Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj (30.06.12) w telewizji TRWAM i Radiu Maryja pojawił się Rafał Ziemkiewicz i nauczał, że nie ma czegoś takiego jak masoneria, że np. tacy ludzie jak Michnik i Geremek w wyniku splotu okoliczności zyskali wpływy w Polsce.

 

O. Tadeusz Rydzyk prowadzi szeroko zakrojoną akcję w obronie telewizji TRWAM. Jednym z ważnych elementów tej akcji jest przekonanie społeczeństwa polskiego, że uniemożliwienie znalezienia się telewizji TRWAMna Pierwszym Multiplex'ie to atak na wolność mediów w Polsce. W tej płaszczyźnie O. Rydzyka wsparli między innymi Bronisław Wildstein i Rafał Ziemkiewicz.

 Ten ostatni wystąpił wczoraj w tej sprawie w telewizji TRWAM i w „Rozmowach Niedokończonych” w Radiu Maryja.

Zaangażowanie Ziemkiewicza w obronie wolności mediów w Polsce i w obronie telewizji TRWAM mogłoby mnie wzruszyć swoją szlachetnością, gdyby nie kilka ważnych „ale”.

Po pierwsze, wciąż pamiętam jego zaangażowanie w medialną nagonkę na Arcybiskupa Wielgusa, Radio Maryja i samego o. Tadeusza Rydzyka.

Zacytuję tu tylko jeden materiał jego autorstwa z 2008 r.:

„Tydzień temu napisałem złośliwy felietonik na ingres arcybiskupa Wielgusa. O tym, że skoro metropolitą warszawskim może zostać duchowny przyłapany na kłamstwie, i to na kłamstwie w sprawie swojej współpracy z SB, to trzeba teraz, konsekwentnie, dokonać gruntownych zmian w doktrynie katolickiej. Na przykład – na spowiedzi nie trzeba będzie wyznawać grzechów, dopóki nie zostaną one niezbicie udowodnione, a sam grzech przestaje być grzechem, jeśli został popełniony z ważnej przyczyny, na przykład dla zdobycia paszportu. I nie wystarczy udowodnić samego złego czynu; żeby móc kogoś potępić, trzeba jeszcze będzie pokazać konkretnie, komu ten zły czyn wyrządził krzywdę. (…)

Napisałem taki felieton i nie opublikowałem go, bo decyzją Papieża ingres odwołano. Uznałem naiwnie, że autorytet Papieża jest na tyle duży, że nikt nie będzie jego decyzji podważał. Myliłem się. Wiarołomny biskup znalazł bowiem bardzo wpływowego protektora w osobie ojca Rydzyka. Kapłana, któremu liczni wierni ufają równie głęboko jak samej Matce Boskiej. A nawet bardziej, zważywszy że Matka Boska nie mówi, co myśleć o bieżących wydarzeniach, ojciec Rydzyk zaś, w jej imieniu, poucza codziennie i w sposób niedopuszczający sprzeciwu.

Ów darzony takim zaufaniem kapłan, mówiąc przestępczą gwarą, idzie w zaparte. Pomija milczeniem fakt, kto zadecydował o odsunięciu arcybiskupa Wielgusa od sukcesji po kardynale Wyszyńskim, i wmawia słuchaczom, że zrobili to dziennikarze, którzy przeciwko niewinnemu duchownemu rozpętali kampanię oszczerstw. Oczywistej kolaboracji niedoszłego metropolity zaprzecza w oczy, deprecjonując dokumenty w stylu identycznym, jak zwykł to robić Adam Michnik, którego nigdy dotąd przecież Radio Maryja nie podawało za wzór do naśladowania. Pomija nawet świadectwo innych biskupów, że Wielgus ich okłamał, i to pod przysięgą. Mimo niezbitych dowodów głosi ojciec Rydzyk chwałę Wielgusa, nazywa go wielkim Polakiem, na miarę Wyszyńskiego, i apeluje o wysyłanie do niego listów z poparciem.

Aby odwrócić uwagę od oczywistej niegodziwości, mówi ojciec Rydzyk fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu, twierdząc, że Tomasz Terlikowski to alkoholik i rozwodnik. Łatwo sprawdzić, że Terlikowski nigdy się nie rozwodził. Ale rzecz już nawet nie w tym, że Rydzyk kłamie. Na swej antenie wielokrotnie gościł polityków rozwiedzionych, a nawet znanych z obyczajowej swobody, i nie przeszkadzało mu to, bo byli mu pomocni. Gościł też Leppera, i to w ostatnich dniach, gdy już wszystko wiedzieliśmy o seksualnym feudalizmie w Samoobronie i zamiłowaniu wicepremiera do prostytutek. To też Rydzykowi nie przeszkadzało.

Ktoś powie, że ksiądz Rydzyk po prostu wzywa do uszanowania autorytetu duchownych. Nieprawda – na jego antenie wielokrotnie krytykowano i oskarżano o różne grzechy biskupów. Ale tylko tych, którzy nie sprzyjali Radiu Maryja. Wielgus zawsze sprzyjał, więc dla niego są inne miary.

Słowem, dla Rydzyka dobrym Polakiem i katolikiem jest ten, kto wspiera Radio Maryja. Choćby był kapusiem, rozpustnikiem, szmalcownikiem – będzie przedstawiany jako niewinna, oszkalowana ofiara. Ale kto staje Rydzykowi na drodze – tego obłudnik w sutannie, powołując się na samą Matkę Boską, pomawia, opluwa, a na dodatek wysyła przeciw niemu swe bojówki krzepkich emerytów z lagami. Tydzień temu, gdy o tym przedziwnym pomieszaniu grzechu i cnoty pisałem, jeszcze mi się chciało śmiać. Teraz już mi się nie chce”.

Całość można znaleźć:  http://www.bibula.com/?p=869

Po drugie, Ziemkiewicz w zaskakujący sposób wykorzystał czas antenowy, który udostępniono mu w Radio Maryja, by bronił telewizji TRWAM.

Mówiąc w telegraficznym skrócie znaczną jego cześć poświęcił lansowaniu tezy (skrytej pomiędzy wierszami), że masonerii nie było, nie ma i nie będzie.

W jaki sposób tego dokonał.

W trakcie swoich wypowiedzi wygłosił i obszernie uzasadnił trzy twierdzenia.

Pierwsze twierdzenie.

Bronisław Geremek, Adam Michnik i Jacek Kuroń to byli wolni strzelcy – ludzie, za którymi nie stała żadna siła, ludzie, których żadna siła nigdy nie wspierała.

Według Ziemkiewicza wypłynęli i uzyskali taką pozycję przez całkowity przypadek. Głównym sprawcą ich wpływów był, bezwiednie, Mieczysław Moczar, który lansował ich jako wrogów komuny ze względu na ich pochodzenie i umocowanie ich i ich rodzin w systemie komunistycznym. Moczar chciał w ten sposób zohydzić opozycję w oczach społeczeństwa.

Twierdzenie drugie.

Polacy nie potrafią dbać o swój interes narodowy, bo rządy polskie nie dbały i Ne dbają o interes narodowy. Polacy musza tu uczyć się od Rosjan i Niemców i ich naśladować.

Pojawia się tu skryte założenie, ze te rządy, które nie dbają i nie dbały o polski interes narodowy to polskie rządy, to ludzie za którymi nie stoi w żaden sposób jakaś siła, posiadające czyste intencje, a tylko „głupoty” zachowujące się w en sposób.

Twierdzenie trzecie

Atak n telewizję TRWAM nie był przemyślany i zaplanowany. Był całkowicie przypadkowy. Można nawet powiedzieć, że początkowo w ogóle go nie było, że TRWAM nie znalazła się naPierwszym Multiplex'ie tylko dlatego, że różne cwaniaczki załatwiły sobie tam miejsce i po prostu zabrakło miejsca dla TRWAM. Potem, według Ziemkiewcza, Tusk uświadomił sobie, że można to wykorzystać i zrobić z TRWAM wroga takiego jak PiS i skupić na nim społeczną uwagę.

Jedna uwaga: wszystkie „Rozmowy Niedokończone” są dostępne na stronie internetowej Radia Maryja. Omawiana powinna tam pojawić się dzisiaj.

Nie będę tego wszystkiego komentował. Postawię na koniec tylko jedno pytanie: Czy Ziemkiewicz wykorzystał tylko swoje wystąpienie w Radiu Maryja dla prezentacji swoich poglądów czy jest to zakamuflowane stawianie warunków O. Rydzykowi, które jeśli zostaną spełnione pozwolą na wejście TRWAM na Multiplex?

KOMENTARZE

 • *****
  Pan Ziemkiewicz w swoim programie na wizji w telewizji publicznej nazywał Polaków "Polactwem" i dziadami, a na pana Adama Doboszyńskiego w swoich prasowych wypowiedziach wylewał kubły pomyj.

  Teraz jako autorytet przedstawia Wildsteina przyjaciela dziennikarza, twórcę listy TW jego autorstwa, tego samego Wildsteina, który był masonem, teraz jakoby w dniu dzisiejszym jest już uśpionym masonem, a więc już nie sprawia żadnych kłopotów, mistrza loży masońskiej i masonerii, której jakoby według Ziemkiewicza "narodowca" w Polsce nie ma i nigdy nie było. Pan Ziemkiewicz idzie w ślady pana Słonimskiego, ten sam pokrętny język i ta sama kłamliwa swara obliczona na poklask i sławę u ogłupionej gawiedzi. No ale czego się nie czyni dla sławy i dla pieniędzy i szacunku u tajnych stowarzyszeń, których nigdy w Polsce nie było i nigdy nie działały na szkodę Polski i Polaków.

  http://wlnp.pl/site/

  Polskie loże Wielkiej Loży Narodowej Polski:

  Loża Matka Kopernik – Warszawa
  Walerian Łukasiński – Warszawa
  Przesąd Zwyciężony – Kraków
  La France (francuskojęzyczna) – Warszawa
  Świątynia Hymnu Jedności – Poznań
  Eugenia Pod Ukoronowanym Lwem – Gdańsk
  Pod Szczęśliwą Gwiazdą – Warszawa
  Iwan Łuckiewicz (białoruskojęzyczna) - Warszawa
  Silesia - Katowice
  Wolność Odzyskana - Lublin

  Polskie loże Wielkiego Wschodu Polski

  Loża Matka Wolność Przywrócona - Warszawa
  Europa - Warszawa
  Trzech Braci - Warszawa
  Nadzieja - Warszawa
  Kultura - Warszawa
  Cezary Leżeński - Warszawa
  Galileusz - Bydgoszcz

  Polskie loże Wielkiego Wschodu Francji

  Gabriel Narutowicz - Kraków
  Ignacy Paderewski - Poznań

  Polskie loże "Le Droit Humain"

  Loża Matka Pierre et Marie Curie - Warszawa
  Orzeł Biały - Katowice,
  Pod Ulem - Toruń,
  Rencontre Fraternelle (francuskojęzyczna) - Warszawa
  Konstytucja 3 Maja - Warszawa
  Braterstwo pod Wawelem - Kraków
  Spirala (loża doskonalenia, stopnie 4-14)
  Feniks (loża kapitularna, stopnie 15-18)

  Polskie loże Rady Najwyższej RSDU

  (Wielkich Suwerennych Inspektorów Generalnych 33 i Ostatniego Stopnia Rytu Dawnego Uznanego Wolnych i Przyjętych Mularzy Polski)

  Kapituła Różokrzyżowców "Tadeusz Gliwic" - Warszawa
  Areopag Wielkich Wybranych Kawalerów Kadosz "ORDO AB CHAO" - Warszawa
  Konsystorz Wielkich Kawalerów Tajemnicy Królewskiej "Polonia" - Warszawa
  Loża Doskonalenia "Jan Józef Lipski" - Warszawa
  Loża Doskonalenia "Góra Wawel" - Kraków
  Loża Doskonalenia "Miłość i Wierność" - Poznań
  Loża Doskonalenia "Temple de Isis" (francuskojęzyczna) - Warszawa

  Polskie loże Wielkiej Loży Żeńskiej Francji

  Prometea - Warszawa
  Gaja - Warszawa

  ***

  Tego samego Wildsteina, który ujawnił swoją listę, na której znajdują się przede wszystkim nazwiska ofiar żydo - komuny, a nie sprawcy terroru w Polsce oraz wykonawcy tych zbrodni, nasi kaci i ludzie, którzy sądzili Polaków przed sądami żydo - komunistycznymi w Polsce opanowanej przez aparat przemocy, który znajdował się w rękach komunistycznego żydostwa, terror który trwa do dnia dzisiejszego w naszej Ojczyźnie. W tamtych czasach komunistycznego terroru w Polsce żadnemu masonowi w Polsce nie spadł z ich głów nawet jeden włos, tak samo było podczas okupacji niemieckiej, jak i okupacji sowieckiej naszych polskich kresów.

  Dlaczego tak się stało, a może państwo znają nazwisko jakiego mistrza loży masońskiej, któremu podczas wojny stałoby się coś złego?

  Nie mogło stać się im nic złego, ponieważ według redaktora Ziemkiewicza ich w Polsce nie było i nie mieli wpływu na losy Polski, a doradca Władysława Sikorskiego nigdy do żadnej loży tylko dla żydów przecież nie należał, tak jak nie był założycielem Grupy Bilderberg.

  Ofiarami tego żydowsko- komunistycznego terroru byli tacy ludzie, jak Adam Doboszyński, generał Fieldorf czy rotmistrz Pilecki.

  Próżno szukać na liście masona i żyda Wildsteina, na przykład Jakuba Bermana, no ale ten pan zapewne nie był współpracownikiem SB, NKWD albo KGB, tak jak nie ma na niej generała Jaruzelskiego, czy pana Aleksandra Kwaśniewskiego.

  Winnych tych zbrodni nie ukarano do tej pory, a na liście pana Wildsteina nazwiska tych ludzi nie znalazły się.
 • RM
  Nagrania audycji sobotnio-niedzielnych pojawiają się zwykle dopiero w poniedziałek.
 • @Mirosław Kraszewski 12:04:06
  Już to poprawiłem.
 • @w.e.coyote 13:07:15
  Pan Profesor Krajski żyje m. in. z pisania książek o masonerii, może to przeczulenie to rodzaj skrzwienia zawodowego ;)

  A RAZ to jeden ze sztandarowych "kolibrów", rodzaj wyrafinowanego politruka.

  Coraz gorzej z "imperium Ojca Rydzyka", skoro takich gości zaprasza... Sojusz tronu z ołtarzem? Za dużo srok za ogon? Rozpacz, bo ginie Polska? Nie wiem.
 • .
  nie dwoeidiałem się z artykyłu, czy Autor twierdzenia o bp. Wielgusie uważą za fałsż. Czy też chodzi: jak on tak śmiał?

  co do pozosałej cześci zgadzam się
 • @w.e.coyote 13:07:15
  Kwestia związku np. Michnika z masonerią jest powszechnie znana. Poza tym wydaje się oczywiste, że Michnik nie wypłynął przez przypadek tylko wspierały go różne "tajemne siły". Można to sobie uzmysłowić czytając choćby biografię Michnika. Jeżeli na osiemnaste urodziny pojechał na zachód (w latach sześćdziesiątych) i spotykał się tam z liderami zachodniego świata, w tym z Brzezińskim to jak to interpretować?
 • @gen 13:46:38
  Struktura Kościoła jest taka, że o nominacjach biskupów decyduje papież. Jakakolwiek próba wpływu na nominację kogokolwiek innego z pominięciem papieża (to do niego należy się zwracać) jest agresją wobec Kościoła jako takiego, aktem wrogim godzącym w jego istotę.

  Jeśliby o nominacjach w Kościele decydowało się demokratycznie i mieli na nie wpływ dziennikarze, publicyści, itd, to byłby to koniec Kościoła.
 • @Paweł Tonderski 11:57:14
  Pominął Pan jedną lożę ,ale jakże ważną co do przyszłości RM i TV TRWAM

  Oto "Synowie Przymierza" jasno określili cel działalności w Polsce,walka z antysemityzmem i ostateczne rozwiązanie kwestii RM.Jej szef J.J.Szczepański to bliski koleś Dworaka i Komorowskiego.I niech Pan powie czy koleś Dworak może odmówić przyjacielskiej przysługi kolesiowi Sczepańskiemu? RM i TV TRWAM raz na zawsze muszą zniknąć z przestrzeni medialnej,no chyba,ze O.Rydzyk podpisze pakt z diabłem i wtedy Dworak wspaniałomyślnie przyzna się do pomyłki i błędu i natychmiast przyzna miejsce na multipleksie TV TRWAM.
 • @Stanisław Krajski 14:19:11
  Odpowiedź Pańska, blogerowi "@gen 13:46:38" jest nie na temat.
  "Niedosłyszał" Pan o co pytał bloger, czy robi Pan z niego głupca?
 • @Stanisław Krajski 14:19:11
  " .......o nominacjach biskupów decyduje papież. Jakakolwiek próba wpływu na nominację kogokolwiek innego z pominięciem papieża jest agresją wobec Kościoła "


  w tej kwestii się z Panem absolutnie zgadzam!

  ale nadal nie wiem: czy Pańskim zdaniem Ziemkiewicz pisał prawdę , czy kłamał o bp. Wielgusie.


  czy ja nazywając bp. Massalskiego Judaszem znieważam Kościół?
 • @35stan 14:41:51
  Dosłyszałem. Kwestia "winy" Arcybiskupa nie ma tu nic do rzeczy. O tej winie rozstrzygać może zresztą tylko papież. Taka jest natura Kościoła, którego jestem członkiem.
 • ..
  gdyby ówczesny Prezydent napisał w tej sprawie list do Papieża, to żaden "Stasio" nie mógłby go przed Papieżem zataić

  Papież podjąłby -prawdopodobnie- decyzję identyczną, ale bez fatalnych skutków ubocznych.


  skoro Prezydent nie wiedział co to jest protokół dyplomatyczny i wybrał sobie widowisko, to za co Pan wini p. Ziemkiewicza?


  ja też wtedy bardzo się cieszyłem. swój błąd zrozumiałem ba........rdzo późno!

  jedyna winą moją i np. Ziemkiewicza było, żeśmy wtedy nie wiedzieli jak się zachować. ale to nie my obserwatorzy jesteśmy winni, lecz niegodziwy biskup, który swtorzył skandaliczną sytuację.


  ks, prof. Guzek powiedział, że nie nie potrafi nie dostrzegać związku pomiędzy widowiskiem w katedrze a Smoleńskiem!
 • @gen 14:49:21
  Nie potrafię ocenić, tak po ludzku, postępowania Arcybiskupa Wielgusa. Nie mam danych.

  Nie sądzę by prawomocne było porównywanie Arcybiskupa Wielgusa z bp. Masalskim. Masalski był ewidentnie zdrajcą. Zdradził Polskę. Nikt zresztą nie wpływał wtedy na jego nominację czy odwołanie.

  Możemy oceniać postawę biskupa jako Polaka. Nie możemy wpływać na jego nominację czy stanowisko w Kościele.
  Ziemkiewicz uczestniczył w akcji zmierzającej do tego, by Wielgus nie został ordynariuszem w Warszawie. Jego ataki były brutalne, poniżające, obraźliwe, pozbawione kultury.

  Napisał, ze wystąpiłby z Kościoła, gdy w nim jeszcze był. Zamanifestował ewidentnie postawę: decydujmy o tym kto będzie ordynariuszem

  Oto jeden z jego tekstów:
  Widać jestem bardzo naiwny, ale sądziłem, że arcybiskup Wielgus, skoro już został w tak oczywisty sposób przygwożdżony, zawstydzi się jednak albo pomyśli o interesie Kościoła i cichcem wycofa – jak dawni pierwsi sekretarze, ze względu na stan zdrowia. Ale nie. Właśnie wydał oświadczenie. Oczywiście, nic złego nie zrobił, nikogo nie skrzywdził, nie widzi żadnego powodu, żeby rezygnować z upragnionego stanowiska. Rzeczywiście, dlaczego miałby ustępować? Koledzy i rozmaici woluntariusze wspierają z całych sił. Kto mówi, że czarne jest czarne, a białe białe, ten jest wrogiem Kościoła. „Lustracyjne hieny!”, tokuje senator o ograniczonej odpowiedzialności, Niesiołowski, dla którego „Gazeta Polska” to coś gorszego niż bydło. Dla abp Gocłowskiego ta sama gazeta to „prawicowa gadzinówka”. Inni hierarchowie plotą o inkwizycji, samozwańczym świętym officjum, dziennikarskich szwadronach śmierci. Ksiądz Rydzyk, na salonach u którego w dobrym tonie jest nazywać Życińskiego „Żydzińskim”, a Pieronka „zdrajcą”, tym razem trzyma z nimi sztamę. Swym przymilnym głosem, którym uwodzi staruszki niczym tolkienowski Saruman, wezwał wiernych wyznawców, by masowo jechali z całej Polski na ingres, okazać zaatakowanemu przez wrogie media biskupowi swoje poparcie. Witamy, eminencjo, w panteonie Prawdziwych Polaków Pod Szczególną Pieczą Maryi, o, tu jest godne miejsce dla biskupa-kapusia, jak raz między milionerem wzbogaconym na szmalcownictwie i kolaboracji, a biskupem-pederastą, wykorzystującym kleryków. Paru rydzykoidów już posłuchało i sterczy pod pałacem biskupim, gdzie Wielgus właśnie przejmuje nowe włości, wymachując cytatem z Dmowskiego o polskich obowiązkach – co prawda cytat w tym kontekście nie ma żadnego sensu, ale ważne, że stanęli na zew. Kościół w oblężeniu. Atakują Żydzi i masoni z telewizji publicznej, liberałowie, niezlustrowani dziennikarze, pomagierzy Michnika z „Gazety Polskiej”, prezes IPN i Rzecznik Praw Obywatelskich, zaprzyjaźnieni z Platformą Obywatelską... Kto żyw, na wały, bronić Kościoła Matki Naszej i Ojczyzny, uosabianych przez wiarołomnego kapłana, przyłapanego na bezczelnych łgarstwach. (Polecam nocny wykład księdza Rydzyka, który usiłuję tu nieudolnie streścić; takiej sterty nonsensów dawno już nawet na tej antenie nie wygłoszono). Wypisałbym się z Kościoła, gdybym już i tak nie był z niego wylany jako rozwodnik. Choć rozumiem, że ta ekskomunika z dniem ingresu przestaje być ważna. Skoro arcybiskup uważa za zupełnie wystarczające usprawiedliwienie swej zdrady fakt, że potrzebował paszportu, to dlaczego ja za zupełnie satysfakcjonujące usprawiedliwienie swojej nie mam uważać faktu, że potrzebowałem życiowej odmiany? [---]! Polecam biskupom, którzy nam tę żenadę zafundowali, i którzy nie potrafią się zdobyć na nic innego, niż buta i agresja wobec dziennikarzy, taki fragmencik, który skądinąd powinni znać. Z proroka Jeremiasza: „Biada pasterzom, co gubią i rozpraszają owce trzodę mojego pastwiska – głosi Jahwe. Dlatego to mówi: (...) Oto więc Ja zatroszczę się o was dla niegodziwości waszych postępków”.

  źródło: http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/534,to-mowi-pan-biada-zlym-pasterzom
 • @gen 15:05:30
  Jedyną drogą był list do papieża. Nie można zdejmować z siebie winy tłumacząc się, że inni postapi8li tak samo, niezależnie od tego kto byli ci winni.

  W okresie ingresu dokonano świeckiego samosądu nad Arcybiskupem w oparciu o niepewne dane, bez sądu, bez analizy dokumentów.

  Kwestia czy Arcybiskup był czy nie był agentem nie ma ponadto nic wspólnego z jego nominacją.

  Czy papież posiadał na ten temat jakieś informacje? Czy takie informacje miałyby wpływ na jego decyzje?
  Tego nie wiemy.

  Jako katolicy powinniśmy pozostawić decyzję papieżowi i nie stosować żadnych nacisków na Kościół - nie zajmować się tą sprawą.

  Był to bardzo groźny precedens. A co jak się powtórzy w zupełnie innym kontekście - bo np. biskup będzie za mało liberalny?

  Czy Arcybiskup byłby gorszym ordynariuszem od obecnego?

  Ktoś kiedyś zwrócił uwagę w Internecie redaktorom "Gazety Polskiej" no to, że wyrażając rozpacz z tego powodu, że ordynariuszem jest Nycz powinni sobie uświadomić, że to oni doprowadzili do tego , że nim został.
 • @Stanisław Krajski 15:11:45
  N"ie potrafię ocenić, tak po ludzku, postępowania Arcybiskupa Wielgusa"


  no tak ,ale Ziemkiewicza potrafi Pan jednoznacznie ocenić.
  gdyby nie wygibasy bp, Wielgusa- z szukaniem adwokatów u Michnika włacznie_ prawdopodobnie Ziemkiewicz nie powiedziałby tego, co powiedział.

  łatwo dziś krytykować ludzi za niestosowne zachowanie się w obliczu tak nowej sytuacji.

  powtarzam , to nie ich wina , że nie wiedzieli jak się zachować w takiej sytuacji.

  przez lata byliśby przekonani , że kler był z narodem i był wierny Polsce.
  rozczarowanie zabolało ludzi i gorycz takie znalazła ujście.

  czy nie wienien ten, kto stworzył taką sytuację?


  w większym stopniu winię Prezydenta niż dziennikarzy!
 • @gen 15:31:33
  Nie zamierzam ważyć win. Jak była moja ocena Ziemkiewicza. To było przecież tylko pokazanie jego obraźliwego dla Arcybiskupa i Ojca Dyrektora teksu. Ten tekst mogę teraz ocenić. Jest niegodny. I był elementem nagonki, jedną z prób wywarcia nacisku.
 • @Stanisław Krajski 15:36:22
  "To było przecież tylko pokazanie jego obraźliwego dla Arcybiskupa i Ojca Dyrektora teksu. "


  nadal nie wiem czy Pańskim zadaniem w tym artykule Ziemkiewicz pisał prawdę, czy kłamał.

  czy chodzi Panu o kwestię: prawda/fałsz, czy jak on tak śmiał ?
 • Adam Michnik wzioł się
  Adam Michnik wzioł się z stalinowskiej elity PRL-u. Potomków bylych działaczy Komunistycznej Partii Polski i jej satelitów. Odstawionych na boczny tor przez pierszego sekretarza PZPR Władysława Gomulkie. Po tym jak wrócił z więzienia i objoł władze.
  Taka wewnątrz partyjna opozycja. Z byt słaba na powrot do gry o wladze, ale wystarczająco wplywowa by chronić się przed poważnymi represjami i zapewnić sobie godziwy byt.
  Celem ich był powrót na szczyty ale z powodu ich słabości, postanowili wykorzystać do tego robotników, a raczej podłączyc się do ich ruchu. By stanowszy na ich czele wrocic w chwale trybunów ludowych.
  I dzieki Lechowi Wałęsie im to się udało. Im czyli Gieremkowi, Kuroniowi, Mazowieckiemu i innych mniej znanym.
 • @Daro 16:37:40
  ale co to ma wspólnego z moim pytaniem?
 • @gen 16:21:01
  Napisałem, jestem ostrożny, że tego nie wiem.

  Co to w ogóle ma do rzeczy?

  Jego materiał był obrzydliwy obraźliwy dla wielu ludzi, pełen manipulacji, szkodliwy dla Kościoła, wymierzony w Kościół.
  Nie wolno wobec żadnego biskupa ozywać pogardliwego i obraźliwego określenia "biskup-kapuś". Biskup jest zastępcą Chrystusa w diecezji. Czy Abp. Wielgus donosił? Czy to nie było kłamstwo? Czy wtedy ktoś to potrafił odwodnić? Czy teraz ktoś to potrafi udowodnić? Jakie prawo miał Ziemkiewicz, by w ten sposób określać biskupa?

  To wszystko jednak, brak kultury i miłości bliźniego, kreowanie się na Wielkiego Inkwizytora, to pryszcz.

  Próba wpływu na nominację biskupią to straszny grzech, pycha i zło wyrządzone Kościołowi. I o to mi chodziło.

  Nawet gdyby była to prawda, to co z tego wynika?

  Nic.
  Nie ma takiej zasady, że każdą prawdę należy ujawniać, że każdy może każdą prawdą ujawniać i ozywać tego ujawniania, by komuś zaszkodzić, by spowodować jakieś zło. Jest coś takiego jak prawda należna i nienależna.

  Arcybiuskupa Wielgusa osądzano, kamieniowane bez sądu i Zienkiewicz w tym uczestniczył.

  Zadajmy jeszcze ważne pytanie: kto miał w tym największy interes?

  Czy sytuacja byłaby identyczna, gdyby ordynariuszem Warszawy został Życiński oskarżany o to, ze był TW "Filozof"?

  Z jakiego naprawdę powodu dokonywano tak zmasowanego ataku na Arcybiskupa Wielgusa?

  Prawdą też można manipulować, używać jej jako narzędzia w służbie zła. Ziemkiewicz wystąpił w chórze wrogów Kościoła. Był nieprzejednany w tym wypadku. Czy w innych wypadkach postępował według tej samej miary? Czy zawsze jest tak agresywny, brutalny, złośliwy, niekulturalny?

  I teraz najważniejsze.

  Co w takim ujęciu zrobiłoby się dziś ze św. Piotrem, który zaparł się Chrystusa i ze św. Pawłem, który był mordercą chrześcijan, ze św. Augustynem, który należał do sekty i miał nieślubne dziecko, a potem został biskupem?

  W Kościele patrzy się na te sprawy inaczej. Oto istota tego spojrzenia;

  „Ponieważ On ustanowił ich swymi pomocnikami, więc do Niego też należy karcenie ich błędów. I chcę aby tak było. Ze względu na ich dostojeństwo i godność, którymi ich obdarzyłem, wyrwałem ich ze służebnictwa, to jest z poddaństwa u książąt doczesnych. Prawo cywilne nie może wymierzać im kary; zależą oni tylko od tego, kto ma władzę rządzenia i zawiadywania wedle prawa Boskiego. Są to moi pomazańcy i przeto mówi Pismo: Nie tykajcie mich pomazańców (Ps 105, 15). W największe nieszczęście wpada człowiek, który wymierza im kary. (...) Jak ci rzekłem, winniście ich szanować, nie dla nich samych, lecz dla władzy, którą im dałem. Podobnie obrażając ich, obrażacie nie ich, lecz Mnie. Zabroniłem tymi słowami: Nie tykajcie moich pomazańców. Nie chcę tego. Niech nikt nie tłumaczy się, mówiąc: Nie znieważam świętego Kościoła, nie buntuję się przeciwko niemu, powstaje tylko przeciw grzechom złych pasterzy”. Kto tak mówi, kłamie wierutnie. (...) Gdyby był szczery widziałby, że prześladuje nie ludzi, lecz krew Syna mego. Moja jest obraza, jak moja jest cześć. I moje są też wszystkie szkody, obelgi, zniewagi, hańby i nagany czynione moim kapłanom. Uważam za wyrządzone mi wszystko, co im się wyrządza, gdyż rzekłem i powtarzam: Nie chcę by tykano moich pomazańców! Ja sam mam ich karać, nikt inny.
  Św. Katarzyna ze Sieny „Dialog”.

  „W kwiatkach świętego Franciszka” opisane jest, jak ludzie przyprowadzają do św. Franciszka biskupa oskarżając go o złe prowadzenie się. Chcą, by uznany autorytet, jakim był św. Franciszek rozstrzygnął, co trzeba z nim zrobić. Święty zamiast jednak wydawać osąd klęka w błocie i całuje pierścień biskupa pokazując, że oddaje hołd samemu Chrystusowi. To jest wymowny znak i drogowskaz dla wszystkich, którzy nie wiedzą jaką postawę przyjąć wobec księży i biskupów, wszystkich księży i biskupów, niezależnie od poziomu świętości, czy opinii, jaka o nich panuje.
 • @Stanisław Krajski 17:04:53
  skoro bp. Wielgus był niewinny, to za co przepraszał wprowadzając dodartkowy zamęt? czyli wprowadził w błąd swoje owieczki?

  dlaczego w Michniku szukał sojusznika? skoro był niewinny, to dlaczego był p-ko lustracji? czy można sfałszować podpis , by tego nie mógł zweryfikować grafolog? czy on tego się domagał?


  cza, który tak Pana oburzyłyt. z tekstu Ziemkiewicza, który tak Pana oburzył:

  "dla Rydzyka dobrym Polakiem i katolikiem jest ten, kto wspiera Radio Maryja. Choćby był kapusiem, rozpustnikiem, szmalcownikiem "


  czy zaproszenie Ziekmiewicza, nie potwierdza , że miał rację pisząc o o. Rydzyku?
 • @
  przykro przyznać, ale to był chyba udany desant na łono RM

  co i kto to jest ten cały karnowski?!!

  jednen drobny szczegół -"W latach 2009 - 2010 był szefem Wiadomości TVP1"

  ludzie, o czym w ogóle mówimy, nad czym się zastanawiamy?!!

  ten sam młody wizjoner przekonywał na antenie, że Polacy nie potrzebują "jednostkowego geniusza"

  TO JEST FUNDAMENTALNA SPRAWA

  dążą do tego, by Polacy nie mieli przywódcy

  i teraz raz kolejny wracamy do punktu wyjścia, do sprawy Prymasa Wielgusa
 • @w.e.coyote 18:21:11
  Niech Pan mnie nie łapie za słowa i nie traktuje ich tak dosłownie. Przecież Ziemkiewicz słowa o masonerii nie powiedział. To była taka lekka kpina z twierdzenia, ż Michnik to dziecko tylko chybionej propagandy komunistycznej.
 • @gen 18:55:04
  W kółko Macieju.
  To nie chodzi o Arcybiskupa jako człowieka, to chodzi o stosunek do biskupa jako do biskupa i jego nominacji. Tu nie chodzi o sprawy przyrodzone tylko nadprzyrodzone - o stosunek do Chrystusa.
 • @Stanisław Krajski
  Myślę bardzo podobnie i być może od TV TRWAM oczekuje się swego rodzaju dealu, umowy kompromisowej, albo nici z naziemnej cyfrówki na wieki wieków. RAZ sprytnie wybiela reżimy III RP wyzywając ich od głupoli, forestów, dyzmów. To nie głupota.

  W III RP do rządu dusz aspirują praktycznie same trefne osobistości. Dobrze że Pan odważnie punktuje Ziemkiewicza, to należy do tzw nietykalnych krów na prawicy jako nieskazitelnie zawsze nieomylny. Istna wyrocznia, guru.
 • @Stanisław Krajski
  Arcybiskupa utrącono bo (wiele na to wskazuje) nie był, nie jest masonem - to przeważyło, mało kto sobie z tego zdaje sprawę... i kwestia "agenturalności" była słaba, zatem trudno byłoby Go tym szantażować, kontrolować, wpływać na decyzje, misję. Skoro tak, to pytanie o "jakość" reszty Episkopatu, bardzo trudne kwestie. Ciekawe jest kogo wspierają tacy jak Ziemkiewicz, jak PiS, jak środowisko Gazety Polskiej, Frondy itd Na pewno kardynała Nycza cenią, wręcz muszą grać na Niego po tym co uczyniono.

  To interesująca przesłanka to prześwietlenia tych ludzi pod kątem masonerii, związków z lobbies żydowskim (czyli m.in z PO), oraz "reformatorami" w Kościele niekoniecznie skrajnymi, to jeszcze inna liga radykałów.
 • @matterhorn 14:32:39
  O tak telewizja Trwam tez nie jest żadnym obroncą uciśnionych. Rydzyk na biednych wdowach dorobił się radyja i telewizyji i autka. Illuminati i masonerię ztworzył zakon Jezuitów. Mam wiedzę ezoteryczna przeznaczona dla masonów i innych tzw "oświeconych", co z oświeceniem nie ma nic wspólnego i mamy cały pakiet ogłupiania mas począwszy od stworzenia przez Watykan wszelkich religii, widzeń i kultówe, głównie ostatnio maryjnych. Sam Stwórca jest już całkowicie wyrugowany, a i Jezus Chrystus nie ma nic do powiedzenia, bo rządzi Maryja zawsze dziewica. I ta wiedza dla mas to jest wiedza egzoteryczna. I te oba nurty zarówno ezoteryczny jak i egzoteryczny zmierzają w kierunku kultu bałwanów, Molocha i Lucyfera, jedynie retoryka i narzędzia sa inne.

  Wszyscy wielcy politycy i działacze "rewolucyjni" mieli staranne wykształcenie w zakonach, szkołach i internatach prowadzonych przez Jezuitów. A Jezuici i inne zakony, w tym maltański, to dwie zbrojne i informacyjne odnogi Watykanu. Religie takie jak talmud, islam i katolicyzm sa tworzone przez Watykan, a wszystkie światowe podłości, kradzieże i zbrodnie odbywają się za zgiod a i we współdziałaniu monarchów z Watykanem. Od 2000 lat piora nam mózgi religiami, aby teraz w stosownym momencie napuszczać jednych na drugich. I jakkolwiek o masonach i Illuminatach, jako świeckiej odnodze dużo się mowi i pisze, tak o Watykanie i KK się nabrało wody w usta.

  A nierządnica mówi ja niewinna, ja w cieniu wydarzeń.

  A gdzie jest stanowisko Watykanu w sprawie rządu światowego? Czy się buntuje na ten przekręt? A ja pisałam wręcz post, w którym jasno widać, ze Watykan wręcz popiera nierząd światowy.

  A co te kościelne, zakłamane i oszukańcze wrony mówia na temat nowego aktu totalitaryzmu, czyli obowiązku szczepień? Czy ciało nasze nalezy do rządu, czy do nas? Takie zło się szerzy, a Watykan i księżulki tylko liczą mamonę. A co z przekretami banku Watykańsdkiego i współpracy biznesowej z Rotschildami? A co z kultami Maryjnymi. Nawet Wałęsa był tak świętojebliwy, że Maryśkę w klapie nosił.

  A co z widzeniami fałszywymi i całymi pielgrzymkami i całym przemyśle i handlu dewocjonaliami, a co z modłami nattrętnymi Jana Pawła II do Maryji Czestochowskiej i inncy, bo jest ich wiele tych dziewic?

  A co z modlami do obrazków i figurek?

  Wiedza ezoteryczna i egzoteryczna. Zapamiętajcie. Wszystko co mowi kościół jest totalną bzdurą Istnieje reinkarnacja i kościelne to przed nami ukrywają, bo im nie pasuje do układania planów dominowania nad światem, a sami wespół z monarchistycznymi rodami i nowobogackimi wychowankami Jezuitów, takimi jak Brzeziński, Bush, Rotschild budują nam na świwecie całym IV rzeszę, czyli odnowione imperium rzymskie.

  To czego nie dokonali w czasie II wojny światowej, teraz kontynuują, mordując i chrześcijan i islamistów i żydów, sami się za Zydów podając.
 • @katerina404 21:11:02
  "A gdzie jest stanowisko Watykanu w sprawie rządu światowego? Czy się buntuje na ten przekręt? A ja pisałam wręcz post, w którym jasno widać, ze Watykan wręcz popiera nierząd światowy."

  Domaga sie rzadu swiatowego!

  Klamcy sa w watykanie i klamca jest Rydzyk i inne pasibrzuchy KrK!
 • @katerina404 21:11:02
  Jaki rodzaj New Age Pani reprezentuje? Może kabałę?
 • @bar-bara 21:16:28
  Czy Pan też reprezentuje New Age?
 • @Stanisław Krajski 21:22:15
  No pewnie, potanie na poziomie katolika, ktory nie zna Slowa Boga, ktory wysluchuje glupot na kazaniach o urodzianch biskupa..., i nie wie nawet, ze do Wielkiej Nierzadnicy nalezy!
 • @bar-bara 21:25:43
  Jesteś żałosny i pamiętaj, że kiedyś odpowiesz za swoje bluźnierstwa.
 • @Adam syn Brunona 22:04:46
  Kto bluzni?

  Na pewno nie ja!

  KrK lamie 10 Przykazan Boga, jest najwiekszym balwochwalca naszych czasow, uprawia kult kobiety-matki krolowej nieba ZAKAZANY przez Boga w Biblii!

  I ty,nieznajacy Slowa Boga o bluznierstwach mowisz?

  Zacznij czytac Biblie, a zobaczysz, ze Watykan to Babilon-Wielka Nierzadnica!
 • @Stanisław Krajski
  Istnieje odwieczny dylemat - czy warto rozmawiać z głupcem?

  Można i trzeba się nad tym pytaniem zastanawiać.
  Historia przedstawia nam wiele rozwiązań tego zagadnienia, chyba najciekawsze jest bardzo podobne do zasady ze świata ekonomi - gorszy pieniądz wypiera z rynku pieniądz lepszy.

  To teoria, i faktycznie wypada w wolnych chwilach się porozterkować.

  A praktyka, realia są takie, że przedstawia Pan bardzo ważne i wartościowe treści a po chwili pozytywny efekt tych zabiegów jest niweczony przez dyżurnych oświeconych, którzy grasują na tym portalu.

  Mechanizm ich działań jest prymitywny, prosty ale bardzo skuteczny.
  Komentarze pod tekstem mogłyby - powinny - budować rozmowę, merytoryczną dyskusję.
  A mamy zupełnie co innego.
  Temat jest rozbity, ucieka gdzieś na wszystkie możliwe strony.

  Choć każdy z nas życzyłby sobie pięknego, dobrego świata to niestety widzi co jest. Szału ni ma.
  Dlatego wynaleziono drzwi i zamki w nich, by nie każdemu można było decydować o kształcie naszego życia a przede wszystkich długości jego trwania.

  A na tym portalu przewidziano dla autora tekstów możliwość usuwania danych komentarzy.
  I nie nie jest to cenzura. Tylko zdrowy rozsądek. I szacunek dla siebie i innych ludzi dobrej woli.
 • @karoljozef 01:15:01
  Jasne karoljozef, zagluszyc tych co mowia prawde, o balwochwalstwie KrK.

  Dac bana tym, ktorzy mowia, ze KrK lamie Przykazania Boga.

  Niech ludzie nie czytaja Slowa Boga, niech niewolniczo sluchaja klamstw.

  Glupcami nazywasz ludzi, ktorzy czytaja Biblie.

  Jezus Chrystus jest Slowem Boga.


  Ty nie chcesz, by ludzie poznali Slowo Boga. O to ci chodzi. Prawda?
 • RAZ
  należę do tych, którzy krytycznie oceniali działalność Ziemkiewicza. warto jednak zauważyć, że od pewnego czasu odszedł on od swoich (korwinowskich) poglądów. O tym powiedział w audycji RM, teraz okazuje się, że śmierdzi masonerią?

  Czy Autor zajął się wyjaśnieniem poglądów lansowanych przez "braci protestantów", że masoneria to wymysł katolicki, a papież jest obermasonem? Jeżeli tak, toproszę o tytuł publikacji.
 • @antykrytyka 10:22:07
  Ja nie postawiłem tezy, ze Ziemkiewicz śmierdzi masoneria. Zwróciłem tylko uwagę na to, ze lansuje taki tezy, z który można by wyciągnąć wniosek, że albo masonerii w ogóle nie ma albo nie miała wpływu na najważniejsze negatywne wydarzenia w Polsce.

  Protestanckimi, antykatolickimi teoria nie interesowałem się. Są niepoważne, w stylu przypominającym stalinowski.
 • @Stanisław Krajski 10:49:22
  A dlaczego Ziemkiewicz miał w ogóle mówić o masonerii? Powiedział to, co wielu uważa za oczywiste. Teza, że: "Wszystkiemu winni Żydzi, masoni i cykliści" nie powstała z niczego. Za cel ma szydzenie z tych, którzy właśnie Żydami i masonerią się zajmują.
  RAZ mówiący na falach RM, że Geremek, Michnik nie przez przypadek zajmowali tak eksponowane miejsce w PRL i po jej transformacji, sugerujący, że miejsce to zawdzięczali powiązaniom z masonerią, zostałby wysłany do psychiatry, a i bez wątpienia, ocean nieczystości spłynąłby nań natychmiast.
 • o masonerii faktycznie wiemy niewiele
  ... ale to nie powód byśmy udawali, że ona nie istnieje lub że nie ma wpływu na politykę światową!

  http://tvg9.nowyekran.pl/post/67414,tvg-9-o-farmazonach
 • Ziemkiewic to liberał,-jego umysł pracuje na błednym paradygmacie prawdyy
  stąd inna ''logika'' i inne wnioski -dziwne la katolika. Widać po Korwinie i jego zwolennikach, jak dewastuje umysł.
  Niekoniecznie trzeba być masonem by głosić te zwodnicze nauki, wystarczy się tego naczytać.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930