reagujaca impulsywnie, zdolna do glebokiego, krytycznego namyslu i wyrazania swoich mysli jezykiem jasnym, rzeczowym, precyzyjnym. Jak rozumiem, pan nie "tworzy" tzw. fikcji literackiej.

  Prosze o wiecej krytyki Ziemkiewicza i innych.
 • @Pan Marky 02:31:50
  Rafał Ziemkiewicz ma rację do do arcybiskupa Wielgusa. Był on agentem służb PRL. Mogę przypomnieć dokumenty (wszystkie dostępne są w internecie), ale ograniczę się do zacytowania prof. Andrzeja Paczkowskiego.
  "Nie ma wątpliwości, że arcybiskup Stanisław Wielgus był świadomym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa w latach 1973-78." Faktem, że nie zbyt gorliwym. Znów prof. Paczkowski: "Z tych dokumentów nie ośmieliłbym się wyciągać radykalnych wniosków co on (Wielgus) zrobił, ani jakie były tego skutki. Trudno to powiedzieć, myślę, że niewielkie."

  Tak więc Ziemkiewicz nie ma za co w tej sprawie przepraszać. Autor zastosował w swoim wpisie pewną manipulację łącząc sprawę arc. Wielgusa i zarzutów wobec o. Rydzyka, twierdząc że oba były nieprawdziwe.

  Co do oceny o. Rydzyka przez Ziemkiewicza, to gruncie logiki, trudno mówić iż była nieprawdziwa. Była subiektywna, być może krzywdząca, ale nie nadająca się do sądu (w teorii, w praktyce Adam Michnik wygrał parę procesów za krytyczne opinie o sobie).

  Fakt, że konserwatywni liberałowie (Ziemkiewicz był kiedyś rzecznikiem prasowym UPR) włączyli się w obronę radia Maryja i TV TRWAM wynika z obecnej sytuacji polityczno-medialnej. Ludzie, którzy nawet nie są entuzjastami tych mediów mają świadomość, że to ważny, niezależny od rządzących, głos w debacie. W sytuacji, w której wolność tzw. głównych mediów jest obecnie iluzoryczna obrona mediów o. Rydzyka wynika z czystej pragmatyki. Inaczej za jakiś czas "kiedy przyszliby po nas", nie byłoby komu protestować - cytując klasyka.

  Co do "Gazety Polskiej". Nie liczyłbym na merytoryczną polemikę. Dobrze to środowisko ocenił Waldemar Łysiak pisząc, że chcą mieć monopol na bycie "antysalonem" i w obronie tego monopolu, a bardziej w probie jego stworzenia, będą pałować każdego.
 • @@@
  Całkowicie zgadzam sie z opinią Jana Pińskiego.
  @ Pan Marky : niestety to jest "tworzenie" tzw. fikcji literackiej.
  Nadinterpretacje wypowiedzi, przekłamania, błędy logiczne.
  ...//Poza tym, w swoim materiale Ziemkiewicz oskarża mnie o „sekciarska potrzebę, by różne prawicowe środowiska zwalczały się z zajadłością afgańskich górali”. Gdzie w moim tekście jest ta zajadłość? Czy używałem słów obraźliwych?//...
  Powyższe jest próbką nieudolności autora.
 • Ziemkiewicz ciężką ma czasami rękę ale pióro lekkie. Słusznie panu przywalił.
  Ma pan obsesję. Tym tekstem potwierdził pan wszystko co Ziemkiewicz o panu napisał i dużo więcej. Ciekawy z pana człowiek ale strasznie nawiedzony.....Kliniczny przypadek strażnika oblężonej twierdzy.
 • @wacieńka 08:37:09
  ;-))
 • @Wolnyczlowiek 00:22:15 ,,może do niej należeć nawet jako taki nieświadomy pożyteczny idiota.''?
  Nie neguję istnienia i wpływów masonerii .
  Uważam jednak , że grupy starające się wpływać na politykę międzynarodową , na kształt stosunków społecznych itp. kierują się interesami doraźnymi , utylitarnymi , wręcz przyziemnymi a najważniejszym spoiwem które je łączy nie jest jakakolwiek ideologia . Tym spoiwem jest pochodzenie , przynależność do jednego narodu .
  Tym samym , w moim przekonaniu , masoneria nie jest elementem ,,rozgrywającym'' , jest narzędziem .

  Myślę że ktoś kto napisał ,,...Ktoś kto podważa z założenia istnienie masonerii oraz wpływów na rządy w Polsce stawia już go w cieniu podejrzeń iz we własnej osobie może do niej należeć nawet jako taki nieświadomy pożyteczny idiota..'' może być podejrzewany o to że łatwo zalicza do masonerii osoby , zupełnie bezpodstawnie .
 • @Jan Piński 07:09:31
  CKD
 • @wacieńka 08:37:09
  My zawsze będziemy przypadkiem klinicznym. Kiedy ostrzegamy przed gazetą Polską pisem jesteśmy też bolszewikami i agentami to nic nowego.Loża kopernik vs PIS
  http://sol.myslpolska.pl/2012/04/loza-%E2%80%9Ekopernik%E2%80%9D-rzadzi-na-polskiej-prawicy/
  Lech Kaczyński żydowską masonerię w Polsce reaktywował
  http://prawica.net/29672

  http://marucha.wordpress.com/2012/05/08/gdzie-i-kiedy-lech-kaczynski-zydowska-masonerie-w-polsce-reaktywowal/
  Kiedy ostrzegaliśmy od 2006 roku że planuje się wprowadzić przymusowe szczepienia i truć ludzi na całym świecie też byliśmy z kosmosu
  http://acontrario.nowyekran.pl/post/67347,przymusowe-szczepienia-w-polsce-to-juz-realia
  Kiedy pisaliśmy że masoneria ( już w latach 90) zaatakuje Nowy Testament nazywano nas idiotami atysemitami
  Foxman (ADL): Nowy Testament jest antysemicki
  http://www.bibula.com/?p=27995

  Leon XIII
  Encyklika z 1884 r. przeciwko masonerii
  Humanus genus
  http://www.tradycja.koc.pl/HumanumGenus.htm#14
  10 przykazań i te najważniejsze(Przykazanie miłości) też stają się kliniczne w dzisiejszym świecie. może rozwalą drzwi za jakiś i aresztują za modlitwę czytanie Bibli lub będą leczyć klinicznie gorzej jak oskarżą o teroryzm czy faszyzm co im pasuje bo przestrzegasz przykazań jesteś chrzescijaninem.
  Jak wspaniele PIS poparł ustawę o szczepianiach łamiącą konstytucje i prawa pacjęta
  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/tag/szczepienia/

  http://wolnemedia.net/polityka/przymusowe-szczepienia-w-polsce-to-juz-realia/
  Masoneria w Polsce? Wiceprezes PiS: To nie problem
  oczywście chrześcijanie to problem i do list pasterski Arcybiskupa Józefa Michalika.Jaka szybka reakcja
  http://www.rp.pl/artykul/815775.html
  Z klinicznym pozdrowieniem
 • @Jan Piński 07:09:31
  Nie ufam panu Paczkowskiemu, jest to historyk salonowy. Ale nawet on pisze: "Z tych dokumentów nie ośmieliłbym się wyciągać radykalnych wniosków co on (Wielgus) zrobił, ani jakie były tego skutki." Wynika stad, ze nawet nie wiadomo co abp Wielgus rzekomo zlego zrobil w tej SB, nie ma odnosnych faktow. Jak wiec mozna nazywac abp Wielgusa "kapusiem"?

  Ziemkiewicz nie podal ZADNYCH dowodow na prawdziwosc swoich brutalnych oskarzen pod adresem o. Rydzyka i Radia Maryja. Jego "zarzuty" wobec nich sa w istocie takie same, jak odnosne "zarzuty" salonowcow, czyli klamliwe. Np. klamstwem jest, ze o. Rydzyk "uwodzi staruszki." Klamstwem jest, ze istnieje jakis radiomaryjny "panteon Prawdziwych Polaków Pod Szczególną Pieczą Maryi," w ktorym jest "milioner wzbogacony na szmalcownictwie i kolaboracji" oraz "biskup-pederasta, wykorzystujący kleryków." Jesli przez tego "milionera" wzbogaconego na szmalcownictwie i kolaboracji Ziemkiewicz rozumie pana Jana Kobylanskiego, to jest to tez klamliwe rozumienie.

  Twierdzi pan: "Co do oceny o. Rydzyka przez Ziemkiewicza, to gruncie logiki, trudno mówić iż była nieprawdziwa. Była subiektywna, być może krzywdząca..." Jesli ocena Ziemkiewicza nie byla nieprawdziwa, to znaczy, ze byla prawdziwa. Trzeciej mozliwosci nie ma ( a raczej jest w tym sensie, ze opinia moze tez byc od rzeczy). "Oceny," "opinie," czy jak tam eufemistycznie nie nazywac twierdzen, tez powinny byc oparte na faktach. A fakty pokazuja, ze rzeczona "ocena" Ziemkiewicza byla klamliwa.

  Pisze pan: "Ludzie, którzy nawet nie są entuzjastami [tzw. mediow o. Rydzyka] mają świadomość, że to ważny, niezależny od rządzących, głos w debacie. W sytuacji, w której wolność tzw. głównych mediów jest obecnie iluzoryczna obrona mediów o. Rydzyka wynika z czystej pragmatyki." Jednak wydaje sie, ze tzw. glowne media w Polsce, czyli TVN, Polsat, gazeta muchniaka, w istocie MAJA wolnosc wypowiedzi. Im wolno mowic to, co chca. Zatem nie musza walczyc o wolnosc wypowiedzi. W istocie te media funkcjonuja dzieki temu, ze one maja wolnosc wypowiedzi, a ich przeciwnicy jej nie maja. Dlatego w interesie tych mediow jest popierac wyeliminowanie z rynku mediow m.n. Radia Maryja i Telewizji Trwam. I wydaje sie, ze wlasnie usiluja robic. Nie znam ani jednego dziennikarza z TVN, Polsatu, gazety muchnika, ktoryby protestowal przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam przez KRRiTV. Zas Ziemkiewicz nie wydaje sie nalezec do "dziennikarzy" z tych mediow.

  Mimo rezerwy, jaka mam wobec Ziemkiewicza, uwazam, ze jest rzecza pozytywna, ze broni on Telewizji Trwam. W ogole publicystyka Ziemkiewicza ma wiele zalet, jest wazna dla Polski. Jednak obecny watek dotyczy negatywnej strony tej publicystyki, dlatego np. moj skromny wpis traktowal o tej negatywnej stronie.

  Przy okazji, publicystyka pana Krajewskiego wydaje sie rownie wazna, jesli nie wazniejsza, dla Polski co publicystyka Ziemkiewicza, mimo ze nie jest promowana przez wielkie media, takie jak Rzopa, ups, "Rzepa." Byc moze, ze to wlasnie taka publicystyka - stonowana, z pozoru beznamietna, trzymajaca sie stale faktow - moze byc pamietana i wysoko oceniana w przyszlosci. Nie chce panu kadzic, panie Pinski, ale uwazam, ze panska publicystyka tez reprezentuje ten "nieziemkiewiczowski" typ.

  Mam nadzieje, ze nie broni pan Ziemkiewicza, bo jestescie np. kumplami. I mam nadzieje, ze wy, wladze Nowego Ekranu, NAJLEPSZEGO PORTALU W POLSCE, bedziecie zawsze uwazac za zaszczyt, ze publikuje tu taki wybitny pisarz i wielki patriota jak pan Krajski, i szanowac jego wolnosc wypowiedzi. Nawet gdyby pisal skrajnie negatywnie o Ziemkiewiczu, czy kimkolwiek innym.
 • @wacieńka 08:37:09 ROWNIEZ WACIENKA AKKUZUJE KRAJSKIEGO? :)
  RE: Ziemkiewicz ciężką ma czasami rękę

  ---- Znaczy, ze Ziemkiewicz potrafi dac dobrze w morde? Czy twierdzi to watowka na podstawie wlasnego doswiadczenia?

  RE: Słusznie panu przywalił.

  --- Czy ma wacienka na mysli, ze Ziemkiewicz slusznie napisal negatywnie o panu Krajskim? Dlaczego slusznie? Niech wacienka udowodni, ze slusznie.

  Niech watowka udowodni, ze pan Krajski ma obsesje - niech poda odpowiednie fakty. Niech udowodni, ze swoim powyzszym tekstem pan Krajski potwierdzil prawdziwosc twierdzen Ziemkiewicza o panu Krajskim. Niech tez watowka udowodni, ze pan Krajski jest "strasznie nawiedzony," i ze stanowi on "[k]liniczny przypadek strażnika oblężonej twierdzy."

  Potrafi watowka to wszystko udowodnic?

  Kto jest tu naprawde nawiedzony, ma obsesje, oraz klamie?
 • @cyborg59 08:00:04
  @cyborg59 08:00:04

  RE: @ Pan Marky : niestety to jest "tworzenie" tzw. fikcji literackiej.

  --- Co jest "'tworzeniem' tzw. fikcji literackiej'"?

  RE: Nadinterpretacje wypowiedzi, przekłamania, błędy logiczne.

  --- A powyzsze wyrazenie dlaczego cyborg do mnie adresuje? Czyzby twierdzil, ze dopuscilem sie tych nadinterpretacji wypowiedzi, przeklaman, bledow logicznych? Gdzie, kiedy? A moze twierdzi cyborg ze dopuscil sie ich pan Krajski? Gdzie, kiedy?
 • @Browar 11:53:47 TO PiS I GAZETA POLSKA PROMUJA MASONERIE I BEZBOZNICTWO, PEDA BROWAR? :)
  No dobra, moze i gdzieniegdzie slusznie piszesz o tej masonerii, tylko dlaczego ni stad ni zowad wspominasz negatywnie PiS i Gazete Polska?

  Hehehe, niby PiS i Gazeta Polska to najwieksi oredownicy masonerii w Polsce?

  Zas o autentycznych szkodnikach w Polsce: PO, SLD, ruchu penisoglowego - ani slowka Browar nie pisniue, prawda?

  Oni dla Browara sa cacy?

  Zdaje sie, ze Browar jest z piwniczki intelektualnej Korwin Mikkego, czyz nie tak? Mikkoist?
  :)
 • @Pan Marky 12:02:48
  Zdanie zamknięte ...// xxxxxxx// ... będące cytatem, jest przykładem
  maniulacji i nadinterpretacji. (dla mnie !)
  Nie chcę ciągnąć tematu. Muszę zdobyć oryginał RAZ'a, by wyrobić sobie zdanie. Zdecydowanie wyżej cenię sobie publicystykę Ziemkiewicza,
  nawet przy różnicach poglądów.
  Tak więc nie powinienem był zaczynać pisać tu czegokolwiek.
 • @Autor
  Generalnie to bardzo interesująca sprawa z tym ziemkiewiczem jak i całą gp.

  Dla mnie to jest najgroźniejszy przykład manipulacji.

  Tzw. "dobrzy źli".

  No bo niby z wierzchu to oni są strasznie dobrzy - pisowaci, promoherowaci - jak trzeba, jak wyczuli koniunkturę, marsze organizują (monopolizując przy okazji).

  ALE

  ALE dzięki nim, dzięki gp, nie mamy Prymasa Polski.

  Dali nam liche rączki, jedną nóżkę a ucieli głowę.

  no to ja dziękuję za takich "patriotów"

  P.S.
  Ciekawa sprawa, że na stronie niezależna.pl, a dokładnie w dziale tv, umieszczono realcję z Pańskiego wykładu z Wrocławia z 16.06.2012.
  Jak dla mnie, to oni zaczynają grać.
  Nie ufam im, nie mam nadziei.
  Proszę pamiętać, że oni dalej są pewni swego stanowiska w sprawie Arcybiskupa Wielgusa. Swego czasu Ojciec Rydzyk częto to przypominał, dziwię się, że coraz rzadziej słuchać te słowa.
 • @Browar 11:53:47
  I Browarze masz u mnie browara za ten komentarz!
 • @Pan Marky 12:30:20
  To co mam pisać o waiadomych wrogach kościoła masonach Olechowskim itp PO SLD Ruch Palikota ani otwarcie mówią kim są i działają
  Cała Magdalenka to układ. PIS natomiast kontroluje by coś narodowego
  się nie pojawiło zniszczyli Samoobrone Ligę Polskich Rodzin
  Będą niszczyć każdy ruch zwłaszcza na prawicytaka ich masońska karma
  Reszta to jawni lucyferianie masz tu o PO itp
  http://www.poznajprawde.net/aktualnosci/162-powizania-globalistow-z-platforma-obywatelska.html
  Bardzo proszę mnie nie równać z UPR i innymi liberałami czy libertynami
 • @Pan Marky 12:02:40
  Na wstępie. Tak jesteśmy kolegami z Rafałem, ale nie dlatego go bronię. Arcybiskup Wielgus, niestety, był donosicielem, niespecjalnie gorliwym, ale jednak.

  Oto oświadczenie arcybiskupa dla PAP, które sprawia, że nie mam ochoty i nie muszę udowadniać tego:
  "Samym faktem tego uwikłania (w związki z tajnymi służbami PRL - PAP) skrzywdziłem Kościół. Skrzywdziłem go ponownie kiedy w ostatnich dniach w obliczu rozgorączkowanej kampanii medialnej zaprzeczyłem faktom tej współpracy - Arcybiskup dodał, że te fakty wystawiły na szwank wiarygodność wypowiedzi ludzi Kościoła, w tym również solidaryzujących się ze mną Księży Biskupów. Wiem, że dla wielu z Was, Bracia i Siostry, to minięcie się z prawdą stanowi fakt nie mniej bolesny, niż tamto uwikłanie z przed wielu lat – napisał arcybiskup


  - Jeśli mnie przyjmiecie, o co ze skruszonym sercem Was proszę, będę bratem wśród Was, który chce jednoczyć, a nie dzielić, modlić się i jednać ludzi w Kościele, Kościele świętych i grzeszników, który my wszyscy stanowimy".

  Dla mnie to zamyka sprawę. Niewiele z osób w sytuacji arcybiskupa zachowało się podobnie.

  Dziennikarze TVN, Polsatu itd. nie mogą protestować ws. TRWAM, bo zaszkodziliby swojej zawodowej pozycji, a być może stracili pracę. Większość pracuje bez etatów, na kontraktach. Mają płacone "za materiał". Wydawca nie zamawia, to oni głodują.

  Dziękuje za komplement. Rafał i ja uprawiamy różne formy dziennikarstwa. On jest publicystą, ja bywam, zwykle piszę o rzeczach, które nie są dostępne publiczności. Rafał jest klasycznym komentatorem. Na przykład jego książka, genialna moim zdaniem, o Michniku jest syntezą ogólniedostępnych informacji. Siłą rzeczy, komentator może czasem napisać błędnie, bo bazuje na oficjalnym przekazanie medialny. Na przykład ws. p. Kobylańskiego nie będę się wypowiadał, bo musiałbym przeprowadzić śledztwo dziennikarskie. Rafał zawierzył w tej oficjalnie dostępnym informacjom. Po śledztwie IPN, który nie był w stanie potwierdzić winy, zapewne byłby już ostrożniejszy.

  Co do "uwodzenia staruszek". Nie brzmi to dostojnie w odniesieniu do kapłana, ale to w gruncie rzeczy komplement, który chciałby uslyszeć każdy twórca tj. uwodzi czytelników, widzów itp. To więc stwierdzenie faktu: o. Rydzyk dotarł do starszych kobiet ze swoim przekazem. Sformułowanie Ziemkiewicza jest ostre, kpiące, ale dopuszczalne.

  Radio Maryja miało parę "wtop" (któż ich nie ma...) z promowaniem osób wąpliwej reputacji i intencjach. Natomiast RM dziś i RM z przed 6 lat, to zupełnie inne medium. Lepiej też prezentuje się o. Rydzyk. Kiedyś dawał się prowokować, dziś z klasą potrafi odpierać ataki nieprzyjaznych mediów.
 • @Jan Piński 07:09:31
  Z tymi procesami nie chodziło mi o kłamstwa, ale o obraźliwe słowa. Jest pewna granica, która wyznacza kultura. Nie można się zachowywać jak pod budka z piwem i mówić, że reprezentuje się prawicę. Powinniśmy przyjmować pewne standardy. Nie wolno też godzić w godność drugiego człowieka. Można stawiać zarzuty merytoryczne jerzykiem pozbawionym negatywnego i obraźliwego zabarwienia.
 • Myślę, że GP odgrywa swoją rolę.
  Ja gardzę tą gazetką w takim samym stopniu jak GWnem.
  Wydaje mi się, że Sakiewicz niegdyś również odgrywał rolę poszkodowanego przez TVP.

  To jest jedna banda. Stworzyli nam alternatywę - do wyboru do koloru - szkoda tylko, że jest to jedno wielkie g*wno. Prawdziwa wolność i alternatywa to m.in. Nowy Ekran.
 • @wacieńka 08:37:09
  I oto mamy przykład, ze akceptuje się "przewalanie", używanie słów powszechnie uznawanych za obraźliwe (np. obsesja) i nie wymaga argumentów merytorycznych. To dobre w przedszkolu i na Białorusini. Smutna pozostałość komuny i metody Urbana.
 • @Jan Piński 13:55:59
  Z przytoczonego oświadczenia Arcybiskupa nie wynika, że donosił.
  Słowo kapuś nie jest nawet stwierdzeniem faktu (gdyby był prawdziwy), lecz obraźliwym epitetem, którego do Arcybiskupa nigdy nie powinno się odnosić, bo obraża nie tylko człowieka, ale również, w tym wypadku, Biskupa.
 • Panowie dajmy sobie spokój z Panem Ziemkiewiczem
  Innymi publicystami piszą wszędzie ośmieszają każdegokto ma inne poglądy zwłaszcza chrześcijańskie .Będą zawsze przedstawiać nas jako oszołomów czasem nas przytulą dobre słowo powiędzą gdy będzie się to opłacać politycznie czy przyniesie korzyści.
  Przypomina mi się stara kabaretowa piosenka o telewizji
  Salon Niezależnych - Telewizja
  http://www.youtube.com/watch?v=4j_o-F9Mv7Q

  Żydówka sprzeciwia się Holocaustowi Polaków za pomocą szczepionek
  Pamiętajmy też że są dobrzy i żli żydzi jak w każdym narodzie i módlmy się też za nich .
  http://www.monitor-polski.pl/ludobojcy-w-sejmie-i-senacie-rp/
 • @Jan Piński 13:55:59
  Musze przyznac, ze oswiadczenie abpa Wielgusa o jego "uywiklaniu" we wspolprace z SB, nie przekonuje mnie, ze byla ona straszliwie zla i destrukcyjna. Bowiem w dokumentach IPN-u nie ma dowodow na to, ze ta wspolpraca byla straszliwie zla i destrukcyjna.

  Ja podejrzewam, ze on wydal to oswiadczenie po zdecydowaniu sie na "przyjecie tego krzyza," czyli wziecia na siebie niepopelnionych win, tu: oskarzen o jakas straszliwie destrukcyjna wspolprace z SB. Przypuszczam, ze Arcybiskup chcial pojsc przykladem Chrystusa, ktory tez cierpial niewinnie. Przypuszczam, ze chcial wziac na siebie ten krzyz i cierpiec w milczeniu, i nie usilowac tlumaczyc sie, wyjasniac.

  Jesli tak bylo, musialbym potepic abpa Wielgusa za takie dzialanie. Musialbym zarzucic mu grzech pychy. Chrystus jako istota boska mial prawo wziac na siebie niepopelnione winy, ale kto dal takie prawo czlowiekowi? Czy czlowiek, chocby arcybiskup, nie powinien postepowac zgodnie z nakazem Chrystusa: mowcie tak-tak, nie-nie, czyli mowcie prawde?

  Wiele bym dal za okazje zapytania abpa Wielgusa: "Czy domniemana wspolpraca Jego Eminencji z SB naprawde byla tak straszliwie zla i destrukcyjna, jak niektorzy sugeruja? Jesli tak, czy Jego Eminencja potrafi udowodnic prawdziwosc swego twierdzenia o tej straszliwej destrukcyjnosci, podac odnosne fakty?"

  Panie Pinski, i wiele bym dal za to, zeby przeczytac wyniki panskiego sledztwa dziennikarskiego zarowno w sprawie abpa Wielgusa jak i pana Kobylanskiego. Goraco namawiam do przeprowadzenia tych sledztw.
 • @Jan Piński 13:55:59
  Z tego co pamiętam, to Jan Zaryn powiedział, że istnieją dokumenty świadczące o tym że abp. Wielgus podpisał współpracę. Natomiast nie ma żadnych dokumentów na to, że tą współpracę podjął. Także w trakcie pobytu w Rzymie spotkał się z agentem, ale nie ma dowodów na podjęcie współpracy. Czyli twierdzenie, że był donosicielem raczej jest krzywdzące.
 • mason 33 stopnia Gabriel Augustyn Tarasiuk o illuminatach
  Gabriel Augustyn Tarasiuk: Witam, nazywam się Gabriel Augustyn Tarasiuk, jestem Illuminatem. Poprzez oświecenie osiągnąłem 33 stopień wtajemniczenia. Posiadłem wiedzę starożytnych cywilizacji m.in. Atlantydy, Sumeru, Egiptu, Majów, Indii, Tybetu. Znam sekrety tajnych stowarzyszeń: Gnostyków, Pitagorejczyków, Templariuszy, Różokrzyżowców, Wolnomularzy, Masońskich Lóż, okultystycznych stowarzyszeń III Rzeszy (Thule, Vril), Ruchu New Age. Studiuję Pisma Święte oraz starożytne i średniowieczne teksty magiczne i alchemiczne. Odkryłem, iż sekretna nauka (magia i alchemia) jest niczym innym jak wyjaśnieniem praw opisujących fizykę kwantową. Jednak najbardziej zaskakujące jest to, iż cała tajemna wiedza jest zapisana w Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu, Koranie, Mahabaracie, Wedach, egipskich hieroglifach, trzeba jednak umieć czytać Pismo Święte, aby odczytać tajemną wiedzę. Na przykład Modlitwa Pańska (“Ojcze Nasz”) mieści w sobie medytację, która aktywuje czakramy człowieka (7 Duchów Bożych zesłanych na Ziemię), czyli energię kundalini:

  Korona (Sahasrara) - Pater noster,
  Trzecie oko (Adźńa)- qui est in cealis,
  Gardło (Wiśuddha) - sanctificetur nomen tuum,
  Serce (Anahata) - adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in cealo et in terra.
  Splot Słoneczny (Manipura) - Panem nostrum quotidianium da nobis hodie;
  Sakralna (Swadhisztana)- et dimitte nobis debita nostra, sicut et nos dimittimus debitoribus nostris,
  Podstawa (Muladhara) - et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo. Amen

  Sposób czytania Pisma Świętego można odnaleźć w Kabale (starożytnej magii Izraela i Egiptu, podstawie rytuałów Templariuszy i Masonów) oraz w pracach Waltera Russela - XX wiecznego Leonarda da Vinci http://www.feandft.com/. Dzięki Kabale w prosty sposób można wytłumaczyć zasady działania NLP. Jednak, aby móc studiować sekretne nauki należy odblokować prawą półkulę mózgu, dzięki której można odczytywać symbole alchemiczne i magiczne, odnajdywać analogię, czy zrozumieć treść biblijnych przypowieści. Nauka tajemnej wiedzy bez w pełni sprawnej prawej półkuli mózgu nie ma większego sensu, gdyż ta wiedza jest ukryta pod nic nie znaczącymi dla laiki symbolami (patrz symbole na banknocie jednodolarowym).

  Opracowałem sposób aktywacji prawej półkuli mózgu i chcę go nauczać. Moja metoda opiera się na medytacji wykorzystywanej przez Zakon Templariuszy, którzy przejęli ją od Arabów, a ci od Tybetańskich mnichów i Hinduskich mistrzów Jogi. Chcę także przygotowywać ludzi do mającej nastąpić 21 grudnia aktywacji DNA (tą informację odczytał z kręgów w zbożu David Willcock http://www.youtube.com/watch?v=cEyqT2_ricA). Natomiast XX-wieczny francuski alchemik Fulcanelli odczytał symbole umieszczone na gotyckich katedrach (budowanych przez Wolnomularzy) mówiące o alchemicznej transformacji Świata, która jakoś dziwnie się składa także ma nastąpić 21 grudnia 2012! http://www.youtube.com/watch?v=yAdr96HsZbQ Osobiście naliczyłem około 20 przepowiedni, które wskazują, że coś niezwykłego nastąpi 21 grudnia m.in. : kalendarz Majów, Proroctwo Oriona, Sybilla, I Ching, III Tajemnica Fatimska, Przepowiednia Ojca Pio, Przepowiednia Św. Malachiasza, Krzyż z Hendaye, Edgar Cayce, a przede wszystkim 7 rycin z zaginionej księgi Nostradamusa, wszystko pokrywa się z badaniami NASA, które mówią o zmianie znaków biegunów Ziemi na skutek Galaktycznego Wyrównania (patrz strona NASA).

  Proszę obejrzeć poniższe filmy, które wyjaśniają jakiej wiedzy nauczam:
  http://youtu.be/PpK5ikHg8ec
  http://youtu.be/2TvCwIEu14c
  http://youtu.be/zTsoClR49UI
  http://youtu.be/x9KVBBwAp5g

  Jednak ostrzegam, iż podjęcie decyzji o nauce sekretnej wiedzy całkowicie zmienia dotychczasowe życie, przypomina scenę z filmu Matrix. Osoby, które wybiorą czerwoną pigułkę odkryją, iż Świat działa zupełnie inaczej niż uczą w szkołach i pokazują w telewizji, dla niektórych może być to zbyt duży szok. To, czy chcemy tkwić w obecnej sferze komfortu będąc nieświadomymi prawdy, czy awansować na wyższy poziom świadomości zależy od nas samych.

  Proszę o kontakt osoby zainteresowane aktywacją prawej półkuli mózgu i awansem na wyższy poziom świadomości (do poziomu 33 włącznie!). Proszę także o przesłanie tej wiadomości osobom, które byłyby zainteresowane moim nauczaniem. Pozdrawiam

  PB: Szanowny Panie, jest Pan w grupie utworzonej z masonerii przez Rotszylda planującego NWO w XVIII wieku. 33-ty stopień wtajemniczenia musi znać te rzeczy. Pisze Pan do autora i badacza zwalczającego ten porządek i demaskującego spisek żydo-bankstersko-masoński. Więc albo opieram się na fałszywych informacjach, albo Pan pozoruje nadchodzące dobro. Zresztą już za kilka miesięcy okaże się.

  Gabriel Augustyn Tarasiuk: Illuminat to człowiek, który przez badanie otaczającego świata lub wpływ sił mistycznych uzyskał oświecenie. Proszę sprawdzić w dobrej encyklopedii znaczenie tego słowa. Modlitwa do Anioła Stróża: Angele Dei, qui custos es mei, me, tibi commissum pietate superna, illumina, custodi, rege et guberna. Amen.
  Znaczenie liczby 33 jest znacznie szersze. Ziemia Święta i Roswell leżą na 33 równoleżniku. Jest to najwyższy stopień w hierarchii lóż masońskich (Tony Blair jest Wielkim Mistrzem 33 stopnia), ale także długość życia Jezusa Chrystusa. 33 oznacza chrystusowy poziom świadomości. pzdr

  PB: U mnie w domu jest w sumie 33 stopni na schodach... W centrum handlowym mamy sklep z lampami, firma nazywa sie Illumina... Tony Blair to marionetka żydomasońska w ich wojnach przeciw gojom na Bałkanach, następnie w wojnach z terrorem po żydomasońskim państwowym terrorze 11 IX. Illuminacka “świadomość”, sterowana od początku przez talmudyzm nienawidzący Chrystusa i chrześcijan, prowadzona przez ekskluzywnie judeocentryczną, rasistowską, szowinistyczną i ludobójczą lożę Bnai Brith - jest otwarta na Miłość Chrystusową!? W mojej prawosławnej kongregacji, masoni rozwalają społeczność i wiarę - po co jeśli kochaliby Jezusa? Niech Pan napisze do nas po 21.12.2012.

  Gabriel Augustyn Tarasiuk: Po 21 grudnia nie będzie Internetu! Wiem Pan co to jest mistycyzm?

  PB: To jak bez netu będziecie ogłupiać ludziowców? Hologramami na niebie?

  Vismaya do Piotra Beina: To dla mnie nic ciekawego, odkryłam to samo w roku 2000, kiedy spontanicznie odblokował mi się mózg ... (znajdziesz w moich doświadczeniach) wszystkie te info o których facet mówi znajdziesz u mnie na stronie za darmo ... dzielę się ta wiedza z całym światem ... jest tylko między mną a tym panem jedna zasadnicza różnica - nie jestem iluminatem ale dokładnie wiem, ze oni posiedli tą tajemną wiedzę już dawno ... przechwycili ją i zaprzęgli do pracy dla siebie ... ja ją chcę dać wszystkim ludziom za darmo... otworzyć na tyle głowy abyśmy mogli żyć po anielsku i w Jedności z Bogiem, i z wszystkimi prawami natury, zgodnie z 10 przykazaniami ... też nagle zrozumiałam, że świat wygląda zupełnie inaczej niż to ludzie myślą, inaczej niż nas uczą szkoły i religie ... ale nieść brzemię tej wiedzy nie jest łatwo ... atakuje cię i świat i siły demoniczne, które wiedzą, że takie osoby są dla nich groźne... otwierają oczy na prawdę a wówczas nie można juz ludźmi manipulować...

  Panie Gabrielu ... oświecony oświeconemu nie równy ... są ci prawdziwi, jak by ich zwał: święci, mistycy, mędrcy ... i są ci pseudo-oświeceni, którzy zawsze używają wiedzy tych pierwszych aby zaprojektować nie tylko samych siebie ale i całą Ziemię. Dzięki wiedzy tych pierwszych stali się programistami naszych umysłów, sprawcami naszego zniewolenia. Są to całe grupy „oświeconych - supermenów”, opierających swój świat na okultyzmie i metafizycznych siłach, a nawet podpierają się siłą modlitwy i starych jak świat duchowych technik służących zawsze człowiekowi do światłych celów ... a my mali i cisi jesteśmy ofiarami ich eksperymentów.

  To co Pan próbuje nam tu zaprezentować - swoje prawdy, trudno im zaprzeczyć, ale wyraźnie widzę, że jest Pan pod dużym wrażeniem naszych treserów - sorki, ja uciekłam już z ich owczarni, już nazwiska jakie Pan podaje wywołują we mnie inne skojarzenia, mnie już nie interesuje „Projekt Supermena”, opracowany przez Iluminatów- masonów 33 stopnia, służący do kształtowania przyszłego człowieka - niewolnika. Mnie interesują już inne wartości, te prawdziwe, które są niezniszczalne.

  Świat już miał swoich wzorcowych programistów, bardziej sławnych Adolfów, mistrzów 33 stopnia i tych mniej utalentowanych, którzy też porządnie dokuczyli światu. Wymagali od nas 100% posłuszeństwa a w nagrodę dawali kromkę chleba i obietnice na złoty pałac.

  Trzeba umieć rozdzielić szczeble i grupy Iluminatów - oświeconych ... jedni są ukształtowani z Iskry Bożej a inni przywołani przez gadów ... i chociaż ubrani w białe szaty, w białe rękawiczki po same pachy, naciskają przyciski czarnej skrzynki i celują w zwykłych ludzi śmiertelnymi falami. Tworzą w naszym środowisku sztuczny hologram, stworzony na ich obraz, który nie ma nic wspólnego z Bogiem.

  Cała Biblia zawiera podobne opisy, jak ja to mówię - raporty pana i niewolnika ... kto umie ją czytać ten rozumie, kto ją rozumie ten wie, kto uśmiercił rzesze Boskich wysłanników, w tym Jezusa. I nadal świat tak się kręci, giną niewinni ludzie za prawdę.

  Czas złamać to oprogramowanie, czas otworzyć własny umysł na głębokie prawdy, czas być zwycięzcą i wreszcie napisać światu prawdziwy podręcznik historii ... a nie bycia tylko ofiarą tego typu eksperymentu - kontroli umysłu!

  Czas obserwować życie samemu, sięgnąć po WSZYSTKIE nauki, nie bać się życia, wiedzy, ale kurs życia ma być tylko jeden - wejść na szlachetną drogę i zdążać do jedynego celu - połączenia z Najwyższym Źródłem. Nie szukać nieustannie odwetu, nie kopać z buta zniewolone umysły, tylko stać się nieustraszonym Wojownikiem Światła, tak jak kiedyś był Jezus. I chociaż przechadzał się między ludźmi bez dyplomu, bez stopnia wtajemniczenia, a jednak jego mądrość zadziwiała tłumy i zaznaczył Go Pan Bóg jak żadnego innego oświeconego - kto mądry ten znajdzie, chociaż Jezus Chrystus nie nosił ani jednej belki na ramieniu.

  Nasza pamięć absolutna, która mieszka w nas nie jest formą zabijania tylko kochania, nie można wiecznie oszukiwać życia, ale kto wchodzi na giełdę i lekkomyślnie gra o swoją duszę z kontrolerami naszego życia może wszystko przegrać.

  Namaste
  źródło http://grypa666.wordpress.com/
 • @Jan Piński 07:09:31
  Wszystko cacy, tylko proszę mnie objaśnić dlaczego wielu innych TW jest nadal w łonie KK i mogą liczyć na przychylność kół rządowych, że o hierarchach nie wspomnę.
  Arcybiskup Stanisław Wielgus był dobrym pasterzem i teologiem, więc wielu nie chciało człowieka czynnego i aktywnego na tym stanowisku. Zakulisowe zabiegi trwały jeszcze w noc poprzedzająca ingres do archikatedry.
  Obecny biskup Kazimierz Nycz znajduje się chyba w areszcie domowym, bo nic o jego działaniach mi nie wiadomo, a postawa archidiecezji w sprawie Krzyża na KP pokazuje, że nie jest żadną siłą tonizującą działania rządu i władz lokalnych. Pewnie o to szło. Zdumiewające jest, że czynniki świeckie mieszają się w sprawy KK i to skutecznie.
  Struganie wariata przez RAZa w sprawach masonerii nie najlepiej świadczy o czystości jego intencji.
 • Gdzie J. Pinski znalazl dowod na wspolprace Arcybiskupa? Brak dowodu nie przeszkadza w oczernianiu przez wrogow Kosciola
  Wzgledem abpa Stanislawa Wielgusa mozna sobie szkalowac do woli bo z zasady na Kosciol i jego ludzi mozna bezkarnie psioczyc i nawet pluc.
  Nieprawdaz, Panie Pinski?
  Pan, Panie Pinski bije piane bazujac na czyms czego nie potrafi przedstawic. Podaje Pan, ze abp. S. Wielgus byl kapusiem bo ktos - prof. Andrzej Paczkowski - tak o nim napisal. Tenze profesor nie potrafil znalezc dowodu-dokumentu na swoje kalumnie. I to ma byc podstawa do ostatecznego pograzenia Arcybiskupa? I ten szkalujacy jakis prof. A. Paczkowski, ktory oprocz swoich opinii nie potrafi przedstawic swiatu dowodu, - to ma byc autorytet? Nie ma dowodow i nadrabiajac rzekomym autorytetem, usiluje narzucac opinie. To jest po prostu LAJDACTWO. Takie zachowanie ma swoj nikczemny sens i jest dla nas ludzi uznajacych 10 przykazan, niemozliwe do zaakceptowania.
  Abp S. Wielgus mial i nadal ma swoich wrogow. Sa oni rownoczesnie wrogami calego Kosciola. Czytajac, badz sluchajac slow abpa S. Wielgusa latwo ich znalezc. Wypowiadal sie o nich wyraznie, za co uznali go za swego wroga i postanowili zniszczyc.
  Kazdy kto przyklada reke do szkalowania arcybiskupa S. Wielgusa odslania sie kim jest. Dla ludzi inteligentnych to jest az nazbyt przejrzyste. Jest to jedno ze wspolczesnych kryteriow zdejmowania masek z ich twarzy.

  Pozdrawiam Panow S. Krajskiego, Pana Marky, Tadmana,

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930