Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

„Rzeczpospolita”, Iluminaci, WSI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żona przyniosła wczoraj do domu najnowszy numer „Uważam Rze” (nr 21 z 21-27 maja). Za lekturę zabrał się średni syn. W pewnym momencie odłożył pismo i powiedział z uśmiechem: „Napisali o tacie”.

 

Zorientowałem się, że to taki żart, ale poprosiłem o pokazanie Chodziło o materiał Marcina Wolskiego poświęcony atakom na Kościół w literaturze pięknej, w tym w powieściach  Dana Browna.

Kończy się on w sposób następujący: „W naszym świecie, gdzie problemem jest islamski terroryzm, niekontrolowana władza medialnych korporacji, szaleństwo reklamy i odwrót od człowieczeństwa realizujący się w samotniczym, egoistycznym życiu pomiędzy aborcja a eutanazją, absorbuje się ludzi bzdurami o iluminatach czy różokrzyżowcach chyba tylko po to, by nie dostrzegali prawdziwych zagrożeń i jak najszybciej pozbyli się, ostatniego zabezpieczenia, jakie daje im religia, tradycja i wspólnota”.

Przedziwne to zakończenie rozważań o walce z Kościołem i przedziwny akcent. Do kogo tak naprawdę Wolski pije – do Dana Browna czy do takich jak Krajski?

W książce „Masoneria 2012” stawiam tezę, że głównym matecznikiem masonerii rytu francuskiego było WSI i wiele działań oficerów i agentów tej formacji (wśród nich wielu przygarniętych, niezweryfikowanych pracowników SB i TW) to była realizacja polityki i programu masonerii. Na końcu książki piszę o tym co dzieje się wokół mediów, o niszczeniu jednych, pacyfikowaniu innych, poddawaniu wielu, w taki czy inny sposób, woli masonerii.

Trochę miejsca poświęcam i „Rzeczpospolitej” wraz z „Uważam Rze”.

Oto stosowny fragment:

Rzeczpospolita przeszła w ręce nowego właściciela, który nie gwarantuje jej niezależności i utrzymywanej dotąd linii programowej.

Jak dowiadujemy się z portalu niezależna.pl: „Krakowski przedsiębiorca Grzegorz Hajdarowicz przejął w ubiegłym roku spółkę Presspublika – wydawcę Rzeczpospolitej, Parkietu i Uważam Rze. Aktualnie Presspublika wydaje także lewicowy Przekrój oraz miesięcznik Sukces.Jak informuje jednak strona wyborcza.biz, część udziałów (nabytych od brytyjskiego funduszu Mecom) zastawiona jest w Getin Noble Banku. Większościowym udziałowcem tej spółki jest zaś milioner Leszek Czarnecki. Jak czytamy na stronie wyborcza.biz - Latem zeszłego roku Hajdarowicz publicznie zapewniał, że kupuje Presspublikę ze środków własnych. Dziś tłumaczy, że nie kłamał, bo kredyt zaciągnął później. Teraz jest jasne, że gdyby nie wywiązał się z zobowiązań wobec banku Czarneckiego i skarbu państwa, to mogą one zostać właścicielami Presspubliki. Getin Noble Bank wszedłby w skórę funduszu Mecom, a skarb państwa wróciłby na stare śmieci. Leszek Czarnecki to jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. W wieku 18 lat, jeszcze jako uczeń liceum, został zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Ernest, a potem jako kontakt operacyjny wywiadu PRL Ternes[1].

W każdej chwili więc „Rzeczpospolita” może przestać wychodzić lub zacząć reprezentować inną opcję(po zmianie redakcji).

Wracają do Marcina Wolskiego. Można by mu poświęcić duży materiał. Zawsze był dobrze ustawiony i wiedział skąd wieje wiatr. Zaczynał w PZPR (był w tej partii do 1980), potem wspierał kolejno Wałęsę i Lecha Kaczyńskiego. Brylował w telewizji („Polskie ZOO”).

W swoich książkach o masonerii sporo miejsca poświeciłem poputczikom masońskim, czy jak pisał Hass, „masonerii w szerokim tego słowa znaczeniu” czyli Rotary Club. W Internecie znalazłem  informację o charytatywnej działalności Wolskiego. Na Onecie w 2002 pojawił się materiał pt. „Aukcja rękopisów noblistów i bombek na Choince Rotariańskiej”. A oto jego fragment: Prezydent Rotary Klub w Warszawie Józef Oraczewski poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej, że dochód uzyskany ze sprzedaży rękopisów i autografów zasili fundusz stypendialny Rotary umożliwiający młodzieży mówiącej po polsku - a pochodzącej z krajów byłego Związku Radzieckiego - kształcenie w Polsce. (…) Także w trakcie Choinkizaproszeni goście będą mieli okazję spotkać się ze znanymi i cenionymi literatami, którzy przekazali na aukcję specjalnie przygotowane fragmenty swoich utworów z autografami. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli m.in. Julia Hartwig, Maria Nurowska, Joanna Kulmowa, Barbara Wachowicz, Jerzy Pilch, Marcin Wolski[2].

 

 [1] //niezalezna.pl/24566-rzeczpospolita-w-rekach-leszka-czarneckiego

[2] //muzyka.onet.pl/newsy/aukcja-rekopisow-noblistow-i-bombek-na-choince-rot,1,4676422,wiadomosc.html

KOMENTARZE

 • @autor
  W TVN 24 pan Wolski też bryluje.
 • No to zaczyna się kolejny etap
  "fundusz stypendialny Rotary umożliwiający młodzieży mówiącej po polsku - a pochodzącej z krajów byłego Związku Radzieckiego - kształcenie w Polsce. (…) "

  No to zaczyna się następny etap osaczania Polski. Coś mi to mówi odnośnie tej młodzieży z krajów ZSRR, SZCZEGÓLNIE dofinansowywanej z Rotary Club. Tu kłania sie wykład byłego agenta KGB,
 • Oto wykład
  http://www.youtube.com/watch?v=25FzS0jvo9w
 • Ja też coś zauważyłem
  Masa ludzi kręcących się koło Palikotowego Ozonu (wcześniej w różnych miejscach, głównie u michnikowszczyzny) teraz kręci się w środowiska uważanych za patriotyczne, pisowskie, czy względnie przyzwoite, nawet katolickie jak Fronda.

  Masoni, ich sługusy?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930