Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

TVN i Rotschildowie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TVN, WSI i masoneria mają ze sobą wiele wspólnego. Czy te związki się zacieśnią? Czy TVN będzie organem medialnym masonerii rytu francuskiego? Oto fragment rozdziału XIV „Masonerii polskiej 2012”

 

Nie trzeba bliżej określać charakteru ideowego TVN i wskazywać sił, których interesy reprezentuje. Jej linię „programową” gwarantował w swoim czasie Jan Bohdan Wejchert, o którego związkach z WSI mówił Antoni Macierewicz (MON potem za te słowa przepraszał). O różnego typu powiązaniach TVN i WSI możemy przeczytać w Raporcie Macierewicza. Pisało też o tym wielu dziennikarzy[1].

Po śmierci Wejcherta (2009) zaczęły w TVN następować jakieś tarcia. W ich wyniku podjęto decyzje o sprzedaży stacji. Było kilku chętnych, w tym firmy amerykańskie. Pod koniec 2011 r. wszystkich zaskoczyła następująca wiadomość, którą znajdujemy np. w materiale „Gazety Wyborczej” pt. „ITI wybrała Francuzów”: „Wyłączność w negocjacjach w sprawie zakupu TVN otrzymali Francuzi. Wygrali z amerykańskim koncernem Time Warner, który do ostatniej chwili był postrzegany jako faworyt w wyścigu o polską stację”[2].

W materiale tym czytamy również: „O tym, że 56 proc. akcji TVN znajdujące się w rękach ITI zostały wystawione na sprzedaż, holding poinformował 7 lipca. Swoim doradcom finansowym – bankom JP Morgan oraz Nomura – zlecił przegląd strategicznych możliwości w sprawie kontrolnego pakietu spółki TVN. Tymczasem czwartkowy komunikat nie mówi o sprzedaży, lecz o strategicznym partnerstwie. - Obie strony ciężko pracują, żeby osiągnąć porozumienie do końca roku. Dalsze szczegóły zostaną podane w momencie, kiedy będzie to możliwe – mówi Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI. Na tym etapie nie możemy ujawnić więcej szczegółów. Grupa Canal+ rozpoczyna wyłączne negocjacje i będzie informować o szczegółach na dalszym etapie. Spodziewamy się, że zakończenie negocjacji nastąpi do końca roku – wtóruje Aleksander Kobecki, doradca Grupy Canal+ do spraw kontaktów z mediami. To zaskakująca decyzja. Do końca nie wierzyliśmy, że Vivendi zaoferuje lepsze warunki. Zaskakująca jest też forma tego komunikatu, bo mówi o partnerstwie, a nie sprzedaży. Partnerstwo z kolei może mieć bardzo różne formy. Dziwne jest to, że nie ma podanej ceny – mówi Andrzej Knigawka, analityk ING”[3].

Grupa Canal+ należy do firmy Vivendi Universal, a za nią stoi rodzina Rotschildów[4].

Nawet w Wikipedii znajdujemy, choć bardzo ostrożnie sformułowaną, następującą informację na temat Rotschildów: „…uważa się ich za członków różnych tajnych stowarzyszeń, np. zakonu Iluminatów, podobnie jak inne potężne rodziny bankierskie, jak np. Rockefellerowie, czy Morganowie. Wg wielu z teorii, bankierzy ci są odpowiedzialni za wszystkie decyzje geopolityczne; nie będąc eksponowanymi przez media (ludzie-cienie), stanowią prawdziwą władzę; dążą do stworzenia totalitarnego rządu światowego, z czym wiąże się idea tzw. Nowego porządku świata”[5].

P. de Villemarest wymienia Rotschildów wśród głównych sponsorów rewolucji w Rosji[6].

Jaki kurs przyjmie TVN pod opieką Rotschildów, jeśliby doszło do przejęcia przez nich stacji, można się łatwo domyśleć. Jeszcze może z łezką w oku będziemy wspominać „stare”, „dobre” TVN.

 

A oto spis treści książki:

 

 [1] //pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Wejchert; //www.wykop.pl/ramka/533715/jest-wyrok-sadu-mozna-mowic-ze-tvn-zalozylo-wsi/; //www.news.portalisko.pl/news/view/1937/gazeta_polskatvnwspolpraca_z_wsi; //wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130269,byly-wydawca-z-tvn-agentem-wsi.html; //antonioiwaldi.nowyekran.net/post/7086,kulisy-powstania-iti-tvn

[2] //wyborcza.biz/biznes/1,100896,10544931,Grupa_ITI_wybrala_Francuzow.html

[3] Tamże.

[4] //www.referenceforbusiness.com/history2/14/Vivendi-Universal-S-A.html

[5] //pl.wikipedia.org/wiki/Rothschildowie#Teorie_spiskowe

[6] P. de Villemarest, Źródła finansowe komunizmu i nazizmu czyli w cieniu Wall Street, z francuskiego tłumaczył J. Pierzchała, Warszawa 1997, s. 290.

KOMENTARZE

 • KTO TĄ ŁEZKĘ URONII,Drogi Panie
  chyba ta ciemnota co ich ogląda.

  Pozdrawiam
 • TVN zawsze było paskudne
  Czy może być więc jeszcze bardziej paskudne, szkodliwe? Zapewne tak. Generalnie wszystkie media masoni starają się przejąć, jeżeli nie jako właściciele, to kształtując przekaz, cenzurując, nie dopuszczając takich jak my, czy określonych tematów, narracji. Tyczy się to także mediów katolickich, pisowskich, narodowych, patriotycznych, tzw obywatelskich czyli niby niezależnych.

  Wiadomo że teczki musiały powędrować zagranicę i tam ktoś nimi gra nie tylko z Moskwy. Nie tylko. Powstały też nowe teczki po 1989, praktycznie każda zamożna osoba jakoś "umoczyła", a mniej zamożni mogli wpaść obyczajowo itd

  Ciągle szukam argumentów niekatolickich do walki z NWO, masonami. To ważne, bo sami katolicy tej wojny nie wygrają.
  Umoczonych można szantażować i nimi sterować jak kukiełkami, a jeżeli zamiast kija dają im marchewkę... to dopiero są chętni do pracy na rzecz masonów i obcych państw, narodów, sekt.
 • FOZZ
  Dobrze pisać jak najwięcej Panie Stanisławie choć jedna dusza
  by się zastanowiła to i tak sukces .Dodam że nie przystoi w tej tv żadnemu księdzu występować.

  tadman 12:34:51
  Odpowiem Panu tak o kopernik pis już pisałem tyle razy.
  Jestem konserwatystą katolickim być może nie przyjmę nowych nowinek prądów a niech mnie nawet wykluczą z kościoła i klątwe
  rzucą.Jam prosty człowiek prostota powoduje to że trzeba wysłuchać drugiej strony i AB Wielgusa o zgnojeniu ataku na kościół przez loże kopernik ( gazeta Polska pis wiele już pisano )To walka z konserwatyzmem w kościele . Czemu biskupa Wiesława Meringa tak malo w telewizji tak cicho o nim.Znam wielu Prawosławnych Tam się dzieje to samo.
  Tylko moze za wcześnie palą chanukę symbolizyjąc zwycięstwo nad nami oczyszczenie świątyni z chrześcijaństwa w naszym narodzie jest jakaś siła czasem po szkodzie ale przychodzi czas na opamiętanie .
  Dlatego walka trwa ta walka jest od początku świata z szatanem.
  http://www.youtube.com/watch?v=O9wC1AIdY2g
  Zawsze zastanawiało mnie jedno miałem sąsiadkę jako dziewczyna była łączniczką w AKA nie mogła studiować dopiero po śmierci Bieruta
  miała za komuny do lat 70 dużo problemów. A inni mogli wykładać Marksizm dla betonu a ich dzieci grały w filmie np Jacek i Placek
  zawsze to mnie dziwiło na mój prosty łeb coś tu jest nie tak
  http://www.youtube.com/watch?v=fn3xFOfftUo
  pozdr
 • @Stańczyk 20:04:15
  Bo nad wszystkimi panował może ten sam Wieliki Miszcz ponadpartyjny, ponadnarodowy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930