Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 89 komentarzy

Masoneria przeciwko Polsce

Stanisław Krajski - Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Moje komentarze

 • @w.e.coyote 18:21:11
  Niech Pan mnie nie łapie za słowa i nie traktuje ich tak dosłownie. Przecież Ziemkiewicz słowa o masonerii nie powiedział. To była taka lekka kpina z twierdzenia, ż Michnik to dziecko tylko chybionej propagandy komunistycznej.
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @Wolnyczlowiek 16:33:25
  Odpowiem za kilka dni.
  Czy za Michnikiem nikt nie stał?
 • @gen 16:21:01
  Napisałem, jestem ostrożny, że tego nie wiem.

  Co to w ogóle ma do rzeczy?

  Jego materiał był obrzydliwy obraźliwy dla wielu ludzi, pełen manipulacji, szkodliwy dla Kościoła, wymierzony w Kościół.
  Nie wolno wobec żadnego biskupa ozywać pogardliwego i obraźliwego określenia "biskup-kapuś". Biskup jest zastępcą Chrystusa w diecezji. Czy Abp. Wielgus donosił? Czy to nie było kłamstwo? Czy wtedy ktoś to potrafił odwodnić? Czy teraz ktoś to potrafi udowodnić? Jakie prawo miał Ziemkiewicz, by w ten sposób określać biskupa?

  To wszystko jednak, brak kultury i miłości bliźniego, kreowanie się na Wielkiego Inkwizytora, to pryszcz.

  Próba wpływu na nominację biskupią to straszny grzech, pycha i zło wyrządzone Kościołowi. I o to mi chodziło.

  Nawet gdyby była to prawda, to co z tego wynika?

  Nic.
  Nie ma takiej zasady, że każdą prawdę należy ujawniać, że każdy może każdą prawdą ujawniać i ozywać tego ujawniania, by komuś zaszkodzić, by spowodować jakieś zło. Jest coś takiego jak prawda należna i nienależna.

  Arcybiuskupa Wielgusa osądzano, kamieniowane bez sądu i Zienkiewicz w tym uczestniczył.

  Zadajmy jeszcze ważne pytanie: kto miał w tym największy interes?

  Czy sytuacja byłaby identyczna, gdyby ordynariuszem Warszawy został Życiński oskarżany o to, ze był TW "Filozof"?

  Z jakiego naprawdę powodu dokonywano tak zmasowanego ataku na Arcybiskupa Wielgusa?

  Prawdą też można manipulować, używać jej jako narzędzia w służbie zła. Ziemkiewicz wystąpił w chórze wrogów Kościoła. Był nieprzejednany w tym wypadku. Czy w innych wypadkach postępował według tej samej miary? Czy zawsze jest tak agresywny, brutalny, złośliwy, niekulturalny?

  I teraz najważniejsze.

  Co w takim ujęciu zrobiłoby się dziś ze św. Piotrem, który zaparł się Chrystusa i ze św. Pawłem, który był mordercą chrześcijan, ze św. Augustynem, który należał do sekty i miał nieślubne dziecko, a potem został biskupem?

  W Kościele patrzy się na te sprawy inaczej. Oto istota tego spojrzenia;

  „Ponieważ On ustanowił ich swymi pomocnikami, więc do Niego też należy karcenie ich błędów. I chcę aby tak było. Ze względu na ich dostojeństwo i godność, którymi ich obdarzyłem, wyrwałem ich ze służebnictwa, to jest z poddaństwa u książąt doczesnych. Prawo cywilne nie może wymierzać im kary; zależą oni tylko od tego, kto ma władzę rządzenia i zawiadywania wedle prawa Boskiego. Są to moi pomazańcy i przeto mówi Pismo: Nie tykajcie mich pomazańców (Ps 105, 15). W największe nieszczęście wpada człowiek, który wymierza im kary. (...) Jak ci rzekłem, winniście ich szanować, nie dla nich samych, lecz dla władzy, którą im dałem. Podobnie obrażając ich, obrażacie nie ich, lecz Mnie. Zabroniłem tymi słowami: Nie tykajcie moich pomazańców. Nie chcę tego. Niech nikt nie tłumaczy się, mówiąc: Nie znieważam świętego Kościoła, nie buntuję się przeciwko niemu, powstaje tylko przeciw grzechom złych pasterzy”. Kto tak mówi, kłamie wierutnie. (...) Gdyby był szczery widziałby, że prześladuje nie ludzi, lecz krew Syna mego. Moja jest obraza, jak moja jest cześć. I moje są też wszystkie szkody, obelgi, zniewagi, hańby i nagany czynione moim kapłanom. Uważam za wyrządzone mi wszystko, co im się wyrządza, gdyż rzekłem i powtarzam: Nie chcę by tykano moich pomazańców! Ja sam mam ich karać, nikt inny.
  Św. Katarzyna ze Sieny „Dialog”.

  „W kwiatkach świętego Franciszka” opisane jest, jak ludzie przyprowadzają do św. Franciszka biskupa oskarżając go o złe prowadzenie się. Chcą, by uznany autorytet, jakim był św. Franciszek rozstrzygnął, co trzeba z nim zrobić. Święty zamiast jednak wydawać osąd klęka w błocie i całuje pierścień biskupa pokazując, że oddaje hołd samemu Chrystusowi. To jest wymowny znak i drogowskaz dla wszystkich, którzy nie wiedzą jaką postawę przyjąć wobec księży i biskupów, wszystkich księży i biskupów, niezależnie od poziomu świętości, czy opinii, jaka o nich panuje.
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @azmi 15:36:24
  Korwinowi-Mikke poświęciłem specjalny rozdział w jedne ze swoich książek o masonerii, ale pisałem tylko o jego promasońskich tekstach.
  Czy za Michnikiem nikt nie stał?
 • @gen 15:31:33
  Nie zamierzam ważyć win. Jak była moja ocena Ziemkiewicza. To było przecież tylko pokazanie jego obraźliwego dla Arcybiskupa i Ojca Dyrektora teksu. Ten tekst mogę teraz ocenić. Jest niegodny. I był elementem nagonki, jedną z prób wywarcia nacisku.
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @gen 15:05:30
  Jedyną drogą był list do papieża. Nie można zdejmować z siebie winy tłumacząc się, że inni postapi8li tak samo, niezależnie od tego kto byli ci winni.

  W okresie ingresu dokonano świeckiego samosądu nad Arcybiskupem w oparciu o niepewne dane, bez sądu, bez analizy dokumentów.

  Kwestia czy Arcybiskup był czy nie był agentem nie ma ponadto nic wspólnego z jego nominacją.

  Czy papież posiadał na ten temat jakieś informacje? Czy takie informacje miałyby wpływ na jego decyzje?
  Tego nie wiemy.

  Jako katolicy powinniśmy pozostawić decyzję papieżowi i nie stosować żadnych nacisków na Kościół - nie zajmować się tą sprawą.

  Był to bardzo groźny precedens. A co jak się powtórzy w zupełnie innym kontekście - bo np. biskup będzie za mało liberalny?

  Czy Arcybiskup byłby gorszym ordynariuszem od obecnego?

  Ktoś kiedyś zwrócił uwagę w Internecie redaktorom "Gazety Polskiej" no to, że wyrażając rozpacz z tego powodu, że ordynariuszem jest Nycz powinni sobie uświadomić, że to oni doprowadzili do tego , że nim został.
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @gen 14:49:21
  Nie potrafię ocenić, tak po ludzku, postępowania Arcybiskupa Wielgusa. Nie mam danych.

  Nie sądzę by prawomocne było porównywanie Arcybiskupa Wielgusa z bp. Masalskim. Masalski był ewidentnie zdrajcą. Zdradził Polskę. Nikt zresztą nie wpływał wtedy na jego nominację czy odwołanie.

  Możemy oceniać postawę biskupa jako Polaka. Nie możemy wpływać na jego nominację czy stanowisko w Kościele.
  Ziemkiewicz uczestniczył w akcji zmierzającej do tego, by Wielgus nie został ordynariuszem w Warszawie. Jego ataki były brutalne, poniżające, obraźliwe, pozbawione kultury.

  Napisał, ze wystąpiłby z Kościoła, gdy w nim jeszcze był. Zamanifestował ewidentnie postawę: decydujmy o tym kto będzie ordynariuszem

  Oto jeden z jego tekstów:
  Widać jestem bardzo naiwny, ale sądziłem, że arcybiskup Wielgus, skoro już został w tak oczywisty sposób przygwożdżony, zawstydzi się jednak albo pomyśli o interesie Kościoła i cichcem wycofa – jak dawni pierwsi sekretarze, ze względu na stan zdrowia. Ale nie. Właśnie wydał oświadczenie. Oczywiście, nic złego nie zrobił, nikogo nie skrzywdził, nie widzi żadnego powodu, żeby rezygnować z upragnionego stanowiska. Rzeczywiście, dlaczego miałby ustępować? Koledzy i rozmaici woluntariusze wspierają z całych sił. Kto mówi, że czarne jest czarne, a białe białe, ten jest wrogiem Kościoła. „Lustracyjne hieny!”, tokuje senator o ograniczonej odpowiedzialności, Niesiołowski, dla którego „Gazeta Polska” to coś gorszego niż bydło. Dla abp Gocłowskiego ta sama gazeta to „prawicowa gadzinówka”. Inni hierarchowie plotą o inkwizycji, samozwańczym świętym officjum, dziennikarskich szwadronach śmierci. Ksiądz Rydzyk, na salonach u którego w dobrym tonie jest nazywać Życińskiego „Żydzińskim”, a Pieronka „zdrajcą”, tym razem trzyma z nimi sztamę. Swym przymilnym głosem, którym uwodzi staruszki niczym tolkienowski Saruman, wezwał wiernych wyznawców, by masowo jechali z całej Polski na ingres, okazać zaatakowanemu przez wrogie media biskupowi swoje poparcie. Witamy, eminencjo, w panteonie Prawdziwych Polaków Pod Szczególną Pieczą Maryi, o, tu jest godne miejsce dla biskupa-kapusia, jak raz między milionerem wzbogaconym na szmalcownictwie i kolaboracji, a biskupem-pederastą, wykorzystującym kleryków. Paru rydzykoidów już posłuchało i sterczy pod pałacem biskupim, gdzie Wielgus właśnie przejmuje nowe włości, wymachując cytatem z Dmowskiego o polskich obowiązkach – co prawda cytat w tym kontekście nie ma żadnego sensu, ale ważne, że stanęli na zew. Kościół w oblężeniu. Atakują Żydzi i masoni z telewizji publicznej, liberałowie, niezlustrowani dziennikarze, pomagierzy Michnika z „Gazety Polskiej”, prezes IPN i Rzecznik Praw Obywatelskich, zaprzyjaźnieni z Platformą Obywatelską... Kto żyw, na wały, bronić Kościoła Matki Naszej i Ojczyzny, uosabianych przez wiarołomnego kapłana, przyłapanego na bezczelnych łgarstwach. (Polecam nocny wykład księdza Rydzyka, który usiłuję tu nieudolnie streścić; takiej sterty nonsensów dawno już nawet na tej antenie nie wygłoszono). Wypisałbym się z Kościoła, gdybym już i tak nie był z niego wylany jako rozwodnik. Choć rozumiem, że ta ekskomunika z dniem ingresu przestaje być ważna. Skoro arcybiskup uważa za zupełnie wystarczające usprawiedliwienie swej zdrady fakt, że potrzebował paszportu, to dlaczego ja za zupełnie satysfakcjonujące usprawiedliwienie swojej nie mam uważać faktu, że potrzebowałem życiowej odmiany? [---]! Polecam biskupom, którzy nam tę żenadę zafundowali, i którzy nie potrafią się zdobyć na nic innego, niż buta i agresja wobec dziennikarzy, taki fragmencik, który skądinąd powinni znać. Z proroka Jeremiasza: „Biada pasterzom, co gubią i rozpraszają owce trzodę mojego pastwiska – głosi Jahwe. Dlatego to mówi: (...) Oto więc Ja zatroszczę się o was dla niegodziwości waszych postępków”.

  źródło: http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/534,to-mowi-pan-biada-zlym-pasterzom
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @35stan 14:41:51
  Dosłyszałem. Kwestia "winy" Arcybiskupa nie ma tu nic do rzeczy. O tej winie rozstrzygać może zresztą tylko papież. Taka jest natura Kościoła, którego jestem członkiem.
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @gen 13:46:38
  Struktura Kościoła jest taka, że o nominacjach biskupów decyduje papież. Jakakolwiek próba wpływu na nominację kogokolwiek innego z pominięciem papieża (to do niego należy się zwracać) jest agresją wobec Kościoła jako takiego, aktem wrogim godzącym w jego istotę.

  Jeśliby o nominacjach w Kościele decydowało się demokratycznie i mieli na nie wpływ dziennikarze, publicyści, itd, to byłby to koniec Kościoła.
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @w.e.coyote 13:07:15
  Kwestia związku np. Michnika z masonerią jest powszechnie znana. Poza tym wydaje się oczywiste, że Michnik nie wypłynął przez przypadek tylko wspierały go różne "tajemne siły". Można to sobie uzmysłowić czytając choćby biografię Michnika. Jeżeli na osiemnaste urodziny pojechał na zachód (w latach sześćdziesiątych) i spotykał się tam z liderami zachodniego świata, w tym z Brzezińskim to jak to interpretować?
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @Mirosław Kraszewski 12:04:06
  Już to poprawiłem.
  Rafał Ziemkiewicz – Telewizja TRWAM – Radio Maryja i masoneria
 • @Marek Kajdas 18:40:21
  Akurat te kanały są całkowicie niedrożne poza nielicznymi wyjątkami. Boją się? Czego? Ośmieszenia? Ataku medialnego? Czego jeszcze?
  Kto się boi masonerii?
 • @Pan Marky 12:44:13
  Książka wyszła w listopadzie 2010 r. moim nakładem. Są to przede wszystkim relacje świadków "dzień po dniu" za okres 1 sierpnia 2010-1 grudnia 2010.

  Jest do dostania przez stronę: krajski.com.pl
  Relacja filmowa ze spotkania na temat masonerii
 • @35stan 19:45:07
  Jeszcze jest masoneria rytu szkockiego.
  Tajemnica smoleńska – część II
 • @Marek Kajdas 22:18:44
  Tego nie badałem.
  Tajemnica smoleńska – część II
 • @35stan 17:26:45
  W zasadzie nie powinienem reagować na ten komentarz ze względu na jego słownictwo i obraźliwy ton. Jednak zwrócę uwagę jego autorowi na to, że z tego co piszę nie wynika w żaden sposób obrona rządu. Napisałem w książce, ze być może wiedział on wcześniej o zamachu. Brak reakcji na to i krycie sprawców w niczym nie zmniejsza jego winy i nie zamydla sprawy.


  Taki zamach można zrobić tylko przez służby specjalne, a nad tymi rząd na pewno w tak znacznym stopniu nie panował i nie panuje (raczej one nad nim). Myślę, że to autor komentarza próbuje zaciemnić sprawę.

  Przyjmijmy jednak jego wersję. I po co mu to by było? Jakie miałby z tego profity? Jak wielkie byłoby tu ryzyko i stworzenie warunków do szantażu. Trochę logiki zamiast wyzwisk, które pojawiają się wtedy, gdy nie ma argumentów.
  Tajemnica smoleńska – część I
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:37:07
  Dopiero dzisiaj o tym spotkaniu przeczytałem. Szkoda.
  Co nas czeka?
 • @drhumor 21:25:24
  Kazimierz Józef Węgrzyn, z tomu "Nowa Konfederacja Barska", który wydałem kilka lat temu.

  MÓJ NARÓD SIĘ NIE PODDA I NIE ZEGNIE KARKU

  jeszcze trwam – żmudnie dźwigam niepodległą wiarę
  przez milczenie i niejeden popełniony grzech
  i nie oddam jej – choć trudne to moje czuwanie
  choć potykam się o wzgardę i złośliwy śmiech

  będą pytać z ironią – gdzie ta wielka Polska!?
  coś Jej oddał swoją wierność i piekące łzy
  zamroczona nad brzegami brudnej rzeki
  rozwłóczona przez historię jak bezpańskie psy!

  mój naród się nie podda i nie zegnie karku
  służalczym – nigdy kolan nie zabrudzi drżeniem
  upomni się o swoje – gdy nadejdzie pora
  choćby milczał przez lata grobowym milczeniem...
  Co nas czeka?
 • @karoljozef 19:05:12
  Oczywiście brak przywódcy. Gorzej: wciąż brak polskich elit. Ale trzeba też pamiętać o tym, o czy mówił Mickiewicz i na czym sparzyło się już wielu zaborców, którzy byli pewni, ze wdeptali nas ostatecznie i nieodwołalnie w ziemię. Mniej więcej to brzmi tak: "Nasz naród jest jak lawa. Z wierzchu brudna i plugawa, a w środku ogień płonie". Ten ogień wybuchał i pewnie (na pewno) jeszcze wybuchnie.
  Co nas czeka?
 • @ninanonimowa 17:49:30
  Tradycja to też mądrość wielu pokoleń, a ta wyeliminuje naiwność.
  Co nas czeka?

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930