Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Moje komentarze

 • @Marek Kajdas 16:24:21
  Ja jestem "fanem" Konfederacji Barskiej.
  Oto fragment mojej książki pt. "Zawsze Polska" na ten temat:

  W Polsce, jak wszystko na to wskazuje, przez całe wieki nie było refleksji i działań związanych z tworzeniem czy ugruntowywaniem tożsamości narodowej, nikt długo, bardzo długo, niczego tu nie planował, nie korygował, nie ograniczał, nie wymuszał, nie propagował. Nikt nawet, jak się wydaje, nie próbował odpowiadać na pytania: „co to jest Polska?”, „na czym polega polskość?”.
  I dopiero w XVIII w., wtedy, gdy nasz byt narodowy zaczął być i to drastycznie zagrożony i trzeba było bronić Polski i polskości te pytania zaczęły się pojawiać.
  Pojawiły się przede wszystkim dlatego, że sytuacja była niejasna, że ludzie byli zagubieni, że zaczęły pojawiać się poważne różnice w odpowiedziach na pytania związane z interesem narodowym, że jedni mówili o czymś, iż jest białe, a inny to samo określali jako czarne.
  Wielu Polaków czuło, że jest bardzo źle, że trzeba bronić Polski, walczyć o Polskę. Zdawali sobie jednak sprawę z tego, że nie chodzi tylko o państwo i indywidualną wolność, że nie chodzi o takie np. problemy jak dobrobyt. O co zatem chodziło? Nie zawsze to umiano do końca zidentyfikować, zwerbalizować, bliżej określić. Trzeba więc było dotrzeć do sedna sprawy, do końca odpowiedzieć na istotne pytania dotyczące Polski.
  Pytania te, jako jedni z pierwszych, zaczęli zadawać Konfederaci Barscy i to oni, jak wszystko na to wskazuje, udzielili na nie właściwej i ostatecznej, dotyczącej istoty polskości, odpowiedzi.
  Oni wykryli, że jest pięć wielkich wartości, które wyznaczają polskość, bez których Polski być nie może, których realizacja to realizacja polskości i budowanie Polski.
  A oto one: Wiara, Ojczyzna, Tradycja, Szlachetność, Wolność.
  Wykryto też, że wartości te trzeba ujmować łącznie, że żadnej nie można odrywać od pozostałych, że każdą należy rozumieć w kontekście pozostałych, chronić i budować w ścisłym z nimi powiązaniu.
  Wiara musi być powiązana z Ojczyzną, Tradycją, Szlachetnością i Wolnością.
  Ojczyzna ma służyć Wierze, odwoływać się do Tradycji, być Szlachetna, chronić, poszerzać i pogłębiać Wolność.
  Tradycja nie może być sprzeczna z Wiarą, Szlachetnością i Wolnością. Nie może godzić w Ojczyznę.
  Szlachetność to ujęta i funkcjonująca w ramach Tradycji Szlachetność Wiary, Patriotyzmu i Wolności.
  Wolność musi być szlachetna i zgodna z Tradycją. Nie może godzić ani w Wiarę ani w Ojczyznę.
  Co nas czeka?
 • @drhumor 15:46:01
  Cóż na to mogę odpowiedzieć?
  Fikcją jest uciekanie się i odwracanie uwagi od realiów i głoszenie, że nie ma takiego problemu jak masoneria.

  Co do mocy modlitwy. Pisałem o Filipinach, Węgrzech., Austrii. Trzeba poznać te historie i zobaczyć jak zmieniły losy tych krajów.

  Na początek: http://adonai.pl/cuda/?id=28
  Co nas czeka?
 • @Marky 23:26:16
  Pismo Święte mówi, że ten kto ma cokolwiek wspólnego z magią popełnia duchowe cudzołóstwo, które jest o wiele większym grzechem niż cudzołóstwo fizyczne.
  Czy polska masoneria współdziała z rosyjska?
 • @insane 23:23:32
  To jest dokładnie to samo.W sposób prawie identyczny mówi Rybicki, o którym piszę w swojej książce. Dugin mówi również o tym samym, ale trochę innym językiem.
  Czy polska masoneria współdziała z rosyjska?
 • @Marek Kajdas 17:06:10
  Nie mam wyrobionego zdania. Musiałbym ją przeczytać. Zrobię to w wolnej chwili.
  Czy w Polsce powstała Loża P3?
 • @RJCHK 16:44:16
  Tak piszę o tym w punkcie pt. "Jaki jest stosunek Jarosława Kaczyńskiego do masonerii?".
  Czy w Polsce powstała Loża P3?
 • @jaDOCENT 19:32:13
  W książce "masoneria i kryzys poświęcam temu sporo miejsca. Masoni zainicjowali kolonizację Ameryki Północnej, by zrealizować tam plan Atlantydy sformułowany przez Platona w jednym z jego dzieł. Mówi o tym nawet Szekspir w swojej "Burzy".
  Różnica pomiędzy masonerią rytu francuskiego i szkockiego
 • @Stańczyk 19:27:45
  Piszę o Rewolucji Francuskiej i Wandei w "Masonerii polskiej 2012"
  Różnica pomiędzy masonerią rytu francuskiego i szkockiego
 • @karoljozef 20:07:08
  Brakuje ducha Prymasa Tysiąclecia, choćby tego, co wyraził w następujących słowach:" Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi. I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców".
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @Marek Kajdas 22:10:41
  Dziękuję za Pana komentarz.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @Marky 19:05:00
  W tym ustroju gospodarczym i politycznym małe przedsiębiorstwa nie mają szansy. Są wypychane, wykupywane, niszczone systemowo. Przykład: taksówkarze. Działania wobec nich prowadza do ich finansowego osłabienia, a potem będzie jak w Berlinie. Jedna firma taksówkarska zatrudniająca kierowców na etatach.
  Można oczywiście się bronić tworząc grupy, spółdzielnie, korporacje małych firm, ale to dziś w Polsce trudne. Ludzie nie mają do siebie zaufania. Jedni boją się innych.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @Marky 18:53:59
  A są na ty?
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @karoljozef 15:12:13
  Napiłbym się kawy w Pana mieście.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @karoljozef 15:12:13
  Zgadam się w pełni ze wszystkim co Pan napisał. Co do mojej obecności na "Nowym Ekranie" to trochę przypadek. Zwróciłem się do wielu portali z informacja o tym, że niedługo ukaże się moja książka o masonerii. Zareagował tylko "Nowy Ekran' proponując mi blog. Znałem go tylko z tych publikacji, które cytowałem w książce "Masoneria 2012" (mało poruszam się po Internecie z braku czasu). zatem uznałem, że to "nasz" portal.
  Abp Wielgus to również filozof, a to ważne, bo filozofowie o dobrej formacji nie gubią z oczu tego co istotne.
  Atak na Abp Wielgusa był jakoś atakiem na Kościół katolicki (niezależnie od tego jakie były intencje atakujących). Do istoty Kościoła należy to, co w znacznej mierze daje mu siłę, że biskupów nie są wyłaniani w ramach demokratycznych wyborów lecz w sposób, który został ustanowiony przez Chrystusa.
  Abp Wielgus, tak na marginesie, nie powinien zatem rezygnować tylko czekać na decyzję Papieża niezależnie od tego co by się działo. Zabrakło mu więc siły w tym kluczowym momencie siły (nie wspierali go inni biskupi, może oprócz Prymasa Glempa, który wtedy był chory)
  Fakt, że nie został ordynariuszem i Prymasem to jedna z największych w dziejach porażek polskiego Kościoła.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @nonscolar 13:25:26
  To wolność ma być dla wielkich koncernów, dla ludzi, dla których drugi człowiek się zupełnie nie liczy, dal drani, ale nie dla zwykłych obywateli.
  Jeżeli dajemy wolność dosłownie dla wszystkich efekt jest taki, ze ci źli zabierają wolność tym dobrym, ci pozbawieni hamulców i moralności odbierają wolność tym, którzy mają sumienia i hamulce.

  Jeśli dajemy wolność handlu w Polsce Chińczykom zabieramy wolność gospodarczą Polakom.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @Marek Kajdas 11:24:12
  Jestem smakoszem kawy. Najlepsza zawsze była (nie licząc specjalistycznych kaw włoskich czy węgierskich) kawa z małych polskich palarni. Po 1989 było ich pełno. Teraz nie mogę już znaleźć żadnej. Wszystkie mi znane wykupił lub wypchnął z rynku izraelski koncern Strauss (np. „Sahara” czy „Fort” „Pedros”). Palarnie kawy powinny być małe i rodzinne. To zagwarantuje jakość kawy, ale i spowoduje powstanie wielu rodzinnych przedsiębiorstw.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @Marek Kajdas 11:24:12
  Gospodarka narodowa zdominowana, tam gdzie to jest możliwe, przez przedsiębiorstwa rodzinne wymaga wielkich zmian ustrojowych – nowego ustroju gospodarczego.

  Tylko trzy przykłady.

  Jajka. Teraz jajka (i kurczaki) „produkuje” się w wielkich fermach. Nie są zdrowe. Nie jest to normalne. Np. dziewczynki w Niemczech (gdzie to od dawna trwa) dostają od tego np. miesiączki w siódmym, ósmym roku życia. Wszyscy są przez to faszerowani hormonami i antybiotykami i innymi truciznami. W normalnym państwie taka „produkcja” byłaby zakazana.
  Można dopuścić do hodowli (najprostsze rozwiązanie) tylko zielononóżki. To polska kura, która tak kocha wolność, że zamknięta w klatce zdycha. Musi biegać i sama zdobywać część pożywienia. Te kury mogą hodować najlepiej tylko gospodarstwa rodzinne. Jej jajka będą droższe, ale ostatecznie opłacać to się będzie w wielu płaszczyznach. Ich mięso ma inny smak i jest zdrowe.

  Pieczywo. Teraz ten rynek zdominowały wielkie piekarnie, które pieką kiepski chleb z konserwantami i rozwożą go (spalając benzynę) na dziesiątki kilometrów. Trzeba je skasować. W normalnym świecie „prawdziwy” chleb pieką z „prawdziwej” mąki małe rodzinne piekarnie (tysiące piekarni), które sprzedają go we własnym sklepie i kilku okolicznych spożywczych. On może być droższy, ale ostatecznie opłaca się to w wielu płaszczyznach.

  Drobiazgi, między innymi to, co sprzedaje się w sklepach gospodarstwa domowego, gwoździe i inne proste przedmioty. W normalnym świecie takie rzeczy robili rzemieślnicy – dziesiątki tysięcy rodzinnych zakładów. Dziś to wszystko jest z Chin i ci rzemieślnicy albo są ochroniarzami, albo kopią rowy albo są na zasiłku. Takich drobiazgów z Chin w ogóle nie powinno się przepuszczać przez granicę. Bogacimy komunistyczne, totalitarne Chiny kosztem naszych obywateli. Może ich wyroby byłyby droższe, ale byłyby wyższej jakości i ostatecznie poziom dobrobytu (ale przede wszystkim wolności) też by wzrósł.

  To samo dotyczy małych sklepów, całego prawie przemysłu lekkiego ( w tym oczywiście odzieżowego) i usług.
  Itp., itd.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @Marek Kajdas 11:24:12
  To prawda, że moje rozważania na temat mediów prawicowych i katolickich były ogólne. Nie podejmę się oceny konkretnych mediów w tej chwili. To wymagałoby szczegółowych analiz, czasu. Chciałem tylko krótko zwrócić uwagę na problem – na kilka wybranych problemów i generalną cechę tych mediów.
  Ich problem to, moim zdaniem nie tylko problem kierownictwa, ale również, etatowych pracowników. Mają oni formację taką jaką uzyskali na uczelniach (a tam prali im mózgi lewicowo-liberalnie i poprawnością polityczna) i ich myślenie jest skażone oraz mają olbrzymie luki w wykształceniu

  Jeden przykład. Pewne pismo katolickie zachwalało „Serce” Amicisa. Czytelnicy zaczęli protestować powołując się na mój materiał, w którym udowodniłem, że Amicis był masonem, a „Serce” to masońska propaganda. Zadzwoniła do mnie redaktorka mówiąc: „Ale przecież „Serce” tłumaczyła Maria Konopnicka. Zdziwiła się bardzo, gdy jej powiedziałem, że Kościół odmówił Konopnickiej jako wrogowi Kościoła pogrzebu katolickiego.
  Media prawicowe, masoneria, ustrój polskiego państwa
 • @karoljozef 14:10:25
  To będzie trudne (i niebezpieczne z różnych względów). Spróbuję za jakiś czas przygotować taki materiał.
  Palikot i masoneria – odsłona trzecia
 • @Marek Kajdas 13:07:41
  Co do zniesienia celibatu. Dla mnie takie postulaty ewidentnie godzą w Kościół i prowadzą do jego osłabienia. Najgłośniej dziś głosi to ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, a lansują go "Fronda" i "Gazeta Polska".
  Palikot i masoneria – odsłona trzecia

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930